рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Управління бізнес-процесами

Управління бізнес-процесами - раздел Образование,   Міністерство Освіти І Науки, Молоді Та Спорту України ...

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

 

Кафедра комп'ютерних систем

і управління бізнес-процесами

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

 

З КУРСУ «ІНФОРМАційні системи та технології»

для студентів напряму підготовки

6.140101

денної та заочної форм навчання

 

 

Затверджено

Методичною радою ОНАХТ

протокол № від . . 201 р.

 

 

 

Одеса ОНАХТ 2012

Конспект лекцій з курсу «Інформатика» для студентів напряму підготовки 6.140101 денної та заочної форм навчання // Укл. Н.О.Макоєд, М.С. Перетяка, Одеса: ОНАХТ, 2012, 66 с.

 

 

Укладачі Н.О. Макоєд, канд. пед. наук, доцент,

М.С. Перетяка, канд. техн. наук, доцент.

 

Відповідальний за випуск

 

завідувач кафедри КС і УБП, В.Е. Волков, канд. фіз. -мат. наук., доцент

 

 


ВСТУП

Курс «Інформатика» вивчається протягом 1-го семестру і включає наступні теми: операційна система Windows, текстовий редактор Word, табличний процесор Excel, система управління базами даних Access.

У конспекті лекцій теми об'єднані у розділи. У кожному розділі за досліджуваними темами дані теоретичні відомості й наведені приклади рішення практичних завдань. Конспект може бути корисний студентам при виконанні лабораторних робіт, підготовці до заліків і іспитів, а студентам заочної форми навчання - при самостійному вивчанні тем курсу.

 

РОЗДІЛ 1. Розвиток інформаційних технологій. Операційна система Windows

1.1. Інформація й інформатика

Інформація - це відомості, повідомлення, сигнали й т.д., на основі аналізу яких приймаються рішення людиною або технічним пристроєм. Інформація може бути представлена в різних формах (наприклад, у числовій, символьній, звуковій, відео або графічній формі). При введенні в персональний комп'ютер (ПК) будь-якої інформації вона автоматично перетворюється в цифрову двійкову форму. Цифру двійкової системи 0 або 1 називають бітом. Біт - найменша одиниця вимірювання інформації. Наприклад, число 5 у двійковій системі числення буде представлено як 101. Більші одиниці вимірювання інформації: 1 Байт = 8 біт; 1 Кілобайт = 1024 байт; 1 Мегабайт = 1024 Кбайт; 1 Гігабайт =1024 Мбайт; 1Терабайт =1024 Гбайт, 1 Петабайт =1024 Терабайт.

ПК може зберігати двійкові числа, виконувати арифметичні й логічні операції над ними за допомогою спеціальних команд і виводити результати на екран або інші вивідні пристрої. Сукупність таких команд називають програмою для ПК. Програму складають за заздалегідь розробленим алгоритмом розв'язуваного завдання.

Інформатика = інформація + автоматика. Термін інформатика вперше з'явився в 1961 р. і був призначений для позначення галузі автоматичної переробки інформації у всіх сферах людської діяльності.

 

Коротка історія розвитку обчислювальної техніки

В 1642 році французький математик і фізик Блез Паскаль уперше розробив механічну машину, що виконує додавання і віднімання. Німець Г.В. Лейбніц в 1676 році розробив машину для 4-х математичних дій. З 1937 по 1944 рік американський фізик Г.Г. Айкен керує роботами зі створення електромеханічної машини МАРКО 1 із програмним керуванням.

Ера електронних машин починається будовою ЕОМ ЕНІАК у 1945 році американськими вченими Д. Моучлі і П. Еккертом. В 1951 році в Україні під керівництвом академіка С.А. Лебедєва була розроблена перша в СРСР машина МЕЛМ (мала електронна лічильна машина). Ера ЕОМ характеризується п'ятьма поколіннями (від лампових ЕОМ до ПК). Кожне покоління характеризувалося вдосконалюванням технічної бази ЕОМ і їхнім програмним забезпеченням.

В 1977 в Америці С. Джобс і С. Возняк побудували перший ПК Apple. Однак у 1981 році фірмі IBM вдалося випустити більш вдалу модель персонального комп'ютера, яка на найближчі десятиліття стала еталоном ПК і завоювала всі світові ринки.

 

1.2. Пристрої, характеристики і програмне забезпечення ПК

ПК складається із системного блоку й зовнішніх пристроїв. Системний блоквключає мікропроцесор, що виконує арифметичні й логічні операції, а також операції керування, оперативну пам'ять, накопичувачі на гнучких (дискети) і жорстких (вінчестери) магнітних дисках, магніто-оптичні диски, пристрої сполучення й блок живлення.

Зовнішні пристрої - це клавіатура, монітор (екран), принтер (друкування), миша (маніпулятор для введення інформації), графобудівник (для побудови креслень), сканер (для введення текстів і графіки), модем (для зв'язку з іншими ПК), звукові колонки й засоби віртуальної реальності.

Основні характеристики сучасних ПК

Тип ПК визначається фірмою розробником. ПК бувають настільні, портативні й кишенькові.

В основному сучасні настільні ПК характеризуються тактовою частотою процесора - одиниці Гігагерц, оперативною пам'яттю - сотні Мб і одиниці Гб, пам'яттю відеокарти - сотні Мб, жорсткими дисками - сотні Гб, дисками для багаторазового запису DVD(CD)-RW, лазерним принтером, оснащенням системою віртуальної реальності (шоломи, датчики й т.д.).

Програмне забезпечення ПК

1. Системні програми. До них зараховаві: операційні системи ( Windows - ME, 2000, XP, Vista та ін.), програми - оболонки ( Windows Commander),… 2. Прикладні програми. Це стандартні програми для користувачів. До них… 3. Системи (мови) програмування. Забезпечують створення нових програм для комп'ютера (Visual Basic і ін.).

Project.vbp - проект Visual Basic;

Таблиця1.xls - файл табличного редактора Microsoft Excel; Малюнок.bmp- графічний файл. В іменах файлів можуть бути узагальнюючі (замінюючі) символи * і ? . Це дозволяє виділяти групи файлів. Наприклад:

Створення й збереження документа

Коротка характеристика елементів екрана Word Рядок заголовка містить назву поточного документа, кнопки Розгорнути‚… Рядок головного меню містить пункти меню, кожний з яких має підменю‚ що містить команди редактора.

Введення тексту

Абзац - це фрагмент документа, що закінчується спеціальним символом ¶ . Виведення і приховання цього символу виконується клацанням по кнопці з його… 1. Вивести маркери абзаців (клацнути по кнопці із символом ¶ ) . 2. Видалити маркер ¶ між абзацами.

Збереження документа

1. Команди:Файл, Зберегти.У вікні, щоз'явилося, вибрати шлях до папки. 2. Ввести ім'я документа, що зберігається, (наприклад, Лаб1) і клацнути… Якщо документ вже був створений, то для одержання копії документа потрібно скористатися командами: Файл, Зберегти Як,у…

Колонтитули

1. Виконати команди Вид, Колонтитули. Word відобразить верхній колонтитул поточної сторінки, розташований у недрукованій рамці. 2. Ввести текст колонтитула. 3. Клацнути кнопку Закрити(для видалення тексту колонтитула, його потрібно виділити й натиснути клавішу Del ).

Розташування тексту колонками

1. Виділити потрібний текст і виконати команди Формат, Стовпчики. 2. Вибрати мишею зразок потрібного формату стовпчиків. 3. Клацнути, якщо потрібно, в поле роздільника між стовпцями.

Формульний редактор в Word

1. Клацнути Вставка, Об'єкт. З'являється вікно Вставка об'єкта. 2. Вибрати тип об'єкта – Microsoft Equation і клацнути ОК. З'являється меню редактора формул, панель інструментів Формула і рамка для набору формули.

Робота з малюнками

   

РАНГ(число; посилання ; ознака сортування )

Якщо ознака сортування відсутня, то Excel визначає ранг числа так, ніби посилання було списком, відсортованим у порядку спадання, а якщо є присутнім…           Відображення … Рис. 4.1 - Приклад застосування функції РАНГ

16:45

За бажанням можна додатково уточнити кількість секунд - вводячи їх також через двокрапку:

16:45:30

І, нарешті, ніхто не забороняє вказувати дату й час разом - через пропуск.

Наведемо синтаксис деяких найбільш часто використовуваних функцій типу ДАТА\ЧАС.

ДЕНЬ(дата_в_числовому _форматі) - повертає значення дня місяця в діапазоні від 1 до 31.

МЕСЯЦ(дата_в_числовому _форматі) - повертає номер місяця - число в діапазоні від 1 (січень) до 12 (грудень);

ГОД(дата_в_числовому _форматі)- повертає значення року – ціле число в діапазоні від 1900 до 9999;

ДЕНЬНЕД(дата_в_числовому_форматі)- повертає ціле число від 1(Неділя) до 7(Субота), що відповідає номеру дня тижня для заданої дати;

СЕГОДНЯ()- повертає поточну системну дату у форматі дати;

ТДАТА()- повертає поточну системну дату й час у форматі дати й часу;

ДНЕЙ360(нач_дата;кін_дата;метод) – обчислює кількість днів між двома датами на основі 360-денного року (12 місяців по 30 днів).

 

На рис. 4.5 і 4.6. наведені фрагменти ЕТ значень і ЕТ у формульному вигляді відповідно до використання розглянутих вище функцій.

 

Рис. 4.5.

Рис. 4.6.

РОЗДІЛ 5. Діаграми в Excel

Діаграма - це в різних формах графічне представлення табличних даних. В Excel можна будувати різні типи діаграм (рис. 5.1).

       
 
Рис. 5.1 - Типи діаграм  
   
Діаграми створюються на тому ж робочому аркуші, де розташовані табличні дані або на окремому аркуші робочої книги. Діаграма завжди пов’язана з табличними даними, змінення яких приводить до зміни діаграми.
 

 

 


5.1. Майстер діаграм

Зручний спосіб створення діаграми – це використання програми Майстер діаграм, що включає чотири кроки виконання. Дані для діаграм повинні бути розташовані по рядках або стовпцях (далі це рядки).

Розглянемо приклад. Табулювання заданої функції y=x2 при зміні аргумента x [-1,1] із кроком dx=0,5 наведено на рис. 5.2.

Аргумент заданої функції розташований у стовпці А, а значення функції в стовпці В. Необхідно побудувати графік функції y=f(x) із застосуванням майстра діаграм. Потрібно виділити мишею діапазон В1:В6 і клацнути на панелі кнопку Майстер діаграм (або виконати команди Вставка, Діаграма).

1. У вікні, що з'явилося, Майстра діаграм (крок 1 з 4) на вкладціСтандартні обрати тип Графік і один з його видів. Клацнути кнопку Далі .

2. З'являється вікно Майстер діаграм (2 крок з 4). Активізувати вкладку Ряд,у полі Підписи по вісі Х встановити курсор і виділити мишею діапазон аргумента А2:А6. Клацнути кнопку Далі.

3. З'являється вікно Майстер діаграм (3 крок з 4). Вікно третього кроку має вкладки: Заголовки, Вісі, Лінії сітки, Підпис даних, Таблиця даних. За бажанням користувача оформляється вигляд діаграми на кожній вкладці. Клацнути кнопку Далі.

4. З'являється вікно Майстер діаграм (4 крок з 4). Вибір розміщення діаграми на окремому аркуші або на аркуші з даними. Клацнути кнопку Готово.

Аналогічно будуються Гістограма й інші типи діаграм.

 

5.2. Редагування побудованої діаграми

Викликаючи контекстне меню Область побудови діаграми, ми можемо виконати команду Формат області побудови й зробити прозорим заливання діаграми. Контекстне меню області Вісь категорійдозволяє виконати команду Формат осі.На вкладці Шкалавилучити прапорець у полі Перетинання з віссю У(значень) між категоріями.Це дозволить розташувати точки даних на мітках по осі Х, а не поміж них. На вкладці Вирівнювання можна на 900 розгорнути числа осі Х. На вкладці Число можна обмежити кількість цифр після коми на осі Х. Підвести покажчик миші до лінії графіка, викликати контекстне меню і виконати команду Формат рядів даних. На вкладці Вид можна встановити потрібний колір лінії графіка. В області Вісь значеньможназмінювати параметри осі У.

 

 

РОЗДІЛ 6. Робота з базами даних в Excel

Базою даних (БД) в Excel ми будемо називати ЕТ, організовану за певними правилами. БД в Excel розташовується на одному аркуші. Основними операціями в ній є операції сортування (упорядкування і фільтрації (відбір даних за різними критеріями).

6.1. Основні поняття й правила створення БД

Записи– рядки в БД. Між записами в БД не може бути порожніх рядків.

Поля- стовпці в БД. Всі комірки стовпця повинні мати однотипні дані(текстові, числові та ін.) іоднаковий формат.

Ім'я поля – унікальний заголовок поля (наприклад, Прізвище або Місто). Заголовок БД – перший рядок БД. Після заголовку не може бути порожнього рядка. Наведемо приклад фрагменту БД.

 
 
Рис. 6.1 - Фрагмент БД

 


Форми в БД

              Номер першого запису Додавання запису Вилучення запису …    

Що таке бази даних

У даній роботі показані етапи створення бази даних Access «Навчальний процес», розглянуті питання, пов'язані із проектуванням і обслуговуванням…   У самому загальному змісті база даних - це набір записів і файлів, організованих спеціальним чином. Один з типів баз…

Табл. 7.1 - Типи даних в Access

Типи даних Використання
Текстовой, Поле МЕМО В Microsoft Access визначені два типи даних для полів, призначених для збереження тексту або тексту й чисел: «Текстовой» і «Поле MEMO». Текстові поля призначені для збереження імен, адрес і будь-яких числових даних, які не потребують проведення обчислень, таких як телефонні номери, інвентарні номери або поштові індекси. У текстові поля можна поміщати до 255 символів, за замовчуванням для текстових полів задається розмір 50 символів. Для того, щоб указати розмір конкретного текстового поля, варто задати значення властивості «Размер поля». Поля MEMO використовують для збереження текстових значень, довжина яких перевищує 255 символів. У поле MEMO можна записати до 64 000 символів. Однак для полів типу MEMO не допускається індексування або сортування.
Числовой, Денежный В Microsoft Access визначені два типи даних для полів, призначених для збереження числових значень: «Числовой» і «Денежный». Числовий тип даних використовують для збереження числових значень, які використовуються у математичних розрахунках, за винятком розрахунків, що проводяться над грошовими значеннями, а також розрахунків, що вимагають особливо високої точності. Конкретний вид і розмір числових значень, що зберігаються в полі з типом даних «Числовой», визначається значенням властивості «Размер поля». Поля типу «Денежный» використовують для виконання розрахунків без небажаного округлення. Для полів типу «Денежный» підтримується максимальна точність 15 знаків ліворуч від десяткової коми й 4 знаки праворуч. Грошове поле займає на диску 8 байт. Для типів «Числовой» і «Денежный» визначений ряд убудованих форматів відображення. Для вибору формату слід вибрати значення властивості «Формат поля».
Дата/Время Збереження значень дат і часу в полях типу «Дата/время» забезпечує правильне сортування таких значень. Крім того, це дозволяє автоматично враховувати в базі дані настроювання форматів дати й часу, що задаються в панелі управління Windows. Для полів типу «Дата/время» визначений ряд убудованих форматів відображення. Для вибору формату слід вибрати значення властивості «Формат поля».
Счетчик Основна властивість поля типу «Счетчик» - автоматична ідентифікація записів таблиці. «Счетчик» - це число, нарощування значень якого відбувається автоматично. В Microsoft Access існує два варіанти зміни лічильника: послідовний і випадковий. Перший дозволяє нумерувати записи, другий можна використовувати для створення системи кодування записів у таблиці. Змінювати дані в полі лічильник оператор не зможе.
Логический Логічні поля використовуються для зберігання даних, які можуть приймати одне із двох можливих значень. Формати логічних полів:Істина, Так, Вкл. еквівалентніTrue, а Неправда, Ні, Викл. еквівалентні False. Незалежно від вибору формату логічного поля в таблиці поле буде представлено у вигляді набору прапорців.
Поле объекта OLE Поля объекта OLE в Microsoft Access містять посилання на об'єкти, які можуть бути включені в базу даних з використанням OLE протоколу обміну даними. Такими об'єктами можуть бути графічні файли, електронна таблиця MS Excel, документ Word і інші. Обсяг даних, які можна ввести в це поле, обмежуються пам'яттю комп'ютера.
Мастер подстано вок Мастер подстановок не є назвою типу даних, а служить для запуску майстра, що здійснює зв'язок між таблицями. Він створює поля, у яких виводиться список обраних полів підстановки з даної таблиці або список полів підстановки, де використовуються дані з іншої таблиці. У майстеру також можна змінити ширину стовпчиків і змінити ім'я стовпця підстановки.  

 

Властивості полів

Для кожного поля можна задавати певні властивості, що залежать від обраного типу даних.

Размер поля.Ця властивість задає максимальний розмір даних, для яких призначене це поле.

Формат поля.Можна задати формат подання даних при виведенні на екран або друк. Наприклад, для дат у такий спосіб: 2/21/94 або Понеділок, Лютий 21, 1994.

Число десятичных знаков Установлює число знаків після крапки. Наприклад, 2.99.

Маска ввода. Задається для типів даних Текстовой і Дата/Время. Маску можна побачити на екрані при уведенні даних у поле.

Подпись поля.Напис, використовуваний у формах і звітах замість імені поля.

Условие на значение. Можна задати вираз, який при введенні або редагуванні значення поля завжди повинен бути істинним. Наприклад, <100 означає, що значення поля повинно бути менше 100.

Сообщение об ошибке. Можна визначити текст повідомлення, що буде виводити у випадках, значення, що вводиться, коли не задовольняє умові на значення.

Обов'язкове поле.Установлюється для даних, які повинні бути уведені в поле обов'язково.

Індексоване поле.Установлюється додатковий індекс.

Первинний ключ

Перевага використання первинного ключа: - швидкість.Використовуючи первинний ключ, Access створює індекси, що… - упорядкування. Access автоматично сортує записи в порядку зростання або убування первинного ключа таблиці;

Рис. 7.4 - Схема даних БД Навчальний процес

Імена полів, по яких здійснюється зв'язок між таблицями:

ГРУППА ® СТУДЕНТ ( Номер группы)

КАФЕДРА ® ПРЕПОДОВАТЕЛЬ ( Код кафедры)

ПРЕДМЕТ ® ИЗУЧЕНИЕ ( Код предмета)

ПРЕПОДОВАТЕЛЬ ® ИЗУЧЕНИЕ ( Таб номер)

ГРУПА ® ИЗУЧЕНИЕ ( Номер группы)

СТУДЕНТ ® УСПЕВАЕМОСТЬ (Номер студента, Номер Группы)

ИЗУЧЕНИЕ ® УСПЕВАЕМОСТЬ (Номер Группы, Код предмета, Таб номер, Вид занятия)

Примітка. Якщо зв'язок між таблицями не установлюється, можливі наступні причини: а) імена полів, по яких установлюється зв'язок - різні; б) типи полів, що зв'язуються - не однакові й ін. Необхідно перевірити всі таблиці.

7.4. Зміна проекту бази даних

Видалення таблиць

Для того, щоб видалити таблицю, її необхідно виділити у вікні бази даних і нажати клавішу Del. Якщо видаляється зв’язана таблиця, Access відкриє додаткове вікно з повідомленням, що необхідно також видалити всі зв'язки таблиці. Після натискання на кнопку Да Access видалить всі зв'язки й саму таблицю.

Перейменування таблиць

Перейменування полів Щоб перейменувати поле, необхідно відкрити таблицю бази даних у режимі… Вставка полів

Перегляд даних

- відкрити базу даних; - установити покажчик на імені потрібної таблиці й двічі клацнути кнопкою… Для переміщення по таблиці замість миші іноді зручніше використовувати клавіатуру, особливо при введенні даних.

Створення простого макросу

Верхня частина вікна використовується для визначення нового макросу, а нижня призначена для уведення значень аргументів макрокоманд, включених у… Макрокоманди, що становлять макрос, уводяться в стовпець Макрокоманда… У мові макросів можна організувати виконання макрокоманди або набору макрокоманд тільки при виконанні деяких умов.…

Структура деяких макрокоманд

2. Макрокоманда Закрить. Закриває форму, звіт, запит і т.д. Аргументи макрокоманди: Тип объекта (форма, звіт, таблиця й ін), Імя объекта… 3. Макрокоманда ПрименитьФильтр. Відбирає дані у відкритій формі. Аргументи… 4. Макрокоманда ЗадатьЗначение. Проводить обчислення в елементах керування форм, звітів. Аргументи макрокоманди:…

– Конец работы –

Используемые теги: управління, бізнес-процесами0.051

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Управління бізнес-процесами

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Методологія сучасного управління в контексті суспільного розвитку.Управління як предмет філософського аналізу. Основні типи управління та рівні його дії
Кафедра філософії і психології... Діденко Н Г Коноваленко Н В...

З ДИСЦИПЛІНИ “УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ”. Змістовий модуль I. Теоретичні основи управління персоналом КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ
КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ... З ДИСЦИПЛІНИ... УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ для бакалаврів...

Управління бізнес-процесами
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ... Кафедра комп ютерних систем і управління бізнес процесами...

Опорний конспект лекції на тему №14: Управління фінансами. Організаційно-правові засади управління фінансами
Організаційно правові засади управління фінансами... Органи управління фінансами Фінансовий контроль...

Управління бізнес-процесами
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ... Кафедра комп ютерних систем...

Управління процесом проектування операційної системи. Управління поточним функціонуванням операційної системи
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Економічний факультет... Кафедра менеджменту і маркетингу...

Наука і мистецтво управління
Жодне з наведених тлумачень не розкриває змісту терміна “менеджмент”, але усі разом вони наближають до розкриття його сутності. Менеджмент – це… Мистецтво управління – ось його основа, а це – авторитет особистості. Тому… Менеджмент - це система, що передбачає здійснення способів, методів, принципів управління, уміння спрямовувати працю…

Економіки і управління
Чернігівський державний інститут... економіки і управління... В М Голуб фінанси...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ Організація перевезень і управління на автотранспорті
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ ТЕХНІКУМ... ДЕРЖАВНОГО ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ... НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ...

Дисципліна Психологія управління Лекція по темі 3: ОСОБИСТІСТЬ В УПРАВЛІННІ. ПСИХОЛОГІЯ ОСОБИСТОСТІ КЕРІВНИКА ОРГАНІЗАЦІЇ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ... Кафедра юридичної психології та педагогіки... Факультету підготовки фахівців міліції громадської безпеки...

0.028
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • ТЕМА 2. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ Методичні поради до вивчення теми... Вивчаючи тему особливу увагу слід приділити таким питанням склад і... Управління витратами на підприємстві можна визначити як взаємопов язаний комплекс робіт які формують коригуючі впливи...
  • Дисципліна «Управління витратами» Дисципліна Управління витратами вивчає процес цілеспрямованого формування витрат за їх видами місцями та носіями за...
  • органи управління фінансами та їх функції Фнансовий апарат складають фнансов органи держави, страхов, фнансов служби пдпримств. Весь апарат управлння фнансами складна система регулювання та… Саме тут суб кт всебчно оцню стан фнансв та визнача можливост х збльшення.… Оперативне управлння фнансами представля собою сукупнсть заходв, створюваних на основ оперативного аналзу ситуацй, що…
  • ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОГО УПРАВЛІННЯ ББК Ц УКР Я... Поляков С Ю Куртов А І Полікашин В С Полікашин О В Зміївський Г А Потіхенський А І...
  • МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з дисципліни: «Системи управління якістю» ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра переробки стандартизації і сертифікації сировини... Реєстр...