рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Економіка праці

Економіка праці - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки України ...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

 

Економіка праці

Та

соціально-трудові відносини”

(курс лекцій в схемах)

 

Для студентів

Курсу всіх форм навчання

Всіх спеціальностей

 

 

Одеса ОДЕУ 2008

    Укладачі: Т.І. Богданова, канд. екон. наук, доцент …  

Тема 1. Праця як сфера життєдіяльності та основний чинник виробництва.

Праця як об’єкт вивчення дисципліни “Економіка праці й соціально-трудові відносини”. Предмет та завдання дисципліни. Мета та структура курсу.

Сутність та характер праці, її соціальні аспекти. Соціальна психофізіологічна характеристика праці. Значення раці у розвитку людини. Зміст та характер праці. Характеристика категорій праці. Психофізичні чинники праці. Виробничий чинник праці. Сутність задоволеністю працею та її структура.

 

Тема 2. Трудові ресурси і трудовий потенціал суспільства.

Характеристика населення. Трудові ресурси: сутність і зміст. Демографічний, освітній та професійно-кваліфікаційний аспекти трудових ресурсів. Трудовий потенціал: поняття, структура та показники. Трудовий потенціал працівника. Трудовий потенціал підприємства. Трудовий потенціал суспільства. Якість населення країни та персоналу підприємства. Динаміка змін у структурі.

 

Тема 3. Соціально-трудові відносини як система.

Характеристика соціально-трудових відносин. Форми соціально-трудових відносин. Типи соціально-трудових відносин. Методи регулювання соціально-трудових відносин.

Тема 4. Механізм функціонування систем соціально-трудових відносин: організаційні аспекти.

Формування і розвиток соціально-трудових відносин у суспільстві. Поняття соціального захисту та його основні напрямки у сфері праці. Соціальні гарантії. Якість трудового життя як критерій оцінки стану соціально-трудових відносин.

Тема 5. Соціальне партнерство.

Поняття та суть соціального партнерства, його роль у регулюванні соціально-трудових відносин і використанні трудових ресурсів. Складові системи соціального партнерства та механізм її функціонування.

Порядок ведення переговорів на національному рівні та укладення генеральної угоди. Суб’єкти і порядок ведення переговорів на територіальному та галузевому рівнях. Зміст галузевих і територіальних угод. Соціальне партнерство на виробничому рівні. Колективний договір як основний нормативний акт регулювання трудових відносин на рівні підприємства.

Досвід застосовування принципів соціального партнерства в країнах з розвиненою економікою. Правові та організаційні проблеми становлення соціального партнерства в Україні.

Тема 6. Ринок праці та його регулювання.

Ринок праці як система суспільних відносин в узгодженні інтересів роботодавців та найманої робочої сили. Сутність, зміст та структура ринку праці. Сегменти ринку праці. Функції ринку праці. Попит ти пропозиція на ринку праці. Особливості пропозиції праці у кризовій економіці. Регулювання ринку праці.

 

Тема 7. Соціально-трудові відносини зайнятості.

Поняття зайнятості та її соціально-економічна сутність. Основні принципи зайнятості в Україні. Статуси зайнятості. Види зайнятості. Форми зайнятості. Критерії і показники ефективної та раціональної зайнятості.

Безробіття як соціально-економічне явище. Види безробіття. Визначення безробіття за Законом України та за міжнародними нормами. Проблеми зайнятості, безробіття та доходів у сфері соціально-трудових відносин. Державна політика у сфері регулювання зайнятості населення.

Тема 8. Організація праці.

Мета та завдання організації праці на підприємстві. Основні напрямки організації праці. Поділ та кооперування праці. Нормування праці. Трудовий процес та його раціоналізація організація робочих місць.

Умови праці та чинники їх формування. Психофізіологічні організації праці. Економічна і соціальна ефективність удосконалення організації праці.

 

Тема 9. Ефективність та продуктивність праці.

Поняття ефективності праці. Показники ефективності: продуктивність і рентабельність праці. Продуктивність праці як показник економічного аспекту ефективності праці. Показники і методи вимірювання продуктивності праці.

Чинники, які впливають на продуктивність праці. Резерви підвищення продуктивності праці. Продуктивність та рівень оплати.

Тема 10. Політика доходів і оплати праці.

Політика доходів на сучасному етапі розвитку економіки України. Рівень життя; поняття і чинники, які його визначають. Структура доходів населення. Трудові та нетрудові доходи. Розподіл доходів населення у ринковий економіці. Прожитковий мінімум та методи його розрахунку.

Сутність і зміст понять вартості та ціни робочої сили. Мінімальні соціальні стандарти рівня життя населення. Соціальні трансферти як елементи формування рівня життя та доходів.

Заробітна плата в економічній системі. Функції, елементи і принципи організації заробітної плати. Структура заробітної плати форми і системи заробітної плати. Тарифна система оплати праці. Причини розрізнення в заробітній платі. Необхідність та форми державного регулювання заробітної плати в економічній системі.

Тема 11. Планування, аналіз, звітність та аудит у сфері праці.

Методика планування праці. Завдання, зміст та показники плану за працею, порядок та його розробки. Планування та аналіз чисельності, структури та руху кадрів, планування та аналіз продуктивності праці. Планування та аналіз заробітної плати. Облік і аудит у сфері праці. Сутність та цілі аудит трудовій сфері. Підготовчий етап аудиторської перевірки. Сбір, обробка і аналіз інформації. Ефективність аудиту у трудовій сфері.

 

Тема 12. Моніторинг соціально-трудової сфери як інструмент регулювання й удосконалення соціально-трудових відносин.

Специфіка досліджень проблем соціально-трудової сфери в умовах ринку. Сутність, цілі та завдання соціологічних досліджень у сфері праці. Розробка програми соціологічного дослідження. Регулювання та удосконалення соціально-трудових відносин. Трудове законодавство України: відповідність міжнародним нормам.

 

Тема 13. Вплив міжнародної організації праці на розвиток соціально-трудових відносин та міжнародний досвід їх регулювання.

Міжнародна організація праці (МОП) цілі та завдання. Структура МОП міжнародна трудова міграція. Методи праці МОП. Основні сфери використання різних програм регулювання соціально-трудових відносин у міжнародній практиці Участь України в міжнародній організації праці та інших подібних європейський і світових структурах.

 

Структурно- логічна схема змісту теми 1

"Праця як сфера життєдіяльності та основний чинник виробництва"

 

       
   
 
 

 

 


 

 

 
 

 


 

 

 

   
 
 
 

 


 

 

       
   
 
 

 

 


Рис. 1.1.Мета та завдання дисципліни "Економіка праці та соціально-трудові відносини".

 

 

 


Єсінова Н.І. Економіка праці та соціально- трудові відносини. Учбовий посібник, 2003р.  

 


Рис. 1.3.Предмет дисципліни "Економіка праці та соціально- трудові відносини".

 

 


 
 

 


Процес усвідомленого впливу працівника на предмети праці з метою зміни предметів і сил природи задля задоволення своїх потреб.
 
 


Рис.1.6.Складові елементи процесу праці

 

 

Рис.1.6. Складові елементи процесу праці.

 

 

Рис.1.7. Форми виявлення процесу праці.

 

 

Рис.1.11.Характер праці та чинниики, що його визначають.

 

 
 

 


 
 

 

 


Рис.1.12.Класифікація видів праці за різними ознаками.

       
 
 
 
 
   

 


 

Рис.1.13.Роль праці в розвитку людини та суспільства.


       
   
 
 

 


Рис.1.14.Функції праці.

 

 

Рис. 1.15. Характерні риси сучасної праці.

       
   
 
   
 
 

 
 

 


 

 

Рис.4.1. Сутність поняття «механізм».

       
   
 
 


Рис. 4.2. Складові механізму функціонування соціально-трудових відносин.

 

 

 


 

Рис. 4.3. Форми існування соціально-трудових відносин.

 


Таблиця 4.1.

Види та рівні регулювання соціально-трудових відносин в суспільстві

                   

Зміст методів регулювання соціально-трудових відносин

Методи регу-лювання СТВ Зміст методів
Нормативно- правові Засновані науково-обгрунтованій нормативно-законодавчій базі. Зокрема: Конституція України, Кодекс законів про працю, закони «Про зайнятість населення», «Про оплату праці», «Про колективні договори та угоди» тощо, а також нормативні акти, укази, інструкції, правилах відповідних державних комітетів, міністерств, відомств.
Програмно-цільові Охоплюють такі напрями: умови праці; соціальна політика; зайнятість; міграційна політика; демографічна політика (переважно на макрорівні).
Адміністратив-но-розпорядчі й організаційно- упорядковані Використовуються переважно на рівні організацій. Для регулювання СТВ використовують накази, розпоряд-ження адміністрації, положення про структурні підроз-діли, посадові інструкції, графіки робочого часу тощо.
Договірні   Пов’язані з проведенням консультацій, переговорів між суб’єктами СТВ, укладанням договорів і угод на різних рівнях (генеральна, галузева, територіальнаугоди, колективний договір).
Погоджувально-арбітражні, посередницькі Спрямовані на попередження трудових конфліктів, пом’якшення їх наслідків.  
Партисипативні   Використання сучасних методів і форм участі працівників в управлінні виробництвом, у прийнятті та реализації організаційно-управлінських нововведень (в Наглядових Радах, Радах ветеранів, Кружках якості та ін. ).
Суспільне ре-гулювання про-цесів форму-вання і розвитку СТВ.   Включає формування й засвоєння всіма суб’єктами СТВ єдиної системи понять з метою взаємопорозуміння; ідентифікацію соціально-економічних процесів з точки зору інтересів сторін; формування системи показників, що відображають процеси взаємодії суб’єктів СТВ, та визначення джерел інформації; дослідження досягнень інших країн в цій сфері.

 

Рис. 4.5. Сутність соціального захисту.

 

 

 

 


Рис. 4.6.Соціальний захист як система.

 

 

 

 


 

 

Рис. 4.7. Соціальні інститути соціального захисту населення.

 

 
 

 


Рис. 4.8. Види соціальних гарантій.

 

 


Рис. 4.9. Мета, принципи, функції та форми соціального захисту.

 

 

 

 

Рис. 4.10. Напрями соціального захисту.

 

 


Рис. 4.11. Поняття «якості життя» та фактори, що на нього впливають.

 

 

 
 

 

 


Рис. 4.12. Показники для оцінювання якості життя.

 


Рис. 4.13. Показники для оцінки якості людського життя


 

 

Рис. 4.14. Сутність якості трудового життя

та основні положення Концепції якості трудового життя.

                         
     
 
     
 
 
 
   
 
     
 
 
   
 
   

 

 

                   
 
 
   
 
   
 
   
 
   


Рис. 5.1 Сутність та система взаємозв’язків соціального партнерства.

 
 


Рис. 5.2Схема функціонування соціального партнерства.



Таблиця 5.1.

Напрями та передумови становлення соціального партнерства в Україні

    Рис. 5.4.Загальні принципи соціально-трудових відносин, які вироблені МОП …

Структурно-логічна схема змісту теми 6

«Ринок праці та його регулювання»

       
 
 
   

 

 

 


Система економічних відносин між продавцями і покупцями товарів та послуг, форма зв’язку між сторонами обміну, в процесі якого встанов-люється ринкова ціна на об’єкт обміну, відбувається зміна його власника.

 

Система суспільних відносин, пов’язаних з наймом і пропозицією праці, тобто з купівлею і продажем послуг праці.

 

Економічний простір - сфера працевлаштування, в якій взаємодіють покупці і продавці праці.

 

Механізм, що забезпечує узгодження ціни й умов праці між роботодавця-ми і найманими працівниками та регулює її попит та пропозицію

 

Рис. 6.1. Підходи до визначення сутності ринку праці.

       
 
 
   

 


 

 

Поточна пропозиція

 

 

Поточний попит

 

Задоволений попит

 

Рис. 6.2. Сукупний ринок праці.

 

 

Поточний попит + Поточна пропозиція = Поточний ринок праці

 

 

Відкритий ринок праці – економічно активне населення, яке шукає роботу та потребує підготовки перепідготовки, а токож усі вакантні робочі місця у всіх секторах економіки.

Прихований ринок праці – особи, які формально зайняті в економіці, алеу той же час у зхвязку із скороченням виробництва або зміною його структури можуть бути вивільненими.

 

Рис. 6.3. Елементи поточного ринку праці.

 

 

Поточний ринок праці  
Прихований ринок праці

Відкритий ринок праці
а)

г)

Офиційна частина відкритого ринку праці  
б)

 

Офиційна частина прихованого ринку праці  
д)

 

Неофиційна частина відкритого ринку праці  
в)

е)
Неофиційна частина прихованого ринку праці  

 

 

Рис. 6.4. Структура поточного ринку праці.


 

 

 


Роботодавці та їх обєднання

 

 

Наймані працівники та їх спілки

 

Держава та її органи

 

 
 

 

 


Рис. 6.5. Основні елементи ринку праці

 

 

 


Суспільного поділу праці - розмежування найманого робітника та роботодавця.

 

Інформаційна – надання інформації учасникам процесу купівлі- продажу товару робоча сила.

 

Посередницька – встановлення зв’язків між роботодавцями та найманими працівниками.

 

Відтворювальна - відбувається загальне визначення затрат праці на відтворення товару «робоча сила» та її суспільної корисності.

 

Стимулююча – всі учасники, матеріального процесу є матеріального процесу є матеріально зацікавленими в задоволенні своїх потреб.

 

Оздоровлююча – звільнення суспільного виробництва від економічно слабких, нежиттєздатних підприємств.

 

Регулююча - надання відповіді на питання: що, для кого та як саме виробляти.

 

Рис. 6.6. Функції ринку праці та їх зміст.

 
 

 

 


Рис. 6.6. Поняття сегментації ринку праці та її критерії.

 


Рис. 6.7. Сегменти ринку праці відповідно до різних критеріїв та ознак.

 

 
 

 


Таблиця 6.1.

Порівняльна характеристика первинного та вторинного ринків праці

Продовження табл. 6.1. 3.Специфіка форм заробітної плати Висока частка одноразових виплат, індивідуальний характер оплати…    

Структурно-логічна схема змісту теми 7

«Соціально-трудові відносини зайнятості»

       
 
1. Соціально-економічна сутність зайнятості
 
2. Безробіття та його регулювання
 


 

 
 

 


Рис. 7.1.Аспекти зайнятості.

 

 


Рис.7.2. Принципові основи забезпечення зайнятості населення.

 

 

 
 

 


Рис. 7.3. Категорії зайнятого населення.

 

 


Рис. 7.4. Статуси зайнятості населення.

 
 

 

 


Рис. 7. 5. Види зайнятості та їх взаємозв’язок.

 


Зайнятість можна класифікувати за певними ознаками:

міра охплення економічно-активного населення – за ступенем включення економічно-активного населення до суспільного виробництва;

кількісні характеристики неповного робочого часу – за режимом роботи неповний робочий час;

форма власності – за формою власності підприємства, організації чи установи, де працює громадянин;

спосіб участі в суспільній праці – за способом, в який людина приймає участь в суспільній праці;

форма організації роботи – за формою організації робочих місць та стабільністю соціально-трудових відносин;

легітимність працевлаштування – за формою провової врегульованості зайнятості;

стабільність трудової діяльності - за тривалістю трудового договору;

статус зайнятості - за типом трудової діяльності.

 
 

 


Рис. 7.6. Ознаки класифікації та відповідні їм форми зайнятості.

 


Від командно-адміністративної до перехідної економіки

 

 

 

 


Від перехідної до соціально-орієнтованої ринкової економіки

 


Рис. 7.7. Фактори впливу на зміну характеру зайнятості в перехідний період.

 
 

 

 


Рис. 7.8. Абсолютні та відносні показники зайнятості.

 


Рис. 7.9. Показники ефективності зайнятості в суспільстві.

 


Рис. 7.10. Поняття безробіття.

 

 


Рис. 7.11. Підходи до визначення статусу безробітного.

 
 

 

 


Рис. 7.12. Категорії безробітного населення.

 

 
 

 

 


Рис. 7.13. Ознаки класифікації безробіття.

 

 

 


Рис. 7.14. Види безробіття в залежності від повноти його обліку.

 

 

       
   
 
 

 

 


Рис. 7.15. Види безробіття в залежності від його поширеності, тривалості та соціально-професійного складу безробітних.

 

 
 

 

 


Рис. 7.16. Характеристика видів безробіття за формою його виявлення.

 
 

 


Рис. 7.17. Види безробіття за причинами їх виникнення.

       
 
 
   

 


Рис. 7.18. Класифікація заходів по боротьбі із безробіттям за часом дії.

 


Рис. 7.19. Правове забезпечення гарантій в сфері зайнятості.

 

 

 

 


Рис. 7.20. Гарантії соціального захисту від безробіття.

 

 

 

 


Рис. 7.21. Матеріальні й нематеріальні гарантії безробітним.

 


Рис. 7.22. Абсолютні та відносні показники безробіття.

 


Рис. 7.23. Природний рівень безробіття та його визначення.

 

 

 

 


Рис. 7.24. Сутність закону Оукена.

 

 


Рис. 7.25. Базові принципи державної політики зайнятості.

 

 
 

 

 


Рис. 7.26. Напрями державної політики зайнятості.

 

 

 
 

 


Рис. 7.27. Державні гарантії працездатному населенню.

 

 


Рис. 7. 28. Види заходів регулювання зайнятості населення.

 

 

 


Рис. 7.29. Рівні регулювання зайнятості населення.

 

 
 

 


Рис. 7.30. Суб’єкти державного регулювання зайнятості населення.

 

 


Рис. 7.31. Сфери функціонування міністерства праці та соціальної політики.

 

 

 
 

 


Рис. 7.32. Зміст регіональних програм зайнятості населення.

 

     
 
 
   
Державна служба зайнятості – це державний орган, який забезпечує додержання наданих державою громадянам гарантій зайнятості та соціального захисту від безробіття.

 

 

 
 

 

 


Рис. 7.33. Основні функції Державної служби зайнятості.

 


Рис. 7.34. Спрямованість діяльності Державної служби зайнятості.

Література:

1. Закон України «Про зайнятість населення»// Закони України. –Т.1. –К.: Ін-т законодавства, 1996.

2. Грішнова О.А. Економіка праці та соціально-трудові відносини: Підручник.-К.: Знання, 2005.- С.147-185.

3. Есинова Н.И. Экономика труда и социально-трудовые отношения: Уч. пособие. – К.: Кондор, 2003.- С.166-208.

4. Єріна А.М., Мазуренко О.К., Пальян З.О. Економічна статистика: Практикум -К.: ТОВ «УВПК «ЕксОб»», 2002. –С.157-165.

5. Карпіщенко О.І. Економіка праці та соціально-трудові відносини: Навчальний посібник. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2006. – С.114-128.

6. Завіновська Г.Т. Економіка праці. – К.: КНЕУ, 2003. – С.32-58.

7. Лукашевич В.М. Економіка праці та соціально-трудові відносини: Навчальний посібник.- Львів: «Новий світ-2000», 2004.-С.196-208.

8. Махсма М.Б. Економіка праці та соціально-трудові відносини.: Навч. посіб. – К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2002.-С.39-45.

9. Махсма М.Б. Практикум з економіки праці та соціально-трудових відносин.: Навч. посіб. – К.: Атіка, 2006.-С.21-35.

10. Навчально-методичний компекс з дисципліни «Економіка праці та соціально-трудові відносини». Розділ 2 «Соціально-трудові відносини на ринку праці» для самостійної роботи студентів 3 курсу всіх форм навчання всіх спеціальностей (Укл. Т.І. Богданова, Л.В. Іванова, Т.П. Збрицька). – Одеса: ОДЕУ, ротапринт. 2006. – С.51-60.

 

Структурно-логічна схема змісту теми 8 «Організація праці»

       
 
 
   
 
   

 

 
 

 

 


Впорядкування процесу праці у просторі та у часі.

 

Система взаємодії працівників один з одним та із засобами виробництва у процесі трудової діяльності.

 

Система заходів, які забезпечують раціональне використання ро-бочої сили, а саме: розстановка людей у процесі виробництва, по-діл, кооперування, нормування та стимулювання праці, організа-ція та обслуговування робочих місць, створення сприятливих умов праці.

Рис. 8.1. Сутність організації праці.

 

Основні характеристики організації праці
Трудовий процес та йо-го елементи Порядок та умови виконання окремих трудових процесів Взаємодія виконавців та їх груп із засобами праці та між собою

 

Об’єкти

 

Елементи

 

 


Задачі

 

Компоненти або критерії раціональності

 

 

 
 

 


Рис. 8.2. Базові характеристики організації праці.

 


Економічні: раціональне використання живої праці, ефективне використання потенційного сукупного фонду робочого часу, зниження трудомісткості продукції, поліпшення використання устаткування за часом і потужністю, підвищення якості продукції, зростання продуктивності праці, рентабельності, прибутковість.

 

Організаційні: визначення порядку та послідовності виконання робіт, створення умов для високоефективної, безперервної роботи виконавців, забезпечення повної та рівномірної їх завантаженості, створення дієвої системи стимулювання праці, а також системи її нормування, що відповідає специфіці виробничої діяльності тощо.

 

Психофізіологічні: збереження в процесі праці здоров’я та працездатності, забезпечення здорових безпечних умов праці, зменшення фізичного навантаження, забезпечення їх психологічної сумісності, зменшення нервово-психічної напруженості.

 

Соціальні: підвищення змістовності та привабливості праці за рахунок подолання монотонності праці, насичення її творчими елементами, підвищення кваліфікації працівників та розширенню їх професійного профілю, реалізація їх трудової кар'єри і зростання їх добробуту.

 

Рис. 8.3. Зміст основних завдань організації праці.

 

 

 


Таблиця 8.1.

Зміст основних елементів організації праці

Елемент організації праці Стисла характеристика елементу організації праці
Поділ і кооперування праці Передбачає науково-обґрунтований розподіл працівників за систематизованими трудовими функціями, машинами, механізмами, робочими місцями, а також відповідне групу-вання і комбінування працівників у виробничі колективи.
Нормування праці Передбачає ретельний розрахунок норм витрат праці на виробництво продукції і послуг, як основу для організації праці та визначення ефективності виробництва.
Організація і обслуговування робочих місць Включає їх раціональне планування і оснащення згідно з антропометричними і фізіологічними даними людини; ефективну систему обслуговування робочих місць, атестацію та раціоналізацію робочих місць.

Продовження табл. 8.1.

Організація добору персоналу та його розвиток Включає планування потреби у робочій силі, профорієнта-цію і професійний відбір, наймання персоналу, розробку концепції розвитку персоналу та її реалізацію.
Покращення умов праці Передбачає усунення шкідливих факторів виробництва, надлишкових фізичних, психологічних та емоційних навантажень, забезпечення естетики виробництва, формування системи охорони та безпеки праці.
Раціоналізація трудових процесів Впровадження оптимальних прийомів і методів праці; оцінка ефективності організації та проектування прогресивних трудових процесів.
Зміцнення дисципліни праці Зміцнення трудової, технологічної та виробничої дисципліни, добросовісне виконання працівниками всіх своїх службових обов’язків.
Мотивація праці Передбачає ефективне використання форм і систем оплати праці, умов стимулювання та відповідальності.

 

 

   
 
 
 

 

 


 

 

Рис. 8.4. Сутність поділу праці та його види, форми й межі.

 


 

Рис. 8.5. Форми поділу і кооперування праці на підприємстві.

 

       
   
 
 

 


Рис. 8.6. Поняття трудового процесу.

 

 


Рис. 8.7. Ознаки класифікації та види трудових процесів.

 

Таблиця 8.2.

Класифікація трудових процесів

     

Функції обслуговування Зміст функцій

 
 

 

 


Рис. 8.17. Структура функції «обслуговування засобів праці».

Функції обслуговування Зміст функцій

 
 

 

 


Рис. 8.18. Структура функцій обслуговування.

 

 

Форми обслуговування робочих місць

 

 

 

 

Рис. 8.19. Зміст форм обслуговування робочих місць.

Системи обслуговування робочих місць

 

Обслуговування здійснюється з одного центру, який підпорядковується цеху, відділу

 

Функцію обслуговування викону-ють або безпосередньо працівники, або допоміжний персонал

 

Одна частина функцій обслугову-вання здійснюється централізовано, інша частина ­− децентралізовано

 

Рис. 8.20. Системи обслуговування робочих місць та їх сутність.

 

 
 

 

 


Таблиця 8.3.

Типова карта організації праці на робочому місці

   

Сутність функцій політики доходів населення

       

Доходи населення України в 2001-2007 роках

   

Види грошових доходів населення

    Таблиця 11.5.

Натуральні надходження у вартісній формі

                          …

Види бідності та їх сутність

       

АБО


Рис. 11.34.Глибина бідності та її розрахунок.


   
 
 
 

 

 
 

 


А ТАКОЖ

Рис. 11.35. Визначення поняття «вартість робочої сили».    

Найважливіші конвенції які ратифіковані в Україні

Продовження табл. 14.1. Конвенція № 154 (1994 р., ратифікована в Україні в 1981г.)   …      

ДОДАТКИ

Додаток А

Таблиця А.1.

Чисельність населення у 1990-2006 рр.

* За даними Всеукраїнського перепису населення станом на 5 грудня 2001 року.    

Розподіл населення за віком у 1990-2007 рр.

* За даними Всеукраїнського перепису населення станом на 5 грудня 2001 року.   Таблиця А.3.

Абсолютні показники руху населення у 1990-2006 рр.

Таблиця А.4.

Відносні показники руху населення у 1990-2006 рр.

*на 1000 народжених живими Таблиця А.5.

Коефіцієнти народжуваності у 1990-2006 рр.

*До цих груп відповідно включено число народжених у матерів до 15 і старше 49 років ** На одну жінку  

Середня очикувана тривалість життя при народженні у 1990-2006 рр.

Додаток Б   Таблиця Б.1.

Рівень безробіття в Україні у 2000-2006 роках

  Таблиця Б.4.

Рівень безробіття в Україні за професійними групами у 1999−2006 роках

  */Включаючи осіб без професії. Примітка.Назви професійних груп приведені у відповідність до нової редакції Класифікатора професій (ДК 003:2005), яку…

Прогресивне абсолютне і відносне зростання тирифних коефіцієнтів

  Тарифні розряди
Тарифні коефіцієнти 1,0 1,13 1,29 1,48 1,71 2,0
Абсолютне зростання тарифних коефіцієнтів 0,13 0,16 0,19 0,23 0,29
Відносне зростання тарифних коефіцієнтів 13,0 14,2 14,7 15,5 17,0

 

Таблиця В.2.

Постійне абсолютне і регресивне відносне зростання тирифних коефіцієнтів

  Тарифні розряди
Тарифні коефіцієнти 1,0 1,2 1,4 1,6 1,8 2,0
Абсолютне зростання тарифних коефіцієнтів 0,2 0,2 0,2 0,2 0,2
Відносне зростання тарифних коефіцієнтів 20,0 16,7 14,3 12,5 11,1

 

Таблиця В.3.

Прогресивне абсолютне і постійне відносне зростання тирифних коефіцієнтів

  Тарифні розряди
Тарифні коефіцієнти 1,0 1,15 1,32 1,52 1,74 2,0
Абсолютне зростання тарифних коефіцієнтів 0,15 0,17 0,20 0,22 0,26
Відносне зростання тарифних коефіцієнтів 15,0 15,0 15,0 15,0 15,0

 

Таблиця В.4.

Регресивне абсолютне і відносне зростання тирифних коефіцієнтів

  Тарифні розряди
Тарифні коефіцієнти 1,0 1,26 1,49 1,69 1,86 2,0
Абсолютне зростання тарифних коефіцієнтів 0,26 0,23 0,20 0,17 0,14
Відносне зростання тарифних коефіцієнтів 26,0 18,3 13,4 10,1 7,5

 

Додаток Г

Таблиця Г.1.

Витрати населення України у січні–грудні 2006 року

  Додаток Д Таблиця Д.1.

Показники рівня життя в деяких країнах

  Таблиця Д.2.

Розміри прожиткового мінімуму в Україні

  Таблиця Д.3.  

Показники бідності в Україні в 1999 – 2006 рр.

Додаток Ж                 Ідентифікаційний…   Розділ II. Підготовка кадрів Назва показників …  

– Конец работы –

Используемые теги: Економіка, праці0.051

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Економіка праці

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

На тему: Аналіз і шляхи підвищення продуктивності праці КУРСОВА РОБОТА з дисципліни “Економіка праці”
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... НАВЧАЛЬНО НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ВИЩА ШКОЛА ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ...

З курсу Економіка праці та соціально
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... ЗАВДАННЯ...

Навчальний посібник з дисципліни Економіка праці та соціально-трудові відносини
ОДЕСЬКИЙ НАЦИОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Навчальний посібник з дисципліни... Економіка праці та соціально трудові відносини...

Трудові відносини на тему: з курсу Економіка праці та соціально
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... ЗАВДАННЯ для виконання індивідуальної роботи з курсу Економіка праці та соціально...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

Економіка праці та соціально-трудові відносини
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ... Затверджую... Проректор з навчальної та методичної роботи...

ТЕМА 1 Предмет, метод і завдання дисципліни Об’єкт та предмет дослідження регіональної економіки Методологія регіональної економіки
Об єкт та предмет дослідження регіональної економіки... Сторія розвитку регіональної економіки... Методологія регіональної економіки...

ЕКОНОМІКА ПРАЦІ
Запорізька державна інженерна академія... М О Ткаченко...

Основи охорони праці. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ
з курсу Основи охорони праці для студентів ф ту Е Кількість годин лекцій...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам