рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

На тему «Реальні позиції України на світовому ринку товарів та сировини»

На тему «Реальні позиції України на світовому ринку товарів та сировини» - раздел Торговля, Міністерство Освіти І Науки України Київський Національний Економічн...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА

 

Кафедра міжнародної торгівлі

 

Доповідь

на тему:

«Реальні позиції України на світовому ринку товарів та сировини»

 

 

Виконала:

студентка 4 курсу,8 групи

факультету МЕіМ

денної форми навчання

Прилипко Н.С.

 

Викладач:

Тіпанов В.В.

 

Київ 2013

 

Вступ

Ринок є невід’ємною частиною суспільного господарського відтворення і формується в тісній взаємодії з усіма його елементами: виробництвом, споживанням, розподілом.

Світовий ринок - це сукупність національних ринків, поєднаних між собою всесвітніми господарськими зв’язками на підставі міжнародного поділу праці, спеціалізації, кооперування, інтеграції виробництва і збуту товарів і послуг.

Економіка України у 2013 році розвивається в умовах повільної динаміки світових товарних ринків, низької схильності економічних агентів до інвестування та надлишку ліквідності у світовій фінансовій системі. Оскільки основним джерелом зростання вітчизняної економіки у прогнозному періоді залишатиметься внутрішній попит, за таких умов ключове завдання економічної політики полягає у створенні сприятливих умов для розвитку пропозиції вітчизняних виробників на внутрішньому ринку.

Найголовнішою причиною, що стримує нині входження України у світове господарство як повноправного партнера є дуже низька конкурентоспроможність її продукції на міжнародних ринках. Головними причинами такого стану є:

1. Практично всі вітчизняні товари, навіть високої якості, не відповідають міжнародним стандартам.

2. Переважання в експорті України сировинних товарів і практично повна відсутність високотехнологічного обладнання, патентів, ліцензій, «ноу-хау», що користуються на ринках величезним попитом.

3. Гостра нестача високопрофесійних кадрів, що можуть працювати на зовнішніх ринках, сприяти збуту продукції.

4. Низька зацікавленість вітчизняних підприємців у виробництві продукції на експорт.

Слід зауважити, що визначальними факторами розвитку світового господарства є міжнародний поділ праці, спеціалізація та інтернаціоналізація виробництва, вільне переміщення товарів і робочої сили. В цьому виражаються взаємозв'язок і взаємозалежність усіх країн і народів, регульовані системою міжнародних економічних відносин і міжнаціональних механізмів, які визначають форми господарського обміну між країнами. Матеріальну основу всесвітнього господарства утворюють світові ринки капіталів, товарів і послуг, цінних паперів тощо.

Виклад основного матеріалу

Згідно з регіональною структурою світового ринку розрізняють ринки окремих країн або їх угруповань.

За товарно-галузевою структурою світового ринку відрізняють три провідних групи товарів - готові вироби, сировину і напівфабрикати, послуги (рисунок 1).

 

Рисунок 1- Світовий ринок за товарно-галузевою структурою

Україна на світовому ринку товарів

Таблиця 1  

Україна на світовому ринку сировини

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшилась частка руд, шлаку і золи з 5,2% до 6,3%,… У звітному періоді спостерігалося збільшення імпорту окремих товарів: коксу і… Обсяг продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств у фактичних цінах, за розрахунками, становив…

Список використаних джерел

2. Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, аналітична записка на тему: «Щодо тенденцій розвитку економіки України у… http://www.niss.gov.ua/articles/1109/ . 3. Урядовий портал, стаття на тему: «Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки». Електронне…

– Конец работы –

Используемые теги: тему, Реальні, позиції, України, світовому, ринку, товарів, сировини0.14

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: На тему «Реальні позиції України на світовому ринку товарів та сировини»

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Вступ до курсу історії України. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. Періодизація історії України
Лекція вступ до курсу історії України план..

Курсова робота з історії України на тему: Провідні ідеї української державності в кінці ХІХ – на початку ХХ століття
Сумський державний педагогічний університет ім а с макаренка.. кафедра історії України курсова робота з історії України на тему..

Лексическая тема: из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: типы сложноподчиненных предложений
Специальность общая медицина.. кафедра русского языка.. методические рекомендации..

Предмет, система і основні поняття навчальної дисципліни «судоустрій України»
Судоустрій України.. тези лекцій для і курсу юридичного факультету.. навчальний рік..

Комерційна діяльність на ринку товарів та послу
Полтавський університет споживчої.. кооперації України.. кафедра комерційної діяльності та підприємництва..

З предмета історія України курс система оцінювання знань з історії України
Приватний вищий навчальний заклад.. економіко правовий технікум при міжрегіональній академії управління персоналом..

Довгострокова політика України по забезпеченню енергетичної безпеки на підставі аналізу геополітичних планів і перспектив головних провідних країн світу–Росії та США
Новизна роботи полягає в 1. Здійсненні емпірико-порівняльної концептуалізації забезпечення енергетичної безпеки України на геополітичному векторі.. Але в цілому проведений аналіз зазначених авторів свідчить, що не має.. Методологічні основи наукового дослідження базуються на сучасній науці геополітики, Закону України Про основи..

Виникнення та стадії розвитку світового ринку
В дійсності ринок не зводиться до місця. Ринок це не місце, а визначений механізм товарного виробництва. Виникнення і становлення ринку обумовлене розвитком суспільного поділу праці .. Фінікія, Древній Єгипет, Греція, Рим вели торгівлю як між собою, так і з багатьма містами Середземномор’я і..

Знакомство с общими сведениями по изучаемой теме, тем самым происходит погружение в проблему предстоящего проекта
Subjectsimple сабджъектсимпл стоит на следующей ступени по сложности по сравнению с трежахантом здесь так же содержаться ссылки на текстовые и.. webquest веквест от англ интернет проект это самый сложный тип учебных.. знакомство с общими сведениями по изучаемой теме тем самым происходит погружение в проблему предстоящего проекта..

0.056
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам