рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Налоговый менеджмент на предриятии

Работа сделанна в 2005 году

Налоговый менеджмент на предриятии - раздел Право, - 2005 год - Кивський Нацональний Унверситет Культури Та Мистецтв Запорзький Факультет Мен...

Кивський Нацональний Унверситет Культури та Мистецтв Запорзький факультет менеджменту бзнесу на тему Податки Виконала студентка групи ММТ 104 Шепель Мирослава Запоржжя 2005 План 1.Сутнсть види податкв 2.Податкова система Украни 3.Податкова служба податкова робота 4.Пряме оподаткування в Укран 5.Непряме оподаткування його види 6.Платеж за ресурси та нш надходження 1.Сутнсть види податкв Податок-це плата суспльства за виконання державою функцй,це вдрахування частини вартост валового внутршнього продукту ВВП на загальносуспльн потреби,без задоволення яких сучасне суспльство не може снувати.

ПодаткиОбовязков платеж, що стягуються державою з доходв чи майна юридичних чи фзичних осб Нецльов, безвдплатн, безповоротн та обовязков платеж, що надходять вд юридичних та фзичних осб до бюджету вдповдного рвня на пдстав актв Верхов- но Ради або рад мсцевого самоврядування. Форма перерозподлу НД Елементи системи оподаткування Субкт, або платник податку-це субкти податкових правовдносин, на яких при наявност обкта оподаткування покладено визначений комплекс податкових зобовязань та прав, встановлених законодавством. Податкова робота починаться саме з установлення податкв, бо податкова служба держави повинна чтко знати, хто саме вносить той чи нший податок до бюджету, хто вдповда за зобовязання перед державою. Ознаки притаманн платникам податкв 1.Платники субктами податкових правовдносин 2.Платники виступають зобовязаними субктами 3.У залежност вд способу органзац господарсько дяльност -фзичн особи -юридичн особи -ноземн фзичн та юридичн особи -консолдован групи Б.У залежност вд юрисдикц держави -резиденти -неризиденити В.У залежност вд сукупного валового доходу -крупн платники -середн платники Г.У залежност вд критерю юридичних та фактичних обовязкв щодо сплати податку -юридичний платник -фактичний платник Обкт оподаткування вказу на те, що саме оподатковуться тим чи ншим податком. Це другий за черговстю елемент оподаткування, бо, визначивши платника, необхдно встановити, що саме в нього оподатковуться. Нормаль-на податкова робота можлива тльки при чтко визначеному обкт оподат-кування.

Обкт оподаткування повинен бути табльним, пддаватись чткому облку, мати безпосередн вдношення до платника, вдображати саме його вплив на данний обкт. Обктом оподаткування може бути вартсть товару, дохд або його частина, обги по реалзац товарв, використання природних ресурсв.

Одиниця оподаткування-одиниця вимру обкта оподаткування. Фзичний вимр досить точно вдображаобкт оподаткування.

Наприклад, оцнка земельно длянки при оподаткуванн проводиться в гектарах, сотих гектара, квадратних метрах тощо. Чим бльш розмри обкта оподаткування, тим бвльша одиниця вимру. Грошовий вимр може бути безпосереднм-при оцнц доходв опосередкованим при оцнц т ж земельно длянки, майна тощо. Джерело сплати податку-дохд платника, з якого вн сплачу податок. Дже-рело сплати може бути безпосередньо повязане з обктом оподаткування коли оподатковуться сам дохд, або майно, що приносить дохд, а може не мати вдношення до нього нап податки на майно землю, як перебувають в особистому користуванн й не приносять доходу х власникам.

Податкова ставка-встановлений розмр податку законодавством за одиницю оподаткування.

Види ставок податкв А.У залежност вд рвня податкового тиску на платника -дина ставка-одинакова для всих платникв конкретного податку, яка забез-печу х рвне положення, однаковий рвень податкового тиску -диференцйована ставка-створю рзн умови оподаткування, подляться абазоваосновна-використовуться в бльшост платникв, не бере до ува- ги його особливост та характер дяльност. бзнижена-використовуться до деяких категорй платникв, як характери- зуються окремими ознаками або здйснюють дяльнсть в якй найбльш зацкавлена держава впдвищена-використовуться до категор платникв, як характеризують- ся окремими ознаками або здйснюють вдповдну дяльнсть.

Б.У залежност вд методу встановлення -абсолютнатверда, фксована ставка-встановлються в чтко визначенй конкретнй величин, визначенй в абсолютнй сум -вдносна ставка встановлються в вдповднй пропорц до одиниц опо-даткування, подляться на авдсотковуквота-встановлються у вдсотках бкратн-встановлються у величин кратнй визначеному показнику вгрошов-встановлються у конкретнй грошовй сум до частини обкта оподаткування -змшан ставки-ставки податку, як поднують у соб риси наведених вище видв податкових ставок, диференцйованих у залежност вд методв вста-новлення. В.В залежност вд формування нтересу у платника -стимулюючпозитивн ставки-служать пдвищенню ефективност госпо-дарсько дяльност, створю в платника позитивн стимули, нтерес до здйснення розвитку виробництва -забороняючнегативн ставки-тягнуть за собою негативн наслдки припуска втрату нтересу платника до подовження господарсько дяльност -обмежуючстаблзуючставки-стимулю дяльнсть платника у встанов-лених межах, виключаючи будь-який розвиток, розширення виробництва.

Г.У залежност вд економчних наслдкв -фактичн ставки-визначаються як спвввдношення розмру податку, який сплачуться, та величини податково бази -економчн ставки-визначаються як спввдношення розмру податку до, що сплачуться та й одержаного доходу всього.

Д.У залежност вд спввдношення мж ставкою податку та доходом -пропорцйн-дин ставки, що не залежать вд розмру обкта оподаткуван-ня. Вони спрощують податкову роботу, найбльш вдповдають принципу рвност податкв. -прогресивн-це так ставки, розмр яких зроста в мру збльшення обсягв обкта оподаткування.

Прогреся шкали оподаткування може бути простою ступнчастою. При простй-пдвищен ставки застосовуються до всього обкта оподаккування, результатом чого вкрай невигдн для платника нтервали оподаткування його розмрв. При ступнчастй шкал прогрес пдвищен ставки застосовуються не до всього обкта оподаткування, а тльки до т його величини, що перевищу нтервальн обмеження. У дано-му випадку багато що залежить вд стрмкост й крутизни прогрес.

Стрм-ксть характеризу розмри нтервалв-чим вони менш, тим стрмкше прогреся. -регресивн ставки-на вдмну вд прогресивних, зменшуються в мру зростання обкта оподаткування. Вони необхдн тод, коли держава намагаться стимулювати подбне зрастання. У такй полтиц свй резон, адже, багатство суспльства-це сукупнсть багатства його членв, а регресивн ставки стимулюють стварення зростання багатства.

У практиц оподаткування прогресивн й регресивн ставки можуть застосовуватись як окремо, так в поднанн-у вигляд прогресивно-регресивно й регресивно-прогресивно шкали ставок. -податкова квота-це частка податку в доход платника. Вона може бути виз-начена в абсолютному розмр й у вдносному вираз. Значення податково квоти поляга в тому, що вона характеризу рвень оподаткавання.з пози-цй соцально справедливост механзм оподаткування обовязково ма включати податкову квоту.

Однак справа в тому, що тод значно зменшуться податковий вплив можливост використання податкв як ф-нансових регуляторв. Тому в практиц оподаткування податков квоти законодавством не встановлюються.

Податкова пльга-звльнення платника вд нарахування та сплати податку або сплата ним податку в меншому розмр при наявност пдстав, визна-чених законодавством Украни. Звльнення вд сплати подитку можливе в повному обсяз або частково. Види податкових пльг 1.Вдрахуваннявилучення-рзновид пльг при яких здйснються вдокремлення частини вд загального обкта оподаткування. 2.Знижки-зменшують суму податку на визначену величину.

Форми податкових пльг 1.Неоподаткований мнмум обкта оподаткування. 2.Вилучення окремих елементв з бази оподаткування 3.Звльнення вд сплати податку окремих осб або категорй платникв 4.Зниження податкових ставок 5.Цльв податков пльги. Податки в цлому виконують дв функц-розподльчу контрольну. Подат-ки безпосередньо повязан з розподльчою функцю в частин перерозпод-лу вартост створеного ВВП мж державою юридичними та фзичними особами. Вони виступають методом централзац ВВП у бюджет на загальносуспльн потреби, виконуючи таким чином фскальну функцю.

У сутност кожного податку закладено регулюючу функцю. Вона, як фскальна, характеризу х суспльне призначення. Суть регулюючо функц поляга у вплив податкв на рзн сторони дяльност х платникв. Використання податкв як фнансових регуляторв-дуже складна тонка справа. Тут не може бути головного другорядного-все головне.нод незначн детал в оподаткуванн можуть докорнно змнити суть впливу податкузробити його прямопротилежним щодо передбачуваного. Класифкаця податкв.

За формою оподаткування вс податки подляються на дв групипрям не-прям. Прям податки встановлюються безпосередньо щодо платникв, х розмр залежить вд масштабв обкта оподаткування. Прям податки сприяють такому розподлу податкового тягаря, при якому бльше платять т члени суспльства, котр мають вищ доходи. Такий принцип оподаткування бльшстю економств свту визначаться найсправедлившим. Разом з тим форма прямого оподаткування потребу складншого механзму стягнення податкв, бо виникають проблеми облку обкта оподаткування й ухилення вд сплати.

Прям податки подляються на -реальнземельний, на цнн папери, тощо -пдатки з прибутквподаток на прибуток, на спадщину, прибутковий пода-ток з громадян. Непрям податки встановлюються в цнах товарв послуг, х розмр для окремого платника прямо не залежить вд його доходв, бо оскльки непрям податки включаються в цни, то х платить в абсолютному розмр той, хто бльше спожива, а бльше спожива той, хто ма вищ доходи.

Непрям податки виплачуються у сфер реалзац, тобто перекладаються на споживача -мито -акцизи -фскальн монопол За економчним змстом обкта оподаткування податки подляються на три групиподатки на доходи, споживання та майно. Податки на доходи стягуються з доходв фзичних та юридичних осб. Безпосереднми обктами оподаткування заробтна плата та нш доходи громадян, прибуток, або валовий дохд пдпримств. Податки на споживання сплачуються не при отриманн доходв, а при х використанн. Вони спрямовуються у форм непрямих податкв.

Встановлю-ються щодо рухомого чи нерухомого майна. На вдмну вд податкв на споживання, як сплачуються тльки один раз-при купвл, податки на майно стягуються постйно, доки майно перебува у власност. Залежно вд рвня державних структур, як встановлюють податки, вони подляються на загальнодержавн та мсцев. Загальнодержавн податки встановлюють вищ органи влади.х стягнення обовязковим на всй територ крани, незалежно вд того, до якого бюджету вони зараховуються. Згдно з х розподлом мж ланками бюджетно системи загальнодержавн податки подляються на три групидоходи Державного бюджету, доходи мсцевих бюджетв доходи, що розподляються мж Державним та мсцевими бюджетами.

Мсцев податки встановлюються мсцевими органами влади та управлння. За способом стягнення розрзняють два види податкв-розкладн й окладн. Розкладн податки спочатку встановлюються у загальнй сум вдповдно до потреб держави в доходах, потм цю суму розкладають на окрем частини по територальних одиницях, а на низовому рвн-мж платниками. Це сто-рично перша форма стягнення податкв.

Окладн податки передбачають встановлення спочатку ставок, а потм розмру податку для кожного платника окремо. Загальна величина податку формуться як сума платежв окремих платникв. Функц податкв 1.Розподльча 2.Фскальна 3.Регулююча Податки безпосередньо повязан з розподльчою функцю в частин перерозподлу вартост створеного ВВП мж державою юридичними та фзичними особами. Вони виступають методом централзац ВВП у бюджет на загально суспльн потреби, виконуючи таким чином фскальну функцю.

У сутност кожного податку закладено регулюючу функцю. Вона характеризу х суспльне призначення. Суть регулюючо функц поляга у вплив податкв на рзн сторони дяльност х платникв. Використання податкв як фнансових регуляторв-дуже складна справа. Тут не може бути головного другорядного-все головне.нод нез-начн детал в оподаткуванн можуть докорнно змнити суть впливу податкузробити його прямопротилежним щодо передбачуваного. Реалзаця функцй податку безпосередньо повязана з принципами, як в не закладено реалзуються у конкретному вид податку.

Принципи податку. Однаразовсть стягнення означа, що один той же обкт може ожкладатися податком одного виду за певний перодподатковий перод. Унверсалзаця податку передбача незалежнсть податкового тягаря вд форм власност платника, рвний пдхд до умов оподаткування будь-якого субкта. Науковий пдхд до формування лементв податкового механзму. Принцип справедливост реалзуться через реальне оподаткування та вдобража демократизм та цнност державного устрою.

Перелк усих податкв та зборв установлються центральними органами державно влади. Науков основи побудови податково системи. Кожна держава для забезпечення виконання свох функцй повинна мати вдповдн кошти, як концентруються у бюджет. Джерелами формування постйних доходв можуть виступати -власн доходи держави, котр вона отриму вд виробничо та нших форм дяльност або у вигляд надходжень вд державного майна, угдь та послуг. -податки, як сплачують юридичн й фзичн особи з свох доходв.

Класифкаця податкв 2.Податкова система Украни Податкова система-сукупнсть установлених у кран податкв та механзму х стягнення. Податкова система Сукупнсть податкв, зборв, нших платежв внескв до бюджету державних цльових фондв, платникв податкв органв, як здйснюють контроль за правильнстю обчис-лення, повнотою свочаснстю сплати х у встановленому законом порядку Урегульована нормами прав сукупнсть податкв, що стягуються на територ Украни, а також формами методами х побудови Сукупнсть податкв, як дють на територ держави, методи та принципи побудови податкв Принципи податково системи. 1.Принцип рвного податкового тягаря передбача загальнообовязкову сплату податкв та рвнсть усих платникв перед податковим законом. Цей принцип означа, що кожен платник податкв без будь-яких виключень зобовязаний сплачувати встановлен законом податки збори. 2.Принцип стабльност.

Передбача стабльнсть на двох рвнях -платника-у цьому випадку вн звика, призвичаються до податкових важелв, знаходить найбльш вигдне пристосування свом здбностям та коштам -податкового органу-у данй ситуац створюються чтк механзми облку, контролю, досконал форми документац, нструкц, тощо. 3.Принцип рвност. Сутнсть цього принципу включа дуклька складових -безпосередньо рвнсть усих платникв, що ставить х в одинакове положення вдносно податкового пресу -рвновага-дя податкових важелв, яка пдтриму структуру економки, спввдношення пдроздлв, галузей у взамозвязку, що виключа диспропорцю, забезпечу поступовий, збалансований розвиток -рвнонапруженсть-потрбно зробити невигдним перекладання окремих елементв одн з частин вартост в ншу, тому що це одним з каналв ухилення вд оподаткування. 4.Принцип цлсностпередбача використання цлсно системи податкових важелв, як виявляють певне тиснення на вс обкти оподаткування. 5.Принцип дино цл передбача формування бюджетв у розмрах, як забезпечать можливсть задоволення основних державних потреб. 6.Принцип граничност податкового тиснення означа встановлення рацнального податкового тиснення на платника, при якому збергались би стимули для росту виробництва та пдпримницько дяльност. 7.Принцип рацонального поднання прямих та непрямих податкв передба-ча поднання механзмв прямого та непрямого оподаткування. 8.Принцип подлу податкв за рвнем компетентност органв державно влади означа закрплення за конкретними органами влади повноважень у сфер встановлення, внесення змн або скасування податкв, зборв, тощо. Податкова система Украни встановлена законом Про систему оподатку-вання, який був вперше прийнятий в 1991 р. 1992-1993 рр перод внесення змн до закону 1994 р нова редакця закону Украни з урахуванням змн 1994-1997 рр нова редакця закону Украни 1997 р нова редакця закону, яка д й нин. До нього включен як податки, так нш обовязков платеж, що справляються в Укран, з подлом х на загальнодержавн та мсцев.

У склад податково системи Украни на раз переважають прям податкиу 1997 роц 47 проти 44 непрямих. Основними видами податкв виступа-ють податки на додану вартсть-35,на прибуток пдпримства-26 на доходи фзичних осб-15. Податкова служба-сукупнсть державних органв, як органзовують контролюють надходження податкв, податкових окремих видв неподаткових платежв. В Укран функц податково служби викону Дер-жавна податкова адмнстраця.

Державна податкова адмнстраця Головна державна податкова адмнстраця ДПА ДПА областей мст ДПА мст Кива АР Крим з районим подлом Севастополя Державна податкова Державна податкова нспекця районв нспекця мст обл.пдпорядкування Система податкових органв Державна податкова Митн органи Податкова адмнстраця Украни млця Вона включа три рвн. -Головну державну податкову адмнстрацю-вища ланка. -Державн податков адмнстрац АРК,областей мст з районним подлом-середня ланка - Державн податков нспекц районв та мст обласного пдпорядкування-низова ланка На вищу ланку покладаться завдання органзац та нструктивного методичного забезпечення податково роботи в кран, а також контроль за дяльнстю податкових органв.

На середню ланку покладаться органзаця податково роботи в област чи мст з районним подлом. Це головна ланка консультацйно роботи, яка пот-ребу висококвалфкованих фахвцв, добре обзнаних з податковим законо-давством.

На низову ланку покладаться безпосередн ведення податково роботи. Державн податков нспекц сльських мських районв та мст без районного подлу виконують головн фунц -здйснють контроль за додержанням законодавства про податки платеж -забезпечують повний облк платникв податкв платежв, правильнсть обчислення цих платежв свочаснсть х надходження -контролюють свочаснсть подання платниками бухгалтерських звтв ба-лансв, податкових декларацй та нщих документв, повязаних з обчислен- ням податкв платежв, а також перевряють врогднсть цих документв щодо правильност визначення обктв оподаткування й обчислення податкв платежв -перевряють законнсть валютних операцй, дотримання встановленого порядку розрахункв з споживачами з використанням контрольно-касових апаратв, товаро-касових книг, лмтв готвки в касах, та використанням для розрахункв за товари, роботи й послуги -ведуть облк векселв на сплату ввзного та вивзного мита, а також здйсню ють контроль за х погашенням -забезпечують застосування та свочаснсть стягнення сум фнансових санк-цй, передбачених Законом Украни Про державну податкову службу та н шими законодавчими актами Украни за порушення законодавства про по-датки, а також стягнення адмнстративних штрафв за ц порушення, допуще н службовими особами пдпримств, органзацй та громадянами.

Одним з головних завдань податково адмнстрац органзаця податково роботи. Податкова робота-це дяльнсть платникв податково служби щодо внесення податкв до бюджету контролю за платежами.

Вона включа так елементиправове регламентування встановлення справ ляння податкв, облк платникв надходжень податкв, форми розрахування з бюджетом.

Пряме оподаткування в Укран

Основною формою прямого оподаткування виступа прибутковий податок. Зал... Земельний податок, платниками якого виступають юридичн та фзичн особи,... Податок з власникв транспортних засобв та нших самохдних машин механзм... Обкт оподаткування сумарна вартсть товару за ринковими цнами. Непряме ... Номнальний, як визначено законодавством це виручка вд реалзац товарв, ...

– Конец работы –

Используемые теги: налоговый, Менеджмент, предриятии0.041

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Налоговый менеджмент на предриятии

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Менеджмент. Поняття та зміст менеджменту. Поняття та сутність менеджменту
з дисципліни Менеджмент... ЗМІСТ... Модуль Змістовний модуль Поняття та зміст менеджменту Поняття та сутність менеджменту Зовнішнє та внутрішнє середовище...

Лекция №1.Теоретические и методологические основы финансового менеджмента. Лекция рассчитана на 4 часа. 1.Цели и задачи финансового менеджмента в деятельности хозяйствующих субъектов. Условия реализации финансового менеджмента
Лекция Теоретические и методологические основы финансового менеджмента Лекция рассчитана на часа... Цели и задачи финансового менеджмента в деятельности хозяйствующих субъектов Условия реализации финансового...

Особенности понятия о менеджменте. Определение менеджмента. Организация – причина, по которой обуславливает существование менеджмента
рассматриваются типа организаций... Формальная группа людей деятельность которых сознательно координируется... Менеджмент предполагает управление не только формальными но и неформальными организациями которые образуются и...

ИСТОРИЧЕСКОЕ ЗНАЧЕНИЕ ТЕРМИНА «МЕНЕДЖМЕНТ». УПРАВЛЕНЧЕСКИЕ РЕВОЛЮЦИИ. АНТИЧНОСТЬ: ЗАРОЖДЕНИЕ ЦИВИЛИЗОВАННОГО МЕНЕДЖМЕНТА
УДК... ББК... К Кравченко А И ISBN В книге рассматривается история...

Методические рекомендации по написанию курсовых работ по дисциплине «Стратегический менеджмент» для студентов специальностей 080507.65 «Менеджмент организации»
Методические рекомендации по написанию курсовых работ по дисциплине... Рекомендовано к изданию кафедрой менеджмента ИММиФ...

Сущность, цели и задачи менеджмента. Функции менеджмента. Менеджер ХХI века
Миссия это генеральная цель организации ее сверх цель в которой должны присутствовать как минимум три основные составляющие... При разработке миссии учитываются следующие группы факторов... История возникновения и развития организации ее традиций достижений и промахов сложившийся имидж...

Вид занятия: вводная лекция 1.Менеджмент как наука и учебная дисциплина. 2.Роль менеджмента в современном обществе
Введение ч... Учебные цели ознакомление студентов с целями и задачами курса порядком изучения предмета литературой...

Наука и искусство менеджмента. Виды менеджмента
Возникновение этой школы связано с Анри Файоля... Файоль неоднократно подчеркивал что никакого противоречия между его теорией и... Принципы управления...

Курсовая работа по менеджменту Реформы менеджмента в России с 1965 до нашего времени
Но историю любой страны можно оценивать и как череду событий, происходящих в экономике. Не исключение и история России, которую можно рассматривать как ряд… Цель работы – выявить особенности перехода к рыночным отношениям в России. Объектом исследования является Россия, как…

Конспект лекций по курсу Основы менеджмента 1. Сущность и признаки менеджмента как особого рода деятельности
Тема... Менеджмент и менеджер сущность и содержание Сущность и признаки менеджмента как особого рода деятельности...

0.023
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам