Реферат Курсовая Конспект
Конспекти уроків На перший семестр УРОК 1 ТЕМА УРОКУ: Музика мого народу - раздел Философия, Конспекти Уроків З Музичного Мис...
|
Конспекти уроків
З музичного мистецтва
для 4 класів
На перший семестр
ТЕМА:Музика мого народу.
УРОК 1
ТЕМА УРОКУ:Музика мого народу .
МЕТАУРОКУ :
Навчальна :вчити учнів уважно слухати музичні твори і вміти їх характеризувати;
- Символи України, державний гімн України;
- музика професійна, професійна та народна музика в народному дусі..
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас, портрет В. Івасюка.
Музичний матеріал:Укр.нар. пісня «Ой гиля, гиля,
гусоньки, на став» , В. Івасюк «Балада про мальви»». Я.Степовий «Зоре моя вечірняя»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ.
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок .
Вч. Сьогодні ми дізналися, що українську музику можна умовно поділити на народну, професійну та професійну в народному дусі.
УРОК 2.
ТЕМА УРОКУ :Троїсті музики.
МЕТА УРОКУ :
Навчальна:вчити учнів уважно слухати музичні твори і вміти їх характеризувати;
- Українські мелодії троїстих музик.
- легенда про троїстих музик .
Виховна:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас, показ музичних інструментів
троїстих музик.
Музичний матеріал:Українські народні мелодії тро-
їстих музик. Я.Степовий «Зоре моя вечірняя»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ.
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок.
Вч. Отже, сьогодні ми познайомилися з найпоширенішим типом українського народного інструментального ансамблю – троїстими музиками.
УРОК 3
ТЕМА: Жниварські пісні.
Мета уроку :
Навчальна :Жниварські пісні – визначення.
- особливості жниварських пісень ;
- групи жниварських пісень .
Виховна:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас.
Музичний матеріал:В. Філіпенкопісня «Поле, моє поле», «У неділю раненько» , укр. нар. пісня «Вийшли в поле косарі»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ.
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок.
Вч. Сьогодні ми познайомилися з одним із жанрів української народної пісенної творчості – жниварськими піснями.
УРОК 4.
ТЕМА:Українські народні жартівливі пісні.
Мета уроку :
Навчальна:особливості жанру жартівливих пісень ;
- творчість М. Калачевського ;
- симфонія – визначення .
Виховна:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас. Портрет М.Калачевський
Музичний матеріал:Укр. нар. пісня «Дівка в сінях стояла», М.Калачевський «Українська симфонія» ІІ частина , укр.нар. пісня «Сіяв мужик просо»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ.
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V.Висновок.
Вч. Сьогодні ми познайомилися ще з одним жанром української пісенної творчості – жартівливими піснями. У піснях цього жанру знайшов вияв природний гумор, відобразилися кращі якості людини праці – розум, спритність, дотепність. Цим творам притаманні жвавість, грайливість, повторення деяких уривків і танцювальність.
УРОК 5.
ТЕМА:Коломийки .
Мета уроку :
Навчальна :Коломийки ;
- народні інструменти гуцульського краю.
Виховна:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас. Малюнки до твору.
Музичний матеріал:Коломийки, укр. нар. пісня «Верховино, світку ти наш», коломийка «Підійдемо до калини»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ:
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Вступне слово вчителя.
Коломийки - пісні карпатського краю .
Вч .Перенесімося на західні землі України, до мальовничого Карпатського краю. Надзвичайно своєрідними тут є природа, побут народу, його звичаї, національне вбрання і, звичайно ж музика: її колорит і музичні інструменти.
Сьогодні ми розширимо свої знання про різні жанри української народної пісенної творчості.
Надзвичайно популярними в Україні є невеликі задерикувато-веселі й сатирично-жартівливі пісні, в яких стисло, але водночас дотепно й образно, змальовується життя народу, його морально-естетичні погляди. Їх називають коломийками.
Коломийка– це українська народна гуцульська пісня типу частівки. До речі, ця назва походить від міста Коломия, що на Івано-Франківщині.
V. Висновок .
Вч. Отже, сьогодні на уроці ми познайомились сьогодні з жанром коломийок...
Так називають жартівливо-танцювальні пісні, назва яких походить від міста Коломия.
УРОК 6.
ТЕМА:Колискові пісні
Мета уроку :
Навчальна:Особливості жанру колискових пісень;
- ліга у вокальній музиці ;
- канон.
Виховна:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас. Малюнки до твору.
Музичний матеріал:Казка «Колискова для Дряпушка», укр. нар. пісня «Ой ходить сон коло вікон»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ:
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок.
Вч . Сьогодні ми познайомилися ще з одним жанром української народної пісенної творчості – колисковими піснями – і вивчили кілька з них.
УРОК 7.
ТЕМА:Вокальна й інструментальна музика .
Мета уроку :
Навчальна :вокальна й інструментальна музика ;
- рапсодія –визначення;
- елегія ;
- коломийка.
Виховна:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас. Портрети Г.Майбороди, М.Лисенка.
Музичний матеріал:укр.нар.пісня «Верховино, світку ти наш»» Г. Майборода «Гуцульська рапсодія». М. Лисенко «Елегія», М.Катричко «Рідна мова»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ:
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок.
Вч . Сьогодні ми дізналися про ще одну класифікаційну групу української музики: вокальну та інструментальну.
УРОК 8.
ТЕМА:Музика мого народу .
Мета уроку :
Навчальна :Підсумок знань .
Виховна:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас. Портрети композиторів ..
Музичний матеріал:Музична вікторина
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ:
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Тестове завдання 1
Визначте жанри української музики, твори яких виконуються в спокійному темпі
Колискові
Жартівливі
Коломийки
Ліричні
Тестове завдання 2
Позначте правильне твердження
Троїстими музиками спочатку називали невеликі групи музикантів у складі трьох виконавців – скрипаля, цимбаліста і бубняра
Троїсті музики – група симфонічного оркестру
Троїсті музики – ансамбль із десяти виконавців
Тестове завдання 3
Пісні, створені народом
Професійні
Професійні в народному дусі
Народні
Тестове завдання 4
Автор слів пісні „Зоре моя вечірняя”
Т. Шевченко
Л. Українка
Я. Степовий
Тестове завдання 5
Групи, на які можна розділити жниварські пісні
Зажинкові, власне жниварські, обжинкові
Зажинкові, обжинкові
Власне жниварські, обжинкові
Тестове завдання 6
Закінчіть речення. Приналежність музичного твору до жанру залежить від ...
Його назви
Змісту та характеру
Темпу виконання
Підсумки уроку .
Сьогодні ми закріпили знання з теми „Музика мого народу” за допомогою музичної вікторини і тестових завдань.
УРОК 9.
ТЕМА :Історичні пісні
Мета уроку :
Навчальна:Особливості жанру історичних пісень ;
- козацтво ;
- гетьмани України.
Виховна:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас. Малюнки до твору, портрети гетьманів України.
Музичний матеріал:укр. нар. пісня «Ой на горі та й женці жнуть»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ:
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок .
Вч . Сьогодні на прикладі української народної пісні „Ой на горі та й женці жнуть” ми познайомилися з історичними піснями – жанром української пісенної творчості, а також дізналися, що головними героями цих пісень є історичні особи.
УРОК 10.
ТЕМА :Думи .
Мета уроку :
Навчальна :думи ;
- кобзар –народний співець, виконавець дум;
- музичні інструменти кобзарів.
Виховна:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас. Малюнки до твору, портрети гетьманів України.
Музичний матеріал:укр. нар. пісня «Ой на горі та й женці жнуть»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ:
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Висновок.
Вч. Сьогодні ми познайомилися ще з одним жанром української пісенної творчості – думами, а також визначили особливості звучання цих творів на прикладі думи „Іван Богун”.
УРОК 11.
ТЕМА :Кобзар невмирущий народний співець .
Мета уроку :
Навчальні :Думи ;
- Кобзар – народний співець, виконавець дум;
- Музичні інструменти кобзарів .
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас. Портрет Т. Шевченка .Малюнки козаків.
Музичний матеріал :Т. Шевченко «Перебендя», «Дума про козака Голоту»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок.
Вч. Сьогодні ми побачили, як життєві образи невмирущих народних співців (кобзарів) втілені в літературі та образотворчому мистецтві.
УРОК 12 .
ТЕМА :Постать творця – Маруся Чурай .
Мета уроку :
Навчальні :Постать Марусі Чурай ;
- Пісенна творчість марусі Чурай.
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво» 4 клас, портрет М. Чурай
Музичний матеріал :укр.. нар. пісня «Засвіт встали козаченьки»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ.
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок.
Вч. Сьогодні ми відкрили ще одну сторінку історії, пов’язану з ім’ям легендарної піснярки Марусі Чурай.
УРОК 13.
ТЕМА:Використання народних мелодій у творчості композиторів .
Мета уроку :
Навчальні :Опера ;
- Увертюра ;
- Творчість М. Лисенка.
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво» 4 клас, портрет М. Лисенка .
Музичний матеріал :М. Лисенко Опера «Тарас Бульба», щедрівка «Слава нашим господарям»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок.
Вч. Отже, знання, отримані на уроках музики, дають нам підставу стверджувати, що композитори у своїх професійних творах використовують мелодії українських народних пісень. Це ми побачили, зокрема, на прикладі уривку з опери основоположника української національної композиторської школи Миколи Лисенка «Тарас Бульба».
УРОК 14.
ТЕМА :Ліричні пісні .
Мета уроку :
Навчальні :Особливості жанру ліричних пісень ;
- Симфонічний оркестр .
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво» 4 клас, портрет М. Калачевського
Музичний матеріал :укр.. нар. пісня «Віють вітри…», М. Калачевський «Українська симфонія» 1 ч.(уривок), Д. Січинський «Чом, чом, земле моя»
Т. Н. З :Магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок.
Вч. Отже, ми сьогодні познайомилися з жанром української ліричної пісні, якій характерна наспівність, поетичність і широта виконання
УРОК 15.
ТЕМА :Календарно – обрядові пісні .
Мета уроку :
Навчальні :Особливості жанру календарно –обрядових пісень;
- традиції свята Миколая ;
- колядки, щедрівки.
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво» 4 клас, малюнки .
Музичний матеріал :Колядки та щедрівки, укр.. нар. пісня Забілів від снігу гай», Щедрівка «Чи дома , дома»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок .
Вч. Сьогодні ми розглянули свята зимового циклу, а також познайомилися з жанром календарно-обрядових пісень, до яких відносять пісні, що виконують у певний день (або період) календаря. Вони супроводжуються звичаями і обрядами. До таких пісень відносять також колядки і щедрівки.
УРОК 16.
ТЕМА :Музика мого народу.
Мета уроку :
Навчальні :музика мого народу (підсумковий урок).
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво» 4 клас .Портрети композиторів.
Музичний матеріал :Музичні твори , вивчені за перший семестр.
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
– Конец работы –
Используемые теги: КОНСПЕКТИ, уроків, перший, семестр, Урок, Тема, уроку, Музика, мого, народу0.135
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Конспекти уроків На перший семестр УРОК 1 ТЕМА УРОКУ: Музика мого народу
Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов