рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Для проведення практичного заняття з предмету Безпека життєдіяльності

Для проведення практичного заняття з предмету Безпека життєдіяльності - раздел Философия,   Методична Розробка Для Студентів...

 

Методична розробка для студентів

для проведення практичного заняття з предмету

Безпека життєдіяльності

Тема № 2.   людина в системі «Людина – зовнішнє середовище»

 

Людина та її біологічні і соціальні ознаки

Значення терміна «людина» багатогранне, про що свідчить по­нятійний апарат наук, які вивчають людину. Філософію цікавить людина з точки зору її становища у світі пе­редусім як… Психологія аналізує людину як цілісність психологічних проце­сів, властивостей і відносин: темпераменту, характеру,…

Діяльність людини

Діяльність — це специфічний людський спосіб ставлення людини до світу. Вона поєднує біологічну, соціальну та духовно-культурну сутність людини.… Характерні ознаки діяльності людини: þ вона діє під виливом тих чи інших мотивів для задоволення певної потреби;

Середовище життєдіяльності

 

Розглядаючи безпеку людини як поняття, що стосується сутності людського життя, сфери її діяльності і взаємозв'язків з навколиш­нім середовищем, ми повинні розглянути таке поняття, як «середо­вище», в якому живе і діє людина.

 

Природне середовище

Земля — одна з планет Сонячної системи, найбільша з планет земної групи (Меркурій, Венера, Марс, Земля), середній радіус — 6371 км, відстань до… Сонне — це найголовніша зірка Сонячної системи, температура поверхні близько… Атмосфера — це газова оболонка Землі, яка обертається разом з нею.

Техносфера

Людина давно живе не в «природі», а мешкає в середовищі, ан­тропогенно зміненому, трансформованому під впливом своєї діяль­ності. З появою людей на Землі почався вплив їхньої діяльності на кру­гообіг речовин… Людство, розростаючись чисельно і розповсюджуючись на пла­неті, автоматично і неминуче відтіснило інших мешканців…

Ноосфера

Тварини та рослини мільярди років створювали та вдосконалю­вали умови, сприятливі для життя, тобто біосферу, перш ніж з'яви­лася людина, котра через… У 1875 р. австрійський учений Едуард Зюсс визначив біосферу як особливу… Сучасне розуміння біосфери було запроваджено видатним укра­їнським ученим В. І. Вернадським. На підставі праць В. І.…

Соціально-політичне середовище

Виділяють такі сфери суспільного життя: • матеріальна — охоплює процеси матеріального виробництва, розподілу, обміну,… • соціально-політична — включає соціальні та політичні стосунки людей у суспільстві — класові, національні, групові,…

Основні типи конфліктів між людьми

Своєчасне нерозв'язання конфліктів може призвести до соціаль­ної напруги у суспільстві, викликати появу гострих суперечностей, надзвичайних ситуацій… Людське суспільство протягом усієї своєї історії існує, створю­ючи різного… У сучасному суспільстві кожна людина належить до безлічі різних соціальних інститутів, тобто форм закріплення і…

Фізіологічні особливості організму людини

Незважаючи на наявність різноманітних гіпотез про виникнення життя на Землі, всі вважають, що найвищою стадією розвитку життя є людина. Вчені… Еволюція забезпечила людський організм високими резервами стійкості та… З наведених прикладів видно, що резерви організму людини над­звичайно високі. Це дає можливість виживати людині як…

Будова і властивості аналізаторів

Людина отримує різноманітну інформацію про навколишній світ, сприймає всі його різноманітні сторони за допомогою сенсорної системи чи органів… З позицій безпеки життєдіяльності особливо важливим с те, що органи чуття… Історія науки про закономірності і механізми формування орга­нів чуття пройшла довгий шлях свого розвитку й зумовлена…

Характеристика основних аналізаторів безпеки життєдіяльності

Отже, ми з'ясували загальні властивості аналізаторів, а тепер ко­ротко розглянемо деякі характеристики чотирьох аналізаторів, що мають найбільше… Зоровий аналізатор.У житті людини зір відіграє головну роль. Достатньо… Хвилі, що перебувають всередині зазначеного діапазону (380-780 нм) і відрізняються довжиною, створюють, своєю чергою,…

Зв'язок між зоровим сприйняттям довгих хвиль і суб'єктивним відчуттям світла

Для гігієнічної оцінки умов праці використовуються світлотехнічні оди­ниці, що застосовуються у фізиці: світловий потік, освітленість, яскравість… Слід зазначити, що зоровий аналізатор має деякі своєрідні харак­теристики,… Слуховий аналізатор є другим за значенням для сприйняття лю­диною навколишнього середовища і безпеки життєдіяльності.…

Загальні уявлення про обмін речовин та енергію

Фізіологічні особливості організму людини необхідно розгляда­ти з урахуванням його взаємодії з навколишнім середовищем. У цьому випадку можливе… Життєві процеси організму пов'язані з постійним поглинанням речовин з… Обмін речовин властивий як живій, так і неживій природі. Од­нак між ними існує принципова різниця. Внаслідок обміну…

Основні види харчових речовин

Білки. Білки належать до життєво необхідних речовин, без яких неможливе життя, ріст і розвиток організму. Це пластичний матері­ал для формування… Білки - це органічні речовини, що складаються з амінокислот, які, поєдну­ючись… Основними джерелами тваринного білка в харчуванні є м'ясо, яйця, моло­ко і молочні продукти. Основними джерелами…

Вітаміни та їх функції

Вітаміни майже не синтезуються в організмі і повинні надходити з їжею. Відсутність вітамінів у раціоні протягом тривалого часу може спри­чинити… Мінеральні речовини. Мінеральні речовини не мають енерге­тичної цінності, але… Таблиця 2.3

Значення макроелементів для організму людини

Мікроелементи — це група хімічних елементів, присутніх в організмі людини і тварин у малих концентраціях. Добова потреба в них виражається в… Таблиця 2.4

Значення мікроелементів для організму людини

Неправильне харчування суттєво знижує захисні сили організму і працездатність, порушує процеси обміну речовин, призводить до передчасного старіння і… Надмірне харчування, особливо в сполученні з нервово-психіч­ною напругою,… Раціональним вважається таке харчування, яке забезпечує нор­мальну життєдіяльність організму, високий рівень…

Психологічні особливості людини

 

Значення нервової системи в життєдіяльності людини

Людина як жива істота має дві найхарактерніші складові: орга­нізм і психіку. Організм як біофізіологічну систему ми розглянули раніше. Психіка — це… Нервова система — це сукупність структур в організмі, яка об'єднує діяльність усіх органів і систем і забезпечує…

Психіка людини і безпека життєдіяльності

Якби була можливість наочно порівняти сучасну людину з людь­ми, які жили 20—30 тис. років тому, то можна було б помітити, що за цей період людина… Це пояснюється специфікою еволюційного розвитку людини: він відбувався… Психіка — це здатність мозку відображати об'єктивну дійсність у формі відчуттів, уявлень, думок та інших суб'єктивних…

Атрибути людини

Поведінка за навичками — це дії, які склалися і застосовуються у навчанні до автоматизму або шляхом спроб і помилок, або шляхом тренувань. Як… Стать — сукупність анатомо-фізіологічних ознак організму, яка забезпечує… · дівчата переважають хлопців щодо вербальних здібностей;

Риси людини

Як уже зазначалося, риси людини — це стійкі особливості пове­дінки, що повторюються в різних ситуаціях. Вони суттєво вплива­ють на життєдіяльність… Інтелект (глузд, розум, розсудливість) у загальному розумінні – це мислительні… Сутність інтелекту зводиться до здатності людини виділити в І ситуації суттєві властивості та адаптувати до них свою…

Якості людини

Якості людини — це ті її властивості, які виявляються по-різно­му залежно від умов, ситуацій. Розглянемо основні властивості людини, які значною мірою впли­вають на… Здібності ~ це психофізіологічні властивості людини, які реалізу­ють функції відображення існуючого світу і регуляції…

Емоційні якості людини

Вплив конкретної ситуації на поведінку людини визначається тим, як людина переживає цю ситуацію. Переживання ситуації, рі­зноманітні реакції людини… Емоції — це психічні процеси, які відображають особисту значу­щість та оцінку… Прояв емоційного життя людини відбувається у таких станах, як афекти, власне емоції, почуття, настрій і стрес.

Роль біоритмів у забезпеченні життєдіяльності людини

Біологічні ритми — це періодичне повторювання зміни характеру та інтенсивності біологічних процесів та явищ у живих організмах. Усі матеріальні об'єкти у Всесвіті здійснюють циклічний рух. Так, Місяць… Видатний хронобіолог Ф. Хальберг поділив усі біологічні ритми на три групи:

Основні положення ергономіки

Ергономіка — наукова дисципліна, що комплексно вивчає людину в конкретних умовах її діяль­ності в сучасному виробництві. Вона вивчає трудову… Ергономіка виникла у зв'язку зі значним ускладненням техніч­них засобів і умов… Людина, машина і навколишнє середовище розглядаються в ер­гономічних дослідженнях як складна система. Основний об'єкт…

– Конец работы –

Используемые теги: проведення, практичного, Заняття, предмету, Безпека, життєдіяльності0.087

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Для проведення практичного заняття з предмету Безпека життєдіяльності

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Практична робота по дисципліні безпека життєдіяльності Первинні та автоматичні засоби ПОЖЕЖОГАСІННЯ
Тема Первинні та автоматичні засоби ПОЖЕЖОГАСІННЯ...

Розділ 1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ . Основи охорони та безпеки праці
Список скорочень... Розділ МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ...

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області
Навчально методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області... Курси підвищення кваліфікації керівних кадрів... Опорний конспект лекцій до навчального модуля...

З НОРМАТИВНОЇ ДИСЦИПЛІНИ БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра екології та безпеки життєдіяльності...

Предмет и метод статистики Предмет статистики 2. Основные понятия статистики
План... Предмет статистики... Основные понятия статистики Статистическая методология и организация статистики в РФ...

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
ВІННИЦЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЛЬВІВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БЕЗПЕКИ... БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ...

Запитання та відповіді до них з дисципліни Безпека життєдіяльності
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра безпеки життєдіяльності Запитання та відповіді до них з дисципліни Безпека життєдіяльності для студентів очної та...

З НОРМАТИВНОЇ ДИСЦИПЛІНИ БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра екології та безпеки життєдіяльності...

Безпека життєдіяльності
Основним методом дослідження в БЖД є системний аналіз, оскільки і людина, і середовище є складною, багатофункціональною та багатоелементною… Небезпечні фактори призводять до травм, раптового погіршення здоров’я… За характером і природою дії всі небезпечні і шкідливі фактори поділять на п’ять груп: фізичні, хімічні, біологічні,…

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ... Дніпропетровський медичний інститут традиційної та нетрадиційної... КАФЕДРА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ ТА ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам