рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема 9. Комплексне оцінювання ефективності інноваційної діяльності підприємства

Тема 9. Комплексне оцінювання ефективності інноваційної діяльності підприємства - раздел Философия, Тема 9. Комплексне Оцінювання Ефективності Інноваційної Діяльності Підприємст...

Тема 9. Комплексне оцінювання ефективності інноваційної діяльності підприємства

 

9.1. Основні принципи вимірювання ефективності інноваційної діяльності.

9.2. Методологічні основи оцінки ефективності інноваційних проектів. 9.3. Основні показники економічної ефективності інноваційних проектів.

Оцінка економічної ефективності інноваційної діяльності.

Економічне оцінювання соціальних результатів інноваційної діяльності.

Основні принципи вимірювання ефективності інноваційної діяльності.

Перш ніж приступити до розгляду питань оцінки ефективності нових рішень, слід зупинились на ключових моментах -ефект та ефективність.

Ефект (від лат. Effectus) - це досягнутий результат від будь-якого заходу (у нашому випадку інноваційної діяльності) в його матеріальному, грошовому та соціальному вимірах.

Таким результатом від інноваційної діяльності може бути:

- підвищення якості продукції;

- скорочення часу виробництва і обігу;

- вивільнення ресурсів тощо.

Ефективність - це відносна величина, яка характеризує результативність будь-яких затрат. Її визначають зіставленням ефекту і затрат на його досягнення.

Результати інноваційної діяльності можуть бути якісними та кількісними, в т.ч. в натуральному, трудовому та вартісному вимірах.

 

Види ефектів

Будь-який результат інновацій в вартісному виразі узагальнюється економічним ефектом. Науково-технічні, соціальні, екологічні та інші результати, що… В науково-методичній літературі зустрічаються різні точки зору щодо видів… Ефекти від інновацій взаємопов’язані між собою. Безпосередньо економічні результати інноваційної діяльності пов’язані…

Основний принцип вимірювання ефективності інноваційної діяльності

Сутність оцінки економічної ефективності будь-якої господарської діяльності, в тому числі й інноваційної, полягає у зіставленні отриманого… Об’єктом оцінки можуть виступати проекти, які являють собою різні типи… По-друге, об’єктом можуть бути предмети праці – сировина, матеріали, паливо, енергія. По-третє, окремі групи інновацій…

Методологічні основи оцінки ефективності інноваційних проектів.

Види грошових потоків

Грошовий потік ми розглядаємо як сукупність припливів або надходження готівки (позитивна величина) і відтоків коштів або видатків готівки (від’ємна… Надходження готівки забезпечується за рахунок власних (чистого прибутку,… Видатки готівкових коштів виникають при здійсненні інвестицій:

Способи врахування фактору часу.

Ефективність будь-якої фінансової операції, що передбачає нарощення вихідної суми PV до очікуваної в майбутньому до одержання суми FV (PV→FV),… ØПроцентна ставка розраховується відношенням нарощення (FV-PV) до… ØДисконтна ставка (облікова ставка) розраховується відношенням нарощення (FV-PV) до очікуваної у майбутньому…

Основні показники економічної ефективності інноваційних проектів.

1) показники, що ґрунтуються на облікових оцінках (не враховують фактор часу); 2) показники, що ґрунтуються на дисконтова них оцінках (враховують фактор…

Оцінка економічної ефективності інноваційної діяльності.

Економічну ефективність інноваційної діяльності, зокрема при впровадженні нової техніки, розраховують за умовами використання нової техніки за… Економічну ефективність (Ет ) від реалізації певного рішення за певний… Ет=Рт-Вт,

Вт =Ввир +В викор.

При цьому витрати на виробництво і при використанні нової техніки обчислюють однаково з врахуванням фактора часу за формулою:

де Сt - поточні витрати при виробництві (використанні) нової техніки в t-му році без амортизаційних відрахувань на реновацію, грн.; Кt – одноразові витрати при виробництві (використанні) нової техніки в t-му році, грн.; Лt – залишкова (ліквідаційна) вартість основних фондів, що вибувають у t-му році, грн.

До складу поточних витрат Сt включають витрати, які враховують при існуючому порядку калькулювання собівартості продукції, а на ранніх стадіях розробки нової техніки (коли відсутня конкретна інформація для розрахунку поточних витрат) використовують один із можливих методів обчислення собівартості проектованої нової техніки:

- питомих ваг;

- графоаналітичний;

- кореляційний;

- планової калькуляції.

До складу одноразових витрат Кt включають капітальні вкладення та інші витрати одноразового характеру, необхідні для створення і використання нової техніки незалежно від джерел фінансування.

При обчисленні економічної ефективності нововведень може виникнути ситуація, коли нове технічне рішення виявиться вигідним для народного господарства в цілому, але призведе до зростання витрат та погіршення інших показників роботи наукових організацій і підприємств-виробників.

 

Тому, крім обчислення загальної величини економічного ефекту, слід визначити ту його частку, що має одержати кожний причетний до процесу створення і впровадження нововведення. Тобто необхідно обчислювати комерційний ефект, для оцінки якого в ринкових умовах може, використовуватись показник прибутку, що залишається у розпорядженні наукової організації, підприємства (Пt):

Пt=Qt – Сnt-F

де Qt - виручка від реалізації продукції науково-технічного або виробничо-технічного призначення у t-му році, грн.;

Сnt - собівартість тієї ж продукції у t-му році, грн.;

Ft - загальна сума податків та інших виплат з прибутку наукової організації, підприємства у t-му році, грн.

Результати реалізації нововведень впливають на розрахункові показники роботи споживачів нової техніки.

Приріст прибутку за рік від виробництва продукції за допомогою нової техніки (ΔП) можна обчислити за формулою

ΔП=(Ц2,-С2)хN2-(Ц1-С1)хN1,

де С1, С2 - собівартість одиниці продукції, виготовленої за допомогою базової і нової техніки, грн./од; Ц1, Ц2 - гуртова ціна одиниці продукції при використанні базової і нової техніки, грн./од; N1, N2 – обсяг виробництва продукції за допомогою базової і нової техніки, од./рік.

Умовне вивільнення працівників у зв'язку із впровадженням нової техніки (∆r) визначають за формулою:

деВ1, В2 - продуктивність праці до і після впровадження нової техніки, грн./чол.

Економію капітальних вкладень (∆К) визначають із співвідношення

де В1, В2 - продуктивність одиниці базової і нової техніки за одиницю і часу, натур, од. або грн. за од. часу;

К12 - питомі капіталовкладення на одиницю продукції при використанні базової і нової техніки, грн.

Зниження матеріальних витрат (ΔМ) обчислюють

ΔМ=(М1 –М2) х N2,

де М1, М2 - матеріальні витрати на одиницю продукціїпри використанні базової і нової техніки, грн./од.

 

 

Економічне оцінювання соціальних результатів інноваційної діяльності.

При економічній оцінці соціальних результатів виникають певні проблеми, тому що не завжди соціальний результат можна вимірити економічною мірою.… Основним методом оцінки соціального ефекту є експертний. Експертиза очікуваних… 1) індивідуальна або колективна експертиза кваліфікованими фахівцями різних сфер діяльності;

Обчислення економічних збитків

Таким чином, для класифікації показників економічних збитків від упровадження інновації з негативними соціальними результатами доцільно це робити у… 1. Втрати продукції: додаткові витрати фірми внаслідок втрат обсягів… прямі втрати продукції внаслідок підвищеної забрудненості, особливо в сільському господарстві та риболовстві; від…

Показники соціально-економічного ефекту.

(9.  

– Конец работы –

Используемые теги: Тема, Комплексне, ОЦІНЮВАННЯ, ефективності, інноваційної, діяльності, під, ємства0.114

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема 9. Комплексне оцінювання ефективності інноваційної діяльності підприємства

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лекція 6. Методологічні підходи до оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств 1. Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств
План... Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних... Критерії та показники конкурентоспроможності туристичних підприємств...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

Сутність та організація Підприємницької діяльності. Економіка підприємництва. Особливості регулювання Підприємницької діяльності
ВСТУП... РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ КОРОТКИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ...

Грошові кошти та організація розрахунків на підприємствах. Розрахунок планування прибутку. Розрахунок загального та чистого прибутку, їх розподіл і використання. Санація підприємства
Основними завданнями фінансової роботи являються - мобілізація фінансових ресурсів в розмірі, необхідному для забезпечення нормального процесу… Призначення фінансового планування і прогнозування полягає в визначенні потреб… Оперативна фінансова робота складається з комплексу заходів з мобілізації фінансових ресурсів, необхідних для…

Основи організації Фінансів підприємств. Поняття фінансів підприємств, їх зміст, функції
Тема... Основи організації... Фінансів підприємств...

Тест з теми №9: ОЦІНЮВАННЯ ТА АТЕСТАЦІЯ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
На сайте allrefs.net читайте: Тест з теми №9: ОЦІНЮВАННЯ ТА АТЕСТАЦІЯ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА. Варіант...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з предмету Економіка підприємств. Розділ 1 Підприємство в сучасній системі господарювання
Політехнічний технікум... Конотопського інституту Сумського державного університету...

Тема 5. Оборотні засоби підприємства
Оборотні засоби підприємства економічна сутність структура джерела формування... Показники та методи визначення потреби підприємства у нормованих оборотних... Показники використання нормованих оборотних засобів підприємства та методики їх...

Тест з теми №3 Формування колективу підприємства
Тест з теми Формування колективу підприємства... І варіант...

Тест з теми №10: УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ РОЗВИТКУ І РУХОМ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Варіант Яку категорію ілюструє перелік відповідний рівень освіти та професійної підготовки досвід... Варіант...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам