рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОСНОВИ ПЕДАГОГІКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ

ОСНОВИ ПЕДАГОГІКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки України Житомирський Державний Педагогіч...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

Вітвицька С.С.

 

 

ОСНОВИ ПЕДАГОГІКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів

Запитання для самоконтролю.

2. Дайте визначення об'єкту, предмету педагогіки вищої школи. 3. Проаналізуйте функції педагогіки як науки. 4. Дайте загальну характеристику основним категоріям педагогіки.

Запитання для самоконтролю

1. Дати визначення поняття «студентство».

2. Охарактеризувати студентство як соціальну групу, розкри­ти її специфіку.

3. Назвати основні шляхи становлення студента як суб'єкта педагогічної діяльності.

4. Розкрити сутність поняття соціальної адаптації.

5. Визначити головні умови соціальної адаптації студентів в освітньому закладі.


Організація виховної роботи у вищому навчальному закладі

(К.Д.Ушинський)   Термін «виховання» є похідним від слова «ховати», «вирощу­вати». В українській народній педагогіці воно вживалося у…

Запитання для самоконтролю

1. Обґрунтувати виховання як соціально-особистісне явище.

2. Розкрити зміст і структуру виховної діяльності у вищому навчальному закладі.

3. Показати роль і значення куратора академічної групи.

4. Охарактеризувати основні напрями роботи куратора акаде­мічної групи.

5. Назвати основні форми позааудиторної роботи з професійно-педагогічного виховання.


РОЗДІЛ ІІ ОСНОВИ ДИДАКТИКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ

Дидактика. Основні категорії, закономірності та принципи. Форми та методи навчання у вищій школі

Початок класичної дидактики покладений стародавніми грець­кими філософами Платоном і Аристотелем. Платон порівнював процес навчання з колісницею,… У класичній педагогіці теорія навчання (дидактика) представ­лена у вигляді… Стосовно методики, то поширена думка, що у кожного викла­дача вона має бути своя. Більшість викладачів схильні до…

Запитання для самоконтролю

1. Сформулюйте сутність поняття дидактика вищої школи.

2. Назвіть основні категорії дидактики вищої школи.

3. Дайте стислу характеристику основним моделям освіти.

4. Охарактеризуйте провідні форми навчання.

5. Розкрийте специфіку лекційних занять з педагогіки.


Сучасні технології навчання

Мистецтво засновано на інтуїції, технологія на науці. В.П. Беспалько.  

Запитання для самоконтролю

1. Розкрити сутність та взаємозв'язок понять «освітні техно­логії», «педагогічні технології», «навчальні технології», «пе­дагогічна техніка»

2. Проаналізувати різні підходи до класифікації педагогічних технологій.

3. Охарактеризувати сучасні педагогічні технології.

4. Розкрити специфіку модульно-рейтингової технології.

5. Дати характеристику контекстно-модульній технології на­вчання.


 

Контроль та облік знань, умінь, навичок студентів у вищих закладах освіти

В. Сухомлинський Оцінка морально виправдана тільки тоді, коли учитель оцінює не здібності… В.Сухомлинський

На екзамені

Примітка: білети підвищеної складності можуть одержати ті студенти, котрі склали складну програму на «відмінно» . Таким чином, модель рейтингової оцінки навчальної діяльності студентів повинна… Запитання для самоконтролю

Науково-дослідна діяльність студентів магістратури

(В. О. Сухомлинський) Науково-дослідна робота студентів магістратури випливає із завдань навчального… Науково-дослідна робота магістрів спрямована на розвиток у майбутніх педагогів і науковців нахилів до пошукової,…

Запитання для самоконтролю

2. Назвати основні види самостійної дослідницької роботи сту­дентів у вищому педагогічному навчальному закладі. 3. Виділити основні плітки магістерської (дипломної) роботи. 4. Перелічити основні вимоги до виконання магістерських (дип­ломних) робіт.

Соціально-історичні характеристики розвитку вищої педагогічної школи в Україні

Історія освіти в Україні тісно пов'язана з історією українсько­го народу. У розвитку української культури і освіти особливу роль відіграли братства,… Першим вищим навчальним закладом в Україні вважають Ос­трозьку академію. Князь… На сьогодні найбільш аргументованою є точка зору Ігоря Маць­ка, який встановив, що Острозька академія була заснована…

Вища педагогічна освіта за кордоном

(Тарас Шевченко) Перші західноєвропейські університети з'явилися в XII ст. (в Болоньї, Парижі).… ВИЩА ОСВІТА В США

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

В Англії, і тільки в Англії більшість студентів отримують від держави і місцевих органів допомогу. Всі вузи Англії державні, структура їх є біліли… Вищі навчальні заклади Великобританії неофіційно, проте до­сить чітко… Англійські університети завдяки багатовіковій традиції зберег­ли (теоретично) незалежність від виконавчої влади і…

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ У ФРАНЦІЇ

Мабуть, ні в якій іншій країні вища школа не обтяжена так віковими традиціями, що сковували її в нових історичних умовах, як у Франції. За період… Керівництво вищою освітою у Франції здійснюється міністром національної освіти… Приватні вузи Франції - це п'ять католицьких університетів, приблизно j від загальної кількості (120) великих шкіл, що…

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ У НІМЕЧЧИНІ

Питаннями планування вищої освіти в Німеччині займається Комісія з планування освіти. Крім того, діє федеральне міністер­ство освіти та науки, рада… На чолі закладу вищої освіти стоїть ректор і його замісники (проректори).… Університетська і взагалі вища освіта в Німеччині поєднує досл­ідження з навчальним процесом при достатній увазі до…

СИСТЕМА ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ В ЯПОНІЇ

Аналізуючи розпочату в 1989 р. великомасштабну, Третю в історії країни реформу освіти («Документ Міністерства освіти, на­уки і культури Японії»,… Зрозуміло, що визначні результати післявоєнної національної політики в галузі… Подальше удосконалення японської педагогічної освіти вик­ликане новими орієнтирами в освітній політиці. Головні…

СИСТЕМА ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ В ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ

Вихователів для дитячих садків готують у професійних шко­лах та заочних коледжах, учителів початкової школи - в чотири­річних учительських коледжах,… Плани і перспективи подальшої реформи освіти й педагогічної освіти Південної…

ВИЩА ПЕДАГОГІЧНА ОСВІТА В КИТАЇ

Китай вирішує проблеми і кількісного, і якісного зростання педагогічної школи. Перебудова китайської педагогічної освіти відбувається у тісному… Загальні тенденції перспективи Огляд типів педагогічної освіти в контексті освітніх реформ у культурно-своєрідних регіонах світу -…

Запитання для самоконтролю

2. Покажіть схоже й відмінне у системі педагогічної освіти за­хідноєвропейських країн. 3. Дайте характеристику вищої педагогічної освіти в Японії. 4. Розкрийте особливості педагогічної освіти Південної Кореї.

ТЕМА 2. Методи та методика педагогічних досліджень.

Основна проблема: усвідомлене засвоєння сутності, етапів, методів педагогічного дослідження. Провідна ідея: педагогічне дослідження - цілеспрямований пошук шляхів… План

ТЕМА 3. Викладач вищого навчального закладу як організатор навчально-виховного процесу.

Основна проблема: засвоєння сутності поняття «педагогічний професіоналізм викладача». Провідна ідея: діяльність викладача ВИЩОЇ школи мас високу соціальну… План

ТЕМА 4. Педагогічна культура викладача вищого навчального закладу.

Основна проблема: виявити залежність формування культу­ри викладача від рівня педагогізації навчально-виховного проце­су вищого навчального… Провідна ідея: проблема культури с центральною у підготовці майбутніх… План

ТЕМА 5. Студент як об'єкт-суб'єкт педагогічної діяльності.

Основна проблема: визначення місця і ролі студентства у суспільстві. Провідна ідея: студентство с важливим джерелом відтворення української… План

ТЕМА 6. Виховна робота у вигцому навчальному закладі.

Основне проблема: розкрити сутність виховання старшого юнацького віку, єдність національного і загальнолюдського ас­пектів. Провідна ідея: «Виховання перебуває в такому дуже складно­му і органічному… Основні поняття теми: виховний ідеал, мета виховання, прин­ципи виховання, системи національного виховання,…

ТЕМА 7. Основи дидактики вищої школи.

Основна проблема: Реалізація змісту педагогічної освіти через різні методи і форми організації навчання у вищому навчальному закладі. Провідна ідея: професіоналізм майбутнього спеціаліста зале­жить від рівня… Основні поняття теми: дидактика, категорії дидактики, зако­номірності, принципи, зміст, форми та методи навчання,…

ТЕМА 8. Сучасні технологи в освіті.

Основна проблема; усвідомлене засвоєння понять «освітні тех­нології», «педагогічні технології» та їх сутності. Провідна ідея: педагогічна технологія - це наука про систем­ний підхід до… План

ТЕМА 9. Контроль та оцінка знань, умінь та навичок

Студентів.

Основна проблема: свідоміе засвоєння специфіки кожного з методів контролю та оцінки ЗУН студентів. Провідна ідея: конроль та оцінка ЗУН стимулює і керує пізна­вальною діяльністю… План

ТЕМА 10. Магістерські роботи та'іх типи.

Основна проблеми: розкрити основні вимоги до магістерської (дипломної) роботи. Провідна ідея: магістерські роботи - результат самостійної дос­лідницької… Основні поняття теми: дипломна магістерська робота, реферат, тези, есе, стаття.

ТЕМА 11. Соціально-історичні характеристики розвитку системи вищої педагогічної школи в Україні.

Основна проблема: Виявити головні тенденції розвитку вищої педагогічної освіти в Україні. Провідна ідея: Знання історії становлення вищої освіти в Ук­раїні дає… План

ТЕМА 12. Система вищої педагогічної освіти за кордоном, (США, Франція, Англія, Німеччина, Японія, Південна Корея,Китай).

Основна проблема: виявити закономірності розвитку педа­гогічної освіти в кожній окремій країні. Провідна ідея: світовий досвід підготовки педагогів свідчить про… План

Список використаної літератури

1. Указ Президента України «Про додаткові заходи щодо забез­печення розвитку освіти в Україні» //Освіта, 2001. - №75-58.

2. Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті - К: «Шкільний світ», 2001.

3. Державна національна програма «Освіта» (Україна XXI сто­ліття) -К.: Райдуга, 1994.

4. Закон України «Про внесення змін і доповнень до закону УРСР «Проосвіту»» //Голос України, 1996р. - 25 квітня.

5. Закон про вищу освіту //Освіта. - 20-27 лютого 2002р.

6. Концепція педагогічної освіти України - К: Либідь, 1991.

7. Концепція виховання дітей та молоді у національній системі освіти. -К: Райдуга, 1994.

8. Концепція національного виховання //Рідна школа, 1995. -№6. -с.18-25.

9. Цільова компллексна програма «Вчитель» //Освіта Украї­ни, 1996. - №64.

 

10. Доповідь Міністра освіти і науки України Кременя В.Г. на II всеукраїнському з'їзді педагогічних працівників //Освіта, 2001. - №57-58.

11. Абдулина О.А. Общепедагогическая подготовка в системе высшего педагогического образования: Для педагогических специ­альных, высших учебних заведений. - 2-е изд., перераб. и доп. -М.: Просвещение, 1990. - 141с.

12. Абульханова-СлавскаяК.А.,БрушинскийА.В. Философс-ко-психологическая концепция Л.С. Рубинштейна. -М, 1989.

13. Азаров Ю.П. Искусство воспитывать - М. - Игры обуче­ние, тренинг, досуг.../ Под ред. В.В. Петрусинского - М, 1994.

14. Азаров Ю.П. Игры и труд. - М, 1973.

15. Алексюк А. М. Педагогіка вищої школи. Історія. Пробле­ми.-К.: Либідь, 1998.

16. Ананьев Б. Г. К психофизиологии студенческого возраста: Современные психолого-педагогические проблемы высшей шко­лы.-Л, 1974.-с.5-8.

17. Антология педагогической мысли УССР /Сост. Н.П..Кале-ниченко.-М., 1988.

18. Архангельский СИ. Лекции по научной организации учеб­ного процесса в высшей школе. - М., 1976. - 245 с.

19. Бабанский Ю. К. Проблемы повышения эффективности пе­дагогических исследований - М.: Педагогика, 1982. -192 с.

20. Бехтерев В.М. Вопросы общественного воспитания - М. 1910.

21. Барбіна Є.С. Формування педагогічної майстерності в сис­темі безперевної педагогічної освіти. -К. 1998.

22. Берне Р. Развитие «Я» - концепции и воспитание: Пер. с англ. - М: Прогресс, 1986. - 434 с.

23. Беспалько В.П. Слагаемые педагогической технологии. -М: Просвещение, 1989 - 192с.

24. Бойко А. Парадегмальні напрями виховання: варіанти ви­бору//Рідна школа - №3, 2001. - с 7-10.

25. Бойко А.М. Оновлена парадигма виховання: шляхи реалі­зації.-К: ІЗМН, 1996.

26. Богданова І.М. Модульний підхід до професійно-педагогіч­ної подготовки вчителя.: Монографія. - Одеса: Маяк, 1998-284с.

27. Богданова І.М. Професійно-педагогічна підгатовка
мійбутьніх вчителів на основі інноваційних технологій: Дис. - д-ра
пед наук... 13.00.04. -К. 1998-440с.

28. Бодалев А.А., Столин В.В. Общая психодиагностика - М.:
. Издательство Московского Университета, 1987.

29. Буркова Л. Технології в освіті. //Рідна школа. - лютий. 2001.-С.18-19.

30. Вазина Н.Я. Модульное обучение. - Горький, 1991. - 122с.

31. Ващенко Г. Виховний ідеал. - Полтава, 1995.

 

32. Вишневський О. Сучасне українське виховання. Педа­гогічні нариси. -Львів, 1996.

33. Введение в научные исследования по педагогике /Под ред. В.И.Журавлева. - М.: Педагогика, 1988 - 237 с.

34. Введение в специальность /Под ред. Л.И.Рувинского. - М.: Просвещение, 1988. - 206 с.

35. Вергасов В.М. Проблемное обучение в высшей школе - К.: Высшая школа, 1977.


36. Вергасов В.М. Активизация познавательной деятельности студентов в высшей школе. - К.: Высшая школа, 1985..

37. Вербицкий А., Бакшаева Н. Развитие мотивации в контек­стном обучении //Alma mater. - 1996. - № 1-2. - с. 47-50.

38. Вітвицька С.С. Активні методи у навчанні педагогічним дисциплінам як фактор підвищення професіоналізму у майбутніх вчителів: Психолого-педагогічні фактори підвищення педагогіч­ної майстерності вчителя-вихователя: Тези Всеукраїнської науко­во-практичної конференції 16-17 листопада 1995 р. - Житомир: ЖДПУ, 1995. - с 82-84.

39. Вітвицька С.С. Науково-методичне забеспечення соціаль­но-педагогічної підготовки майбутніх вчителів: Теоретичні та ме­тодичні засади соціально-педагогічної підготовки вчителя -К..-ІЗМН, Житомир. ЖДШ, 1999 о. 142-146.

40. Вітвицька С.С. Студент як об'єкт педагогічної діяльності // Вісник Житомирського педуніверситету-Житомир, 2000-Вип. 6 -с.186-189.

41. Вища освіта: проблеми та перспективи розвитку: Міжна­родна АН вищої освіти: Другі академічні читання. - К.: МО Ук­раїни, 1995. - 202 с

42. Возврастная психология взрослых /Под ред. Б.Г. Ананье­ва. - Л.,1971, Вып 1-4.

43. Вульфов Б.8. Иванов В.Д. Основы педагогики в лекциях, ситуациях, первоисточниках. - М., 1997.

44. Галузинський В.М. Евтух М.Б. Основи педагогіки і психо­логії вищої школи в Україні - К., 1995. - 168 с

45. Гармаш Е. С. Формирование педагогической культуры бу­дущего учителя (на материале пед. дисциплин) Автореф. Дис. ... канд.пед наук. - К., 1990.

46. Герасина Л.Н. Современная высшая школа в условиях ре­формации образования. -Харьков, 1993.

47. Гессен С.И. Основы педагогики: ведение в прикладную фи­лософию /Отв. ред. и составитель П.В. Алексеев - М.: «Школа-Пресс», 1995.-448с.

48. Гриньова В.М. Формування педагогічної культури майбут­нього вчителя (теор. і метод, аспекти) - Автореф. дис. ... доктора пед. наук. -К., 2001.

49. Гончаренко С.У. Педагогічні дослідження: Методичні по­ради молодим науковцям. - К.,1995.

50. Глузман А.В. Университетское педагогическое образование: опыт системного исследования. - К.: Издательский центр «Про­світа», 1997.

51. Гусак П.М. Технологія засвоєння студентами дидактичної теорії. - Луцьк, 1996.

52. ГрушевськийМ.С. Про українську мову йукраїнську шко­лу. -К, 1991.

53. Давыдов Ю.С. Высшее образование: состояние проблемы, решения //Педагогика. - 1997. - №2 - с. 61-67.

54. Джуринский А.Н. Сравнительная педагогика: Учебное по­собие для студентов средних и высших пед. учебных заведений. -М.: Издательство Центр «Академия», 1998. — 176 с.

55. Довідник здобувана наукових ступенів: Збірник норматив­них документів та інформаційних матеріалів з питань атестації наукових кадрів вищої кваліфікації /За ред. Р.В. Бойка К, 1999.

56. Драгоманов М. Народні школи на Україні 1С, 1977.

57. Дубасенюк О.А. Методичні рекомендації керівнику ака­демічної групи з виховної роботи педуніверситету. - Житомир, 2000.

 

58. Дубасенюк О.А. Теоретичні і методичні основи виховної діяльності педагога. - К., 1996.

59. Дубасенюк О.А. Іванченко А.В. Вітвицька С.С. Педагогіч­на технологія в підготовці вчителя вихователя: Метод, посібник.-Житомир, 1993-107с.

60. Дьяченко М.И., Кандыбович Л.А. Психология высшей школы - 2-е издание. - Минск: БГУ, 1981. - 383 с.

61. Загвязинский В.И., Грищенко Л.И. Основы дидактики высшей школы: Учебное пособие. - Тюмень, 1978. - 91 с.

62. Зиновьев СИ. Учебный процесс в советской высшей шко­ле - М.: Высшая школа, 1986. - 356 с.

63. Елканов Б.П. Професиональное воспитание будущего учи­теля. -М.: Просвещение, 1996.

64. Ефименко Г.Г., Красников В.М., Новоминскйй А.Н. Выс­шая школа Украинской ССР. Успехи, проблемы развития. — К., 1978.

65. Євдокімов О.В. Нові педагогічні технології організації на­
вчання студентів: Дис. канд. пед. наук: 13.00.01. -Харків, 1997-
181с.

66. Зязюн І.А. Технологізація освіти як історична непе­рервність./Неперервно професійна освіта: теорія і практика, 2001: Вігол. Вип. №1 - о. 73-86.

67. Иванова Т.В. Формирование педагогической культуры бу­дущего учителя в учебном процессе (на материале дисциплин пе­дагогического цикла): Дис. канд.пед. наук: 13.00.01. -Волгоград, 1991.

68. Ильина Т.А. Структурно-системний подход к организации обучения - М., 1973. - 78 с.

69. История Украинской ССР. - К.: Наукова думка. - 1984.

70. Каган М.С. Мир общения - М., 1988.

71. Карпеачук С.Г. Теорія і методика виховання: Навч. по­сібник. - К.: Вища школа, 1997. - 304с.

72. Кларин М.В. Педагогическая технология в учебном процес-се.-М: Знание, 1989-80с.

73. Коваль О. Г., Ващенко - творець української виховно-осві­тньої системи//Рідна школа. -1993. -№3.

74. Козаков В.А. Самостоятельная робота студентов и ее инфор­мационно-методическое обеспечение. -К.: Вища школа, 1990.

75. Корсак К.В. Світова вища освіта: порівняння і визнання закордонних кваліфікацій і дипломів: Монографія. - К., 1997.

76. Костюк Г.С. Навчально-виховний процес і психічний роз­виток особистості. -К., 1989.

77. Кошмакова Т. Конструктивістські методи підготовки учи­телів в американських університетах //Рідна школа, 1999. -№ 10. - с 66-69.

78. Кузьмина Н.В. Методы исследования педагогической дея­тельности. -Л., 1970-114 с.

79. Кузьмина Н.В. Методы системного исследования педа­
гогической деятельности. Учебное пособие. - Л.: ЛГУ, 1980. -
172 с.

80. КузьЄ.П., Руденко Ю.Д., Сергейчук З.О. Основи національ­
ного виховання. - Умань, 1993.

81. Лихачев Б. Педагогика. Курс лекций: Учебное пособие для студентов учебных заведений и слушателей ИПК и ФПК. - М.: Юрайт, 1998. - 464с.

82. Літературнознавчий словник - довідник /Р.Г.Гром'як, Ю.Л.Ковілів та ін. - К.: ВЦ Академія, 1997. - 752 с.

83. Лисовський В. Т., Дмитриев А.В. Личность студента. - Л.: ЛГУ, 1974. -183с.

84. ЛернерИ.Я. Процесс обучения и его закономерности. -М.: Знание, 1980.

85. Майборода В. К. Вища педагогічна освіта в Україні: істо­рія, досвід, уроки (1917-1985 рр.) /За ред Лугового В.І. -К.: Либідь, 1992.-195с.

86. Макаренко А.С. Методика виховної роботи: - К.: Рад. шко­ла., 1990.

87. Макарова І.Г. «Модульное обучение. Новые педагогичес­кие технологии», Дніпропетровськ, 1993. - 15 с.

88. Менделеев Д.И. О направлении русского просвещения и о необходимости подготовки учителей: Соч. в 25 т. Л.-М., 1952 — т.23.

89. Нагорна Г.О. Формирование у студентов педагогических вузов профессионального мышления. — К., 1995.

90. Навчальний процес у вищій педагогічній школі: Навчаль­ний посібник /За ред. академіка АПН України О.Г. Мороза. - К.: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2001. - 337 с

91. Непервна професійна освіта: проблеми, пошуки, перспекти­ви: Монографія /За ред. І.А. Зязюна. - К.: Вид. «Віпол», 2000. -636 с.

92. Новиков А.М. Научно-экспериментальная робота в образо­вательном учереждении. -М., 1996.

93. Огієнко І. Українська культура: коротка історія життя ук­раїнського народу. - К., 1918.

94. Огнев'юкВ.О., Фурман А.В. «Принцип модульності в історії освіти.», ч.І. - УШКККО Міністерства освіти України, К., 1995. -85 с.

95. Освітні технолггії: навчально-методичний посібник/ За ред. О.М.Пєхоти - Київ: А.С.К., 2001. - 256с.

96. Основы педагогики и психологии высшей школы /Под ред. А. В. Петровского - М.: МГУ, 1986. - 303 с.

97. Основы вузовской педагогики /Под ред. Н.В. Кузьминой. -Л., 1972.

 

98. Основы иедмастерства /Под ред. Зязюна И. А. - М.: Про­свещение, 1989.

99. Пашко Л.Ф. Формування відповідального ставлення до педагогічної професії у студентів педвузу: Вища та середня освіта: Респ. наук, метод, збірник . -К, 1991. -Вип 15. -с. 35-42.

 

100. Педагогічні технології у неперервній освіті: Монографія (Сисоєва С.О., Алексіок М.А., Воловик П.М., Кульчицька О.І. та ін.) за ред. С.О.Сисоєвої - К: Віпол, 2001. - 502с.

101. Педагогическая культура /Под ред. Л. С. Нечипоренко -Харьков: ХДУ, 1993.

102. Перспективні основні технологи: навчально-методичний посібник /за ред. Г.С. Сазоненко/ - К: Гопак, 2000. - 560с.

103. Пономаренко В.А. Психология духовности профессиона­ла. -М., 1997.

104. Про затвердження положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту): Пост. Каб. Мін. України від 20 серпня 1998. -№65.

105. Психико-диагностические методы (в комплексном лонги-тюдном исследовании студентов) /Под ред. Б.Г. Ананьева, А.А. Бодалева и др. - Л., 1976.

106. Психологія і педагогіка життєтворчості: Навч.-метод, по­сібник /Під ред. В.М.Доній. - К., 1996.

107. ПуховськаЛ.П.Професійна підготовка вчителів у Західній Європі: Монографія. - К.: Вища школа, 1997.

108.Равен Д. Педагогическое тестирование. - М.: Когнито-Центр,1999.-с.140.

109. Радул В.В. Педагогічна культура та соціальна зрілість вчи­теля. - Кіровоград, 2000.

110. РогинскийВ.М. Азбука педагогического труда. -М.: Выс­шая школа, 1990.

111. Рубин Б., Колесников Ю. Студент глазами социолога -
Ростов-на-Дону, 1968.

112. Селевко Г.К. Образователные технологии: учебное посо­бие. - М: Народное образование, 1998. - 256с.

113. Семиченко В.А. Концепция целостности и ее реализация в процессе подготовки будущих учителей (психолого-педагогичес­кие аспекты). - К., 1993.

114. Селіверстов СІ. Деякі проблеми адаптації студентів пер­шого курсу у вищому навчальному закладі //Проблеми освіти. -1997.-№10.-с 69-81.

115. Семушкія Л.Г., Ярошенко Н. Г. Содержание и методы обу­чения в средних специальных учебных заведениях: Уч. метод. пособ. - М, «Вища школа», 1990,. - С. 78-81, 94-124,142-162.

116. Сисоєва Світлана Освітні технології: методологічний ас­пект// Професійна освіта: педагогіка і технлогія - Київ - Ченсто­хова, 2000. - с. 351-365.

117. Сисоєва СО. Педагогічна творчість. - Х-К: Книжкове ви­дання. - «Каравела», 1998 - 150с.

118. Современные психолого-педагогические проблемы выс­шей школы /Под ред. Б.Г.Ананьева, Н.В.Кузьминой. -Д., 1974.

119. Слєпкань З.І. Наукові засади педагогічного процесу у вищій школі. - К.: НПУ, 2000. - 210 ст.

120. Сучасна вища школа: психолого-педагогічні аспекти: (мо­нографія) /За ред. Н.І. Ничкало - К., 1999.

121. Стефановская Т.А. Педагогика: наука и искусство. - М.: Современник, 1998. - 318с.

122. Сухомлинська О.В. Концептуальні засади розвитку істо-рико-педагогічної науки в Україні //Шлях освіти, 1999. - №1. — с 41-45.

123. Сухомлинський В.О. Народження громадянина: Вибрані твори в 5т. - т. 3. - К., 1977.

124. Сухомлинский В.О. Письмо о педагогической этике //На­родное образование. - 1970. - № 11. - С. 48-52.

125. Тамарин В.Э. Методологическая культура учителя //Со­ветская педагогика. - 1990. - №7. - С. 82-83.

126. Терещук Г.В. Педагогічна діагностика ціннісних орієн­
тацій молоді в процесі її соціального і професіонального станов­
лення //Педагогіка і психологія. - 1996. - №3. - с.119-125.

127. Технології професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів: Навч. посібник: у 2 ч. / За заг.ред. доктора пед. наук О.А.Дубасенюк - Житомир: Житомирський держ. педуніверси-тет. - 2001. -267с;

128. Ушинський К. Д. Педагогические сочинения. Н.И.Пиро-гова: Собр. соч. в 11 т. - т.З - М.Л., 1948.- С 19.

129. Ушинский К.Д. О пользе педагогической литературы: Собр. соч. в 11т. - М.-Л., 1948. -т. 2.

130. Ушинський К.Д. Про народність у громадянському вихо­ванні: Вибрані твори в 2-х т. -т.1 -К., 1983.

131. Шацкий СТ. Основные вопросы педагогического образо­вания: Учебные заведения или центры: Пед. соч. в 4-х томах. -М., 1964.-т.З.

132. Шихи Гейл. Возрастные кризисы. Ступени личностного роста: Пер. с англ. - СПб: Ювента, 1999. - 436 с.

133. Школа диалога культур: Идеи. Опыт. Проблемы /Под ред В.С. Библера. -Кемерово, 1993.

134. Щуркова Н.Е. Философия жизни в школе. Методологи­ческий материал к учебному курсу человековедения - М: Новая школа, 1994.

135. Юрченко В.І. Оптимізація взаємозв'язку у системі «сту-дент-викладач». - К., 1997. - с.103-110.

136. Хижняк 3.1. Києво-Могилянська академія. -К., 1988.


ЗМІСТ

ВСТУП................................................................................. ..... З

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ОСНОВИ ПЕДАГОГІКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ 8

1.2. Методи та методика педагогічних досліджень....... 25 1.3. Викладач вищого навчального закладу як організатор навчально-виховного… 1.4. Педагогічна культура викладача вищого навчального закладу 73

РОЗДІЛ II. ОСНОВИ ДИДАКТИКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ.. 129

2.1. Дидактика. Основні категорії, закономірності та принципи. Форми та методи навчання у вищій школі........................................................................................ 129

2.2. Сучасні технології навчання................................... 146

2.3. Контроль та облік знань, умінь, навичок студентів у вищих закладах освіти 176

2.4. Науково-дослідна діяльність студентів магістратури 198

РОЗДІЛ III.З ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ.... 212

3.1. Соціально-історичні характеристики розвитку вищої педагогічної школи в Україні 212

3.2. Вища педагогічна освіта за кордоном ................... 252

ДОДАТКИ. Робоча програма з педагогіки вищої школи 282

Список використаної літератури................................... 305


НАВЧАЛЬНЕ ВИДАННЯ

Вітвицька Світлана Сергіївна

Основи педагогіки вищої школи

Навчальний посібник

Керівник видавничих проектів - БА. Сладкевич Комп'ютерна верстка - Є А. Ткаченко

Підписано до друку 22.07.03. Формат 60x84/16

Друк офсетий. Гарнітура «SchoolBookAC».

Умови, друк. арк. 19,75. Тираж 1000

Видавництво «Центр навчальної літератури»

вул. Електриків, 23, м. Київ, Україна, 04176

т. 451-65-95, 416-20-63, т/ф. 416-04-47

e-mail:Marketing@uabook.com,

Office@uabook.com, Meteor@uabook.com

Офіційний сайт: www.cul.com.ua

Віддруковано в ОП "Житомирська обласна друкарня" з готових діапозитивів замовника, вул. М. Бердичівська, 17. Зам. 208.

 

– Конец работы –

Используемые теги: основи, педагогіки, вищої, школи0.072

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОСНОВИ ПЕДАГОГІКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Вопрос о взаимосвязи математики и философии (Милетская школа, Пифагорейская школа, Элейская школа, Демокрит, Платоновский идеализм, Система философии математики Аристотеля)
Наряду с этим прогрессирующая математизация науки оказывает активное воздействие на философское мышление.Совместный путь математики и философии… Известно, что греческая цивилизация на начальном этапе своего развития… Папирус Райнда ок. 2000 г. до н.э. начинался с обещания научить совершенному и основательному исследованию всех вещей,…

Конспект лекцій Змістовий модуль 1. Психологія і педагогіка як наука про людину, її світ і діяльність. Лекція 1 Тема І. Теоретичні основи психології та педагогіки
Змістовий модуль Психологія і педагогіка як наука про людину її світ і діяльність... Лекція...

Основы планирования. Теоретические основы управления проектами. Основы планирования. Планирование проекта в MS Project 7
Использованная литература В В Богданов Управление проектами в Microsoft Project Учебный курс Санкт Петербург Питер г...

ОСНОВИ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ОСНОВИ ТЕОРІЇ ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТУ
Рубаненко О Є... Лук яненко Ю В...

Педагогическая технология развития у учащихся направленности на диалогическое общение при групповой форме обучения на уроках физики при изучении темы «Основы электродинамики» в средней школе
Основные понятия и законы.Место и роль темы в курсе физики 2.2 Краткая историческая справка 2.3 Возможности учебного материала для формирования… Этот процесс сопровождается существенными изменениями в педагогической теории… Происходит смена образовательной парадигмы предлагаются иное содержание, иные подходы, иное право, иные отношения,…

Основы дидактики высшей школы
Дидактика - теоретическая и одновременно нормативно-прикладная наука. Дидактические исследования своим объектом делают реальные процессы обучения,… В этом заключается научно-теоретическая функция дидактики. Полученное теоретическое знание позволяет решать многие проблемы, связанные с обучением, а именно: приводить в…

Исследование формирования классической школы в Школе экономической мысли Мартыновского
Школа Мартыновского представляет собой уникальное явление в экономической науке XX-XXI века. Детально разрабатывается теория эволюционной экономики,… Разработана новая концепция экономического цикла и связанная с ним авторская… Также на основании исследования истории экономической мысли показаны возможности их применения к сегодняшнему дню и…

Организация общения в условиях высшей школы. Модели общения преподавателя высшей школы
Педагогическое общение – специфическая форма общения, имеющая свои особенности и в то же время подчиняющаяся общим психологическим закономерностям,… Человеческие взаимоотношения, в т.ч. и в учебном процессе, должны строится на… Создается оптимальная база для позитивных изменений в познавательной, эмоциональной, поведенческой сферах каждого из…

Ведение в курс "Основы экономической теории" (Введення в курс "Основи економiчної теорiї)
В працях Ксенофонта 430 355 рр. до н. е Платона 427 347 рр. .о н. Аристотеля 384 322 рр. до н. е а також мислителв стародавнього Риму, нд, Китаю… Але не кожна економчна думка розвиваться у систему поглядв ста економчним… Н в рабовласницькому, н у феодальному суспльств ще не снувало струнко системи економчних поглядв на економчн процеси.…

Основи журналістикознавчих досліджень. Українська школа журналістикознавства та теорії масової комунікації
Відтак поряд із постійною творчою практикою студенти мають виконувати наукові дослідження. Підготовка фахівця сфери професіонального масового… Конспект лекцій покликаний дати загальне уявлення про систему українського… Ця наука має свою історію, філософію й методологію. Журналістикознавство поділяється на історичне (історія…

0.038
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам