рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Товарознавча характеристика цукру та крохмалепродуктів

Товарознавча характеристика цукру та крохмалепродуктів - раздел Философия, 1.Товарознавча Характеристика Цукру Та Крохмалепродуктів...

1.Товарознавча характеристика цукру та крохмалепродуктів

Крохма́ль6Н10О5)n — полісахарид, білий під мікроскопом зернистий порошок, нерозчинний у холодній воді, у гарячій воді набухає, утворює колоїдний розчин (крохмальний клейстер); із розчином йоду дає синє забарвлення.

Крохмаль під дією різних факторів змінює свої власт-ті. Осн хім. реакція – гідроліз крохмалю, який здійснюють шляхом хім. взаємодії та термічної деструкції. До крохмалепрод відносять патоку, модифіковані крохмалі, цукристі реч-ни.

1)модифіковані К – продукти, під дією фіз., хім., біологічної або комбінованої обробки змінюють свої власт-ті. Вони под. на заміщені і розщеплені.

2)патока – продукт неповного гідролізу крохмалю(К) розбавленими кислотами або амілолітичними ферментами, який являє собою сироподібну густу, в’язку, безбарвну або трохи жовтувату, прозору рідину солодкуватого смаку. до складу патоки вход декстрини, глюкоза, мальтоза. Редукуючи здатність патоки обумовл наявнісю глюкози і мальтози. Патока под на патоку кислотного гідролізу (карамельна, глюкозна, високо цукриста) і патоку ферментованого гідролізу. Патока широко викорис у харч промис (кондитерсь, хлібопекарс, при виготовл консервів) завдяки анти кристалічній власт-ті – затримує кристалізацію цукрів.

3)цукристі реч-ни – крохмалепродукти, які мають солод смак. До них вход глюкоза, глюкозно-фруктозний сироп . Глюкоза – кінцевий продукт гідролізу К. глюкоза буває кристалічною, медичною, харчовою і технічною. Для вир-ва харч прод викорис глюкозу кристал і хар-ву. Глюкозно-фрук сироп отрим, застосовуючи біотехнології (готують із високоякіс К шляхом оцукрування та ізомеризації глюкози.

Цукор

Цукор є чистий вуглевод— сахароза. У нім строго обмежені волога і домішки інших речовин. У організмі людини сахароза під дією ферментів розщеплюється на глюкозу, фруктозу і використовується як енергетичний матеріал для утворення глікогену, жиру і ін. При окисленні в організмі 100 г цукру виділяється близько 410 ккал. енергії. Надмірне споживання цукру небажане. Добова фізіологічна норма його складає 100 г, її слід диференціювати по віках, способі життя, живлення

Цукор-рафінад чистіший порівняно з цукром піском. Основною сировиною цукру-рафінаду є цукор-пісок. Цукровий сироп фільтрують і піддають адсорбційному очищенню.

Залежно від способу отримання він може бути вищого, першого, другого сортів і у вигляді харчового сиропу.

2. Значення хліба, хлібобулочних виробів. Класифікація

Хліб — традиційний харчовий продукт європейців, жителів Близького Сходу та представників індійських культур. Його випікають з тіста, перемолотого зерна (муки), води, дріжджів (або опара). Можливі також і інші добавки.

Найширшим поняттям, яке об’єднує всі групи хлібних виробів (хліб, булочні і здобні вироби та ін.), є поняття «хлібобулочні вироби». Це харчові продукти, які випікають з борошна, дріжджів, солі, води та додаткової сировини.

До складу хлібобулочних виробів входять вуглеводи, білки, жири, органічні кислоти, мінеральні речовини.

Хімічний склад хлібобулочних виробів обумовлюється видом і сортом борошна, рецептурою, способом приготування тіста, випікання та іншими факторами. Біологічна цінність полягає в наявності та співвідношенні в білках незамінних амінокислот, кількості вітамінів, мінеральних та деяких інших речовин. Білки мають у своєму складі всі незамінні амінокислоти. Хлібобулочні вироби багаті на мінеральні речовини. У простих хлібобулочних виробах міститься велика кількість вітамінів В1, В2, В6, РР, Е та ін.

Залежно від виду борошна хліб поділяється на:

· Житній. До простих видів хліба з житнього борошна належать: хліб з оббивного, з обдирного та із сіяного борошна.

· Хліб з житньо-пшеничного борошна. У ньому переважає житнє борошно. За рецептурою поділяється на простий і покращений.

· Хліб з пшенично-житнього борошна. Має в рецептурі переважно пшеничне борошно.

· Хліб з житнього і пшеничного борошна різних співвідношень. За рецептурою хліб з такоо борошна буває простим і поліпшеним.

· Булочні вироби.

· Здобні хлібобулочні вироби.

3 Класифікація м’яса

М’я́со — м’язеві тканини різноманітних тварин що вживаються у їжу. Важливий продукт харчування, основне джерело тваринного білку. За походженням розрізняють м’ясо великих ссавців та птицю.

М'ясо класифікують за видом, статтю, віком, вгодованістю тварин і термічним станом.

Залежно від виду забійної худоби м'ясо поділяють на яловичину, баранину, козлятину, свинину, конину, м'ясо кроликів тощо.

М'ясо великої рогатої худоби залежно від віку і статі тварин поділяють на яловичину дорослої худоби (м'ясо волів, корів, биків) — від тварин віком від 3-х років і більше; яловичину молодняка — від 3-х міс. до 3-х років і телятину — від 14 днів до 3 міс.

Залежно від вгодованості туші забійних тварин поділяють на категорії.

Яловичину, баранину, козлятину і м'ясо кролів ділять на І і II категорії.

М'ясо, яке за вгодованістю має показники нижчі від вимог І і II категорій, належить до худого.

Свинину за вгодованістю поділяють на п'ять категорій: І категорія (беконна); II категорія — м'ясна (молодняк); IIІ категорія (жирна); IV категорія (для промислової переробки); V категорія (м'ясо поросят).

Залежно від термічного стану (температура в товщі м'язів біля кісток) м'ясо поділяють на остигле, охолоджене, підморожене, заморожене.

Через 2-3 год після забою тварини м'ясо ще зберігає теплоту тіла, має темний колір, вологу поверхню на розрізі, запах сирості.

В процесі поступового його дозрівання розм'якшується м'язова тканина, м'ясо набуває відповідного смаку й аромату. Остиглим називають м'ясо, яке після розбирання туш піддавалося охолодженню до температури 12 °С.

4. Характеристика макаронних виробів, класифікація і споживні властивості

Макаронні вироби –виготовлені з пшеничного борошна і води з використанням добавок або без них. Вони хар-ся високою харчовою цінністю і мають переваги перед іншими продуктами харчування: тривале зберігання (до року), швидкість приготування (5-20хв.).

Основну масу макаронних виробів становлять вуглеводи, насамперед, крохмаль та декстрини. Хоч білки макаронних виробів належать до повноцінних, до їх складу входить мало таких незамінних амінокислот як лізин, метіонін, триптофан. Додавання до макаронних виробів з борошна вищого сорту яєчних і молочних продуктів підвищує їх біологічну цінність, збільшує кількість повноцінних білків. Яєчні і молочні продукти покращують смакові властивості та зовнішній вигляд. На формування споживних властивостей макаронних виробів впливають вид та якість сировини, технологія приготування.

Макаронні вироби поділяють на групи А, Б, В і класи 1 і 2 залежно від якості та сорту борошна, з якого вони виготовлені. Група А – з борошна з твердої пшениці та борошна вищого сорту підвищеної дисперсності з твердої пшениці. Група Б – з борошна мякої пшениці мяких гатунків. Група В – з хлібопекарського борошна та макаронного борошна вищого сорту з мякої пшениці.

1 клас – вироби з борошна вищого гатунку; 2 клас – вироби з борошна першого гатунку.

Макаронні вироби поділяють на такі типи: трубчасті, ниткоподібні (вермішель), стрічкоподібні (локшина), фігурні.

Трубчасті МВ. Зал.від форми і довжини поділяють на підтипи: макарони, ріжки, пера.

Макарони мають вигляд трубки з прямим чи хвилеподібним зрізом.

Ниткоподібні МВ. Вермішель виробляють різною за формою зрізу: округлою, еліпсоїдною, квадратною.

Стрічкоподібні МВ (локшина). випускають з гладкою і шорсткою поверхнями, прямими, пилоподібними, хвилеподібними краями.

Фігурні МВ. Вир-ся б-я форми та розміру (черепашки, гребінці, бантики, зірочки, вушка, абетка).

За призначенням МВ под-ся на: звичайні, дитячого, дієтичного та спеціального харчування.

Характеристика пива

Пиво – слабоалкогольний пінистий напій, який містить значну кільк. Екстрактивних речовин (3-10%),обмежену спирту (1,5-7%), добре тамує спрагу, має… Осн. сировиною для виготовлення є ячмінь у вигляді солоду,несолоджені… Кращим є дворядний з достатньою крупністю,містить багато крохмалю,помірну кільк. білків і невелику плівок. Ячмінь з…

Хар-ка сметани, кисломолочного сиру.

При нагріванні сметана не утворює сироподібну масу («не звурджується»), тому її часто використовують у гарячих стравах. Існує декілька сортів сметани, в залежності від її жирності. Сметана 30 % жирності — основний вид сметани, яку виготовляють сквашуванням нормалізованих вершків.

Все про маргарини.

Технологія виробництва маргарину складається з трьох основних процесів: емульгування, охолодження і механічној обробки емульгованого жиру з іншими… Маргарини виготовляють висококалорійні — містять не менше 72% і… Бутербродні брускові маргарини виготовляють з саломасів, переетерифікованих жирів, олії. В бутербродних брускових…

Характеристика чаю та кави.

Хімічний склад.Найважливішими речовинами, що містяться в чаї є екстрактивні речовини: таніди або дубильні речовини, цукри, кофеїн, пектин. Аромат… Класифікація чаю.Виділяють фабричні сорти чаю і торговельні. На ринок… Виробництво чорного байхового чаю. Зав’ялювання чайних листів, скручування, ферментація, сушка, сортування.

Все про борошно.

Класифікація та асортимент борошна.Залежно від виду зернової культури борошноподіляють на пшеничне, житнє, ячмінне. Пшеничне. Його виготовляють із зерна м*якої пшениці або м*якої з домішками… 26. Хім. склад споживна цінність, показники якості коров’ячого молока.

Хар-ка вин.

Якість вина контролюють за вмістом спирту, цукру, кислот {всіх і летких) сірчистої кислоти, свинцю, міді, олова, ціанистих сполук; станом мікро і за…   30. Хар-ка м’ясних копченостей

Хар-ка азотистих сполук.

80—100 г.Біологічна цінність білків залежить від амінокислотного складу. Амінокислоти поділяють на замінні і незамінні. Жириза хімічною природою є… Вітамін В6 (піридоксин) впливає на утворення вітаміну РР, сприяєкровотворенню,… рослинного походження: фруктах, чаї, вині.Ароматичні речовини: Аромату більшості фруктів, овочів, прянощів тощо…

– Конец работы –

Используемые теги: Товарознавча, характеристика, цукру, крохмалепродуктів0.07

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Товарознавча характеристика цукру та крохмалепродуктів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Характеристика перевозной работы Южной железной дороги и экономико-географическая характеристика северо-восточного региона украины
А также изложены вопросы по характеру перевозной работы дороги, расчет и обоснование густоты железнодорожной сети по административно-территориальным… Большое значение имеет близость Донецкого бассейна на юге и столичного района… Северная часть региона (север Сумской обл.) находится в зоне смешанных лесов Украинского Полесья, Полтавская обл. и…

Характеристика перевозной работы Южной железной дороги и экономико-географическая характеристика северо-восточного региона украины
А также изложены вопросы по характеру перевозной работы дороги, расчет и обоснование густоты железнодорожной сети по административно-территориальным… Большое значение имеет близость Донецкого бассейна на юге и столичного района… Северная часть региона (север Сумской обл.) находится в зоне смешанных лесов Украинского Полесья, Полтавская обл. и…

Характеристика доводов, позволяющих оценить рекламу: объективные, субъективные, контролируемые, верифицируемые (принимаемые на веру)Характеристика доводов, позволяющих оценить рекламу: объективные, субъективные, контролируемые, верифицируемые (принимаемые
Объективное восприятие рекламы, как правило, формируется у целевых групп потребителей, для которых предназначен рекламируемый товар. Например, объективно оценить качество рекламируемых моющих средств могут… В результате население данного района вообще стало отказываться от рентгеновского обследования. Желая показать…

История развития пассажирского автомобильного транспорта. Виды пассажирского транспорта, их классификация и характеристика. Классификация и характеристика пассажирских автомобильных перевозок
В современных условиях дальнейшее развитие и совершенствование экономики... От его четкости и надежности во многом зависят трудовой ритм предприятий промышленности строительства и сельского...

Климатические воздействия и их характеристики. Радиационные воздействия их характеристика
Формирование естественных климатических воздействий При составлении технических условий на РЭСИ, а также программы и методики испытаний естественные… Радиационный процесс характеризуется распределением радиационного баланса R,… Уравнение радиационного баланса: R=(Q+q)∙(α-1)&#87 29;E(1) На основании многочисленных…

Характеристика металлического состояния. Общая характеристика свойств металлов
На основе железа изготавливают не менее 90% всех конструкционных и инструментальных материалов. Металлическое состояние.Металлы в твердом и,… Физические свойства. К физическим свойствам металлов и сплавов относится температура плавления, плотность, температурный коэфициет…

Характеристика бази практики. Історична довідка та коротка характеристика бази практики. Схема управління підприємством
Вступ... Характеристика бази практики... Історична довідка та коротка характеристика бази практики...

Анализ обыденного языка: общая характеристика направления
Анализ обыденного языка и в терминах обыденного языка, конечно, не является чем-то новым в западной философии.Как отмечает Дж. Пассмор, мы… Однако большинство этих восстаний против техницизма философии было поднято в… Он выдвигается не в интересах какой-то частной отрасли философии, а в интересах изгнания путаницы из философии и…

Характеристика идей в "Слове о законе и благодати"
Н. 3.) людей”]. Активная политико-правовая жизнь (вечевые собрания в городах, принятие правового сборника Русской Правды, взаимоотношения с другими… Для средневековой культуры характерно употребление термина “закон” в… Тот, кто живет согласно постулатам Нового Завета, не нуждается в регулятивном действии законов, ибо внутреннее…

Количественные и качественные характеристики положения безработных: теоретический и социологический анализ
Они не защищены трудовым законодательством, утратили социальные связи с институтом труда, не подлежат социальной защите, "выпали" из системы… Как показывают социологические опросы, женщин сильнее, чем мужчин беспокоит… То есть, каждая пятая подобная семья пребывает в зоне повышенного риска и особенно нуждается в заботе государства.

0.034
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Характеристика теории элит, бюрократии и технократии. Он усложняет привычную дихотомию классов (господствующий и подчиненный) и выделяет в высшем слое (элите) две подгруппы-правящую и неправящую элиты,… Таким образом, фундаментальное различие у Парето выглядит как различие между… Элита в широком смысле весьма сходна по значению с аристократией (власть лучших) или, в более современной…
  • характеристика Материал систематизирован с учетом наиболее значимых влияний гипоксии на развитие нарушений кислородного, кислотно-основного, водно-электролитного… Даны цитологические характеристики неопухолевых поражений, доброка-чественных… Книга предназна-чена для врачей клинической лабораторной диагностики и эндокринологов, широкого круга врачей,…
  • Вертикальная ось `верх-низ` в характеристике концептов внутреннего мира человека Оппозиция верх – низ является наиболее значимой для большинства культур, мифологические картины изображают мир преимущественно по вертикали (см. об… Именно благодаря этим особенностям анатомического строения человек «отдает… Т.е пространственные ориентиры в большинстве языков носят ярко выраженный антропоморфный характер.Бинарная оппозиция…
  • Понятие и характеристика банковских инвестиций и инвестиционного рынка Этим достигается рассредоточение средств и получение дополнительной прибыли. Инвестиционная деятельность банков - это вложения банковских ресурсов… При этом достигается рассредоточение вложений и получение дополнительной… Основная цель управления инвестициями состоит в получении максимума дохода при данном уровне риска или минимизация…
  • «Внешняя среда организации, её характеристика». Вообще в годы СССР этого и не надо было делать, так как наша страна являлась почти закрытой системой. Все предприятия работали только по госплану,… Эта среда стала очень подвижной и неопределённой. И теперь, чтобы выжить… И поэтому нашим менеджерам приходится обращаться к трудам иностранных коллег.Глава I. Понятие среды организации и её…