рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЕКОНОМІКА ПРАЦІ

ЕКОНОМІКА ПРАЦІ - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки України Запорізька Державна Інженерна Ак...

Міністерство освіти і науки України

Запорізька державна інженерна академія

 

 


М.О. Ткаченко

 

 

ЕКОНОМІКА ПРАЦІ

ТА СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

 

Методичні вказівки

До виконання курсової роботи

«Аналіз трудової та соціально-трудової сфер діяльності підприємства»

Для студентів ЗДІА

напрямку 0501 “Економіка і підприємництво”

Денної і заочної форми навчання

Та всіх інших напрямків, що поглиблено вивчають курс ЕПтаСТВ

 

 

Запоріжжя


Міністерство освіти і науки України

Запорізька державна інженерна академія

 

 

ЕКОНОМІКА ПРАЦІ

ТА СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

 

Методичні вказівки

До виконання курсової роботи

«Аналіз трудової та соціально-трудової сфер діяльності підприємства»

Для студентів ЗДІА

напрямку 0501 “Економіка і підприємництво”

Денної і заочної форми навчання

Та всіх інших напрямків, що поглиблено вивчають курс ЕПтаСТВ

  Рекомендовано до видання на засіданні кафедри ЕП,

.

 

 

Відповідальний за випуск: зав. кафедрою ЕП

Д.е.н., професор А.М. Ткаченко

  ЗМІСТ ВСТУП.. 4

ВСТУП

 

Курсова робота — одна з основних і ефективних форм само­стійної роботи студентів. Вона підбиває підсумки вивчення тео­ретичного курсу і виконання індивідуального завдання.

Мета курсової роботи — поглиблення теоретич­них знань, отриманих студентом у процесі вивчення курсу ЕПтаСТВ, та набуття студентом практичних навичок аналізу основних трудових та соціальних показників діяльності підприємства, визначення рівня ефективності діяльності підприємства у трудової та соціально-трудової сфер діяльності підприємства, удосконалення цих сфер.

При її написанні студент повинен виявити глибокі знання в сфері Економіки праці та соціально-трудових відносин (ЕПтаСТВ) стосовно діяльності підприємств, спеціальної літерату­ри з вивчених питань, нормативно-законодавчих актів України, навичок проведення економічного аналізу, методик аналізу трудової та соціально-трудової сфер діяльності підприємства, напрямків удосконалення трудової та соціально-трудової сфер діяльності підприємства та їх застосування та обґрунтування.

Сама тема курсової роботи «Аналіз трудової та соціально-трудової сфер діяльності підприємства» є досить актуальною, що визначається важливою роллю трудових ресурсів для підприємства – без людей не буде і підприємства, навіть найбільш автоматизовані виробництва потребують участі людей у процесі виробництва, а також самі ці автоматизовані виробництва може розробити і сконструювати тільки людина. Таким чином, якщо підприємство не може обійтись без людей, то важливою задачею постає найбільш ефективне використання трудових ресурсів та встановлення найбільш привабливих умов для функціонування трудових ресурсів (тобто зацікавлення людини до участі у процесі виробництва та піклування про людину) – для цього перш за все необхідно провести аналіз трудової та соціально-трудової сфер діяльності підприємства, що виявить стан трудових ресурсів, ефективність їх використання та недоліки, що мають бути усунуті, і можливості, що мають бути використані. Сьогодні перед багатьма підприємцями постає задача вибору між використанням ручної праці і автоматизацією виробництва – у цій сфері також важливо провести аналіз (дослідження) найбільш ефективного використання потенціалу підприємства та оптимального сполучення цих напрямків. Бо взагалі автоматизація для мети досягнення найбільшої ефективності безсумнівно краща ніж збільшення використання ручної праці, але в реальних умовах України і багатьох інших країн, за наявності дефіциту коштів на великі інвестиційні вкладення (що потребує автоматизація), низької вартості праці, високого рівня безробіття, необхідно обирати найбільш оптимальне або раціональне сполучення автоматизації і ручної праці. Все це говорить про актуальність теми курсової роботи та важливість отримання студентами навичок з аналізу та удосконалення трудової та соціально-трудової сфер діяльності підприємства.

 


ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ

Загальні вимоги до курсової роботи

У курсовій роботі студент повинен всебічно й глибоко роз­крити зміст обраної теми, показати знання літературних джерел. Зміст курсової роботи має відповідати сучасному рівню розвитку економічної… Може бути, що в економічній літературі немає єдиної точки зору з методики аналізу об’єкту дослідження, обраного…

Етапи підготовки курсової роботи

 

Підготовка курсової роботи включає такі етапи: вибір об’єкту (підприємства, проекту), що досліджується, складання попереднього плану, пошук і підбір літературних джерел і фактичного матеріалу, консультація з викладачем і уточ­нення плану роботи, розробка та оформлення курсової роботи, передання її викладачу для рецензування, доопрацювання після рецензії, захист.

 

Вибір об’єкту дослідження курсової роботи і складання плану

Перший етап виконання курсової роботи — вибір об’єкту дослідження. Тема курсової роботи вказується на титульному аркуші у вигляді “Аналіз… Сту­дент може запропонувати деякі зміни в загальній методиці виконання роботи, які будуть спрямовані на підвищення…

Підбір літератури, статистичної інформації та інших матеріалів

 

Літературу з питань курсової роботи студент підбирає само­стійно, використовуючи для цього бібліотечний каталог та фактичні матеріали (звітність, пояснювальні записки, аналітичні матеріали та інше) підприємств. Перелік рекомендованої літератури надано у методичних вказівках, крім того, консультацію з питань підбору літератури студент може отримати у викладача чи у працівників бібліотеки.

Увагу слід звернути на першоджерела, що стосую­ться об’єкта та теми дослідження та можуть доповнити чи більш детально розкрити методику дослідження саме обраного об’єкту дослідження – це періодичні видання (газети, журнали), наукові статті, передовий вітчизняний і зарубіжний досвід. Статистичну інфор­мацію можна знайти в звітності підприємств, спеціальних виданнях Держкомстату України та періодичних виданнях.

Після складання відбірки матеріалів студент повинен приступити до вивчення знайдених матеріалів.

 

 

Структура і зміст курсової роботи

 

При написанні курсової роботи необхідно забезпечити:

- достатню повноту і комплексність теоретичного і фактичного матеріалу, що дає змогу аналізувати всі основні питання трудової та соціально-трудової сфери обраного об’єкту;

- аналіз фактичних матеріалів трудової та соціально-трудової сфери об’єкту, що досліджується, мінімум за два періоди діяльності (за два роки, чи півріччя, чи квартали, чи місяці);

- економічну грамотність і достатню глибину аналізу матеріалу.

- дослідження відповідності основних напрямків трудової та соціально-трудової сфери об’єкту, що досліджується, нормативним та законодавчим актам України (як таку діяльність регулює діюче законодавство України);

Робота має бути охайно виконаною без граматичних помилок.

Курсова робота повинна мати чітку і логічну структуру викладення матеріалу, за такою структурою:

1. Реферат.

2. Зміст.

3. Вступ.

4. Основна частина.

5. Висновки.

6. Список використаних джерел.

7. Додатки (якщо мають місце).

Пояснювальна записка курсової роботи починається з реферату. Реферат є анотацією курсової роботи. Він оформлюється строго по стандарту (відповідно з додатком Б).

У вступі необхідно обґрунтувати актуальність обраної теми, її теоретичну і практичну значущість. Треба також вказати мету і завдання курсової роботи, які методи дослідження використовувались при виконанні роботи.

Приклад визначення актуальності теми наведено у вступі до даних методичних вказівок.

При визначені мети курсової роботи треба виходити з того, що вона повинна бути глобальна і вирішувати якусь економічну проблему об’єкту, що аналізується. Наприклад, метою курсової роботи може бути - "підвищення ефективності діяльності підприємства________ у трудової та соціально-трудової сферах".

Завдання курсової роботи носять більш вузький характер. Це конкретні дії студента які він робить для вирішення (в якоїсь ступені) мети курсової роботи. Як правило, завданнями відповідають цілі розробки окремих розділів і підпунктів основної частини курсової роботи.

При написанні основної частини роботи необхідно відповідно до плану глибоко й всебічно провести аналіз трудової і соціально-трудової сфери об’єкту, що досліджується. Слід використовувати матеріали літературних джерел. Поряд з фактичними даними необхідно викори­стовувати норма­тивні документи. Крім переліченого, робота має містити пропозиції (другий і третій розділи основної частини роботи) щодо вдосконалення трудової та соціально-трудової сфери об’єкту, що досліджується.

На всі ці матеріали потрібно робити посилання за встановле­ною формою.

Основні принципи побудови основної частини курсової роботи (більш детально у пункті 2 методичних вказівок(зокрема підпункті 2.1)):

1. Розділ: аналіз соціально-трудової сфери обраного підприємства, його окремого підрозділу чи проекту з визначенням позитивних і негативних боків діяльності підприємства, а також невикористаних можливостей розвитку підприємства, визначення з них найбільш важливих.

2. Розділ: теоретичний – на основі кола визначених негативних боків діяльності підприємства, а також невикористаних можливостей розвитку підприємства, визначення з них (проблем і невикористаних можливостей) найбільш важливих, проводиться розробка теоретичних аспектів, розгляд прикладів вирішення аналогічних проблем іншими підприємствами та вибір найкращого варіанту (ів) або їх симбіозу щодо можливостей поліпшення трудових і соціально-трудових показників підприємства.

3. Розділ: конкретні пропозиції, що є найбільш ефективними для об’єкту, що досліджується, по поліпшенню стану об'єкту аналізу з конкретним обґрунтуванням, розрахунками і порівнянням стану об'єкта аналізу до реалізації пропозицій і після.

За підсумками розробки кожного розділу мають бути наведені висновки, що відображають основні результати, що досягнуті у результаті розробки розділу. Висновки наводяться без № з назвою “Висновки по 1 (2, 3) розділу”.

У висновках необхідно підвести підсумки дослідження. Висновки повинні базуватися на всіх матеріалах основної частини курсової роботи не виключаючи значних фрагментів дослідження. Тобто якщо в висновках немає посилання на отримання певних результатів, наприклад, по якому-небудь аналізу або не вказані результати теоретичної частини дослідження – то навіщо його було проводити, або місце виділене для аналізу вкрай не відповідає його місту (об’єму, значимості) у структурі дослідження. При вказані найбільш значимих показників у висновках перевагу треба віддавати їх відносним значенням (відносне відхилення від попереднього періоду від іншого аналогічного об’єкту), тобто щоб розмір даних показників, що вказуються, був відчутним без обов’язкового переглядання основного змісту роботи. Необхідно щоб висновки давали уявлення про загальні результати дослідження їх теоретичну та практичну значущість.

Після списку використаних літератур­них джерел розміщуються додатки.

 

Оформлення курсової роботи

В курсовому проекті має зберігатися така послідовність: 1. Титульний лист. 2. Реферат.

Рубрикація роботи, нумерація сторінок

Зміст має включати всі заголовки, які є в курсовому проекті. Проти кожного найменування з правого боку сторінки змісту вказується номер сторінки, з… Розділи, підрозділи, пункти тексту курсового проекту варто нумерувати… Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і…

Ілюстрації

Ілюстраціями є креслення, графіки, фотографії, схеми, рисунки, профілі, діаграми, що розташовані в записці і мають найменування. Всі ілюстрації,… При необхідності під ілюстрацією поміщають пояснювальні дані. Ілюстрація… Якщо ілюстрація не може поміститись на одній сторінці, то її можна переносити на інші сторінки, при цьому назву…

Таблиці

Цифровий матеріал, розміщений в записці, рекомендується оформлювати у вигляді таблиць. Таблиці мають бути якомога простішими, щоб можна було… Таблиці містять: - голову - (шапку), у якій міститься найменування граф заголовків і підзаголовків (вертикальних стовпчиків);

Формули та рівняння

Формули і рівняння розташовують безпосередньо після тексту, у якому вони згадуються, по середині сторінки. Вище і нижче кожної формули або рівняння… Формули і рівняння (за винятком формул і рівнянь, приведених у додатку) варто… Пояснення значень кожного символу і числового коефіцієнта варто давати з нового рядка. Перший рядок пояснення…

Список використаних джерел

У списку використаної літератури треба подати джерела у та­кій послідовності: закони України, постанови і декрети уряду, статистичні збірники,… Список використаних джерел повинен містити тільки ті джерела, які використані… Кожен запис у списку роблять з червоного рядка, нумерують.

Посилання

При написанні курсового проекту студент повинен дати посилання на джерела, матеріали, окремі результати з яких наводяться в роботі, або на ідеях і… Посилання в тексті курсового проекту приводять в квадратних дужках в кінці… Посилання в тексті на першоджерела треба робити за допомогою позначок в квадратних дужках порядкового номеру джерела в…

Додатки

 

Додатки оформляються як продовження курсового проекту на наступних сторінках після «Списку використовуваної літератури». Кожен додаток варто починати з нової сторінки, у верхньому куті пишуть слово «Додаток». Кожен додаток повинний мати спеціальний заголовок.

Додатки слід позначати послідовно великими літерами української азбуки, за винятком літер Ґ, Є, З, І, ї, Й, Ч, Ь. Перший додаток позначається як додаток А. Додаток необхідно розташовувати в порядку появи посилань у тексті.

 

Рецензування і захист курсової роботи

Курсову роботу рецензує викладач. У рецензії він відзначає оцінку курсової роботи, її позитивні сторони і недоліки (рецензія може бути у вигляді… Курсова робота, яка має позитивну оцінку, допускається до захисту. При… Після захисту курсової роботи студент отримує оцінку («від­мінно», «добре», «задовільно») та кількість балів при…

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО РОЗРОБЦІ ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Основні принципи побудови основної частини курсової роботи.

1. Розділ: на основі зібраних матеріалів щодо діяльності досліджує мого підприємства розглядаються наступні питання, стисла характеристика об’єкта… 2. Розділ: теоретичний – на основі кола визначених негативних боків діяльності… 3. Розділ: впровадження конкретної (их) пропозиції (ій), тобто застосування для підприємства, що аналізується,…

Методичні вказівки по розробці першого розділу курсової роботи

Рекомендована послідовність роботи над 1 розділом курсової роботи.

Рекомендована послідовність роботи над 1 розділом курсової роботи: 1) Стисла характеристика об’єкту, що досліджується (форма власності, дата… 2) Аналіз нормативно правової інформації, що регулює трудову і соціально-трудову сфери об’єкту, що досліджується…

Загальні вимоги, об’єкт, завдання та напрямки аналізу

У першому розділі курсової роботи необхідно провести аналіз трудових показників та соціально-трудової сфери обраного підприємства, його окремого… Об’єктом дослідження повинно бути: - з одного боку підприємство на якому ви працюєте, проходили практику або будь-яке підприємство чи його частка (цех,…

Інформаційне забезпечення аналізу та рекомендована структура 1 розділу курсової роботи

Джерела інформації для аналізу: - “Положення про оплату праці” (приклад наведено у Додатку Ж); - “Звіт з праці” ф.1-ПВ термінова місячна (приклад наведено у Додатку К);

Аналіз нормативно-законодавчого регулювання трудової та соціально-трудової сфери на підприємстві

 

Цей аналіз включає підбір і вивчення основних нормативних і законодавчих актів регулюючих трудову та соціально-трудову сферу на аналізованому об’єкті.

У курсовій роботі приводиться короткий опис їх основного змісту, указуються переваги і недоліки щодо їхнього впливу на діяльність підприємства.

До даних нормативно-законодавчих актів відносяться: закони України, постанови КМУ, ВРУ, інструкції міністерств і відомств, звітність і внутрішні (по підприємству) накази, інструкції, норми, трудові і колективні договори.

Аналіз забезпеченості підприємства трудовими ресурсами

Від того, у якому ступені підприємство забезпечено трудовими ресурсами і наскільки вони ефективно використовуються, залежать обсяг і своєчасність… Раціональне використання промислово-виробничого персоналу - неодмінна умова,… До промислово-виробничого персоналу (ПВП) - персоналу основної діяльності - відносять особи, зайняті трудовими…

Аналіз використання робочого часу

Однією з найважливіших умов виконання плану виробництва, збільшення вироблення продукції на кожного члена трудового колективу, а також раціонального… У процесі аналізу використання робочого часу на підприємстві варто перевірити… Далі приведено розрахунок балансу робочого часу.

Таблиця 2.5 - Баланс робочого часу одного робітника

Головні частини балансу робочого часу: календарний, номінальний і корисний (ефективний) фонди часу. Календарний фонд дорівнює числу календарних днів… Баланс робочого часу складається в три етапи: 1) розрахунок середнього фактичного числа робочих днів;

Аналіз продуктивності праці

Один і той же самий результат у процесі виробництва може бути отриманий при різному ступені ефективності праці. Міра ефективності праці в процесі… Під ростом продуктивності праці мається на увазі економія витрат праці… На робочому місці, у цеху, на підприємстві продуктивність праці визначається кількістю продукції, що робить робітник…

Аналіз трудомісткості продукції

Трудомісткість продукції виражає витрати робочого часу на виробництво одиниці продукції. Визначається на одиницю продукції в натуральному вираженні… Трудомісткість визначається по формулі 2.40: Тр=Т/ОП, (2.40)

Аналіз фонду заробітної плати та середньої заробітної плати працівників

Політика в області оплати праці є складовою частиною керування підприємством, і від її значною мірою залежить ефективність його роботи, тому що… Оплата праці працівників - це ціна трудових ресурсів, задіяних у виробничому… Заробітна плата - це виражена в грошовій формі частина національного доходу, що розподіляється по кількості і якості…

Аналіз співвідношення темпів росту продуктивності праці і оплати праці

Між зростанням продуктивності праці і її оплати існує тісний зв'язок, тому важливе значення в процесі аналізу використання трудових ресурсів має… У зв'язку з цим аналіз використання засобів на оплату праці на кожнім… Важливо відмітити (для проведення більш достовірного дослідження), що до оплати праці слід відносити не тільки фонд…

Аналіз соціально-трудових відносин на підприємстві

Аналіз СТВ включає наступні напрямки аналізу: - діючих типів СТВ на підприємстві, атмосфери (взаємин) у трудовому колективі… - діяльності профспілки;

Аналіз мотивації персоналу

Соціально-економічною основою поведінки та активізації зусиль персоналу підприємства, що спрямовані на підвищення результативності їхньої… Система мотивації характеризує сукупність взаємозв'язаних заходів, які… За домінуючої ролі соціально-економічних розумів в основу будь-якої моделі мотивації покладаються передовсім…

Аналіз податків (зборів, відрахувань) на заробітну плату і з заробітної плати працівників

 

Вивчаються нормативно-законодавчі акти, що регулюють дану сферу (України і на рівні підприємства). У пункті «Аналіз нормативно-законодавчого регулювання СТВ на підприємстві» про їх коротко згадується – у даному пункті більш докладно.

Визначається перелік і ставки податків, відрахувань і зборів із заробітної плати, що сплачує підприємство і податків із заробітної плати, що сплачує працівник (підприємство утримує з виплачуваної з/п). У тому числі відрахування в ПФ, прибутковий податок, страхування на випадок безробіття й інші, у тому числі наявні тільки на даному підприємстві (наприклад медична страховка й ін.).

 

Аналіз керування трудовими ресурсами підприємства

 

Аналіз включає:

- вивчення структури керування персоналом підприємства,

- основних функцій служби чи служб керування персоналом,

- аналіз методики підбора, підготовки і перепідготовки кадрів підприємства,

- визначення ефективності діяльності існуючої структури керування персоналом і розробку пропозицій по її поліпшенню.

Припускає вивчення у взаємозв'язку усіх факторів (це типи СТВ, нормативно-законодавче регулювання, мотивація і т.д.) у сукупності, що відбивають повною мірою ефективність керування персоналом.

 

Використання збалансованої системи показників ефективності для аналізу ефективності діяльності підприємства у сфері використання праці

При проведені аналізу трудових показників підприємства може бути використана методика формування та розрахунку збалансованої системи показників… Для більш чіткого розуміння різних сторін діяльності підприємства і відповідно… 1) Узагальнюючі показники

Використання методики нормування для розрахунку інтегральних (результуючого та зведених) показників

При оцінюванні підприємства за допомогою системи показників ефективності можливе застосування інтегральних зведених показників ефективності, що є… 1) Результуючий показник ефективності – визначається як середнє значення всіх… 2) Зведені показники ефективності – визначаються методом нормування (приведення до однієї бази 100%) усіх складових…

ЛІТЕРАТУРА

Основна література 1. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие/Г.В.Савицкая.… 2. Лукашевич В.М. Экономика труда и социально-трудовые отношения: Навчальний посібник для вузів. - Львів.: Новий світ,…

Додаток А

 

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТИТУЛЬНОГО ЛИСТА КУРСОВОЇ РОБОТИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ЗАПОРІЗЬКА ДЕРЖАВНА ІНЖЕНЕРНА АКАДЕМІЯ

Факультет______________________________________

Кафедра_________________________________________

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни “Економіка праці та соціально-трудові відносини”

Спеціальність 7.050107 “Економіка підприємства”

на тему “Аналіз трудової та соціально-трудової сфери ________________ (вказується об’єкт дослідження)”

 

Здав _______________________________________________________________

№ варіанту, прізвище, ім'я та по батькові студента, курс, група, № залікової книжки

Перевірив _________________________________________________________

(прізвище викладача, вчений ступень, вчене звання)

м. Запоріжжя, 200_ р.

 


Додаток Б

РЕФЕРАТ   Курсова робота: 32 сторінок, 5 рисунків, 14 таблиць, 28 джерел, 3 додатки.

Додаток В

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ РИСУНКУ

 
 

 

 


Рисунок 1.1 – Методи економічного аналізу

 


Додаток Г

Таблиця 3.7 - Структура прибутку від звичайної діяльності   Показник 2002 р. 2003 р. Відхилення …   абс. вага, тис. грн питома вага, % абс. вага, тис. грн питома вага, % …

Додаток Д

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ФОРМУЛ ТА ПОЯСНЕНЬ ДО НИХ*

Чиста теперішня вартість (NPV) визначається, як різниця між сумою дисконтова них грошових надходжень, що виникають за умови реалізації проекту, та сумою дисконтова них вартостей, необхідних для його здійснення, відповідно за формулою (1.9):

, (1.9)

де t = 1,2,..., Т - вектор індексів років реалізації проекту;

Рt - обсяг грошових надходжень (виручка) при реалізації проекту в t-му році;

Вut - обсяг інвестицій в t-му році;

Вet - поточні витрати, пов'язані з виробництвом і реалізацією продукції проекту в t-му році.

*Якщо не треба пояснень по формулі, то після неї ставлять крапку.

 


Додаток Е

  Характеристика джерел Приклад оформлення Конституція України, закони України, укази… Додаток Е (продовження)   Складові частини: книги   журналу   енциклопедії збірника …

Додаток Ж

«Узгоджено»: «Затверджую»:

Голова профкому Директор по економіці,

фінансам і акціонуванню

______________В. П. Шкарлат ________________ Л.В. Бондар

" __ "_______________ 2005 рік " _ "_______________ 2005 рік

 

ПОЛОЖЕННЯ

Про оплату праці завантажника-розвантажника, кранового машиніста і випалювача цеху випалу

По дійсному положенню оплачується праця завантажника-розвантажника,кранових машиністів і випалювачів цеху випалу Система оплати, праці почасово-преміальна по привласнених розрядах єдиної… Організація праці - бригадна.

Додаток К


Додаток К (продовження)

 


Додаток Л

 


Додаток Л (продовження)

 


 

Додаток М


Додаток М (продовження)

 


Додаток Н

 


 


Додаток Н (продовження)

 


 

 

Підписано до друку 2007 р. Формат 60х84 1/32. Папір офсетний.

Умовн. друк. арк. 5. Наклад прим.

Замовлення №

 

Віддруковано друкарнею

Запорізької державної інженерної академії

з комп’ютерного оригінал-макету

 

69006, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 226

РВВ ЗДІА, тел. 2238-240

 

– Конец работы –

Используемые теги: Економіка, праці0.048

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЕКОНОМІКА ПРАЦІ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

На тему: Аналіз і шляхи підвищення продуктивності праці КУРСОВА РОБОТА з дисципліни “Економіка праці”
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... НАВЧАЛЬНО НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ВИЩА ШКОЛА ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ...

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

ТЕМА 1 Предмет, метод і завдання дисципліни Об’єкт та предмет дослідження регіональної економіки Методологія регіональної економіки
Об єкт та предмет дослідження регіональної економіки... Сторія розвитку регіональної економіки... Методологія регіональної економіки...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

Економіка праці
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Економіка праці...

З курсу Економіка праці та соціально
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... ЗАВДАННЯ...

Трудові відносини на тему: з курсу Економіка праці та соціально
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... ЗАВДАННЯ для виконання індивідуальної роботи з курсу Економіка праці та соціально...

Навчальний посібник з дисципліни Економіка праці та соціально-трудові відносини
ОДЕСЬКИЙ НАЦИОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Навчальний посібник з дисципліни... Економіка праці та соціально трудові відносини...

Економіка праці та соціально-трудові відносини
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ... Затверджую... Проректор з навчальної та методичної роботи...

«Економіка ветеринарної справи» з дисципліни "Організація і економіка ветеринарної справи"
Міністерство аграрної політики України...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам