рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ «СОЦІАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ»

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ «СОЦІАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ» - раздел Психология, Міністерство Освіти І Науки України Дніпропетровський Національний У...

Міністерство освіти і науки України

Дніпропетровський національний університет

ім. Олеся Гончара

 

Г.Ю. Чередник, О.О. Лоза

 

 

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ

«СОЦІАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ»

 

Дніпропетровськ

РВВ ДНУ


ББК 88.5я73

УДК 316.6

Ч – 46

 

Рецензенти:

канд. пед. наук, доц. С.Г. Крамаренко

канд. психол. наук, доц. І.Г. Батраченко

 

Ч – 46 Чередник Г.Ю. Конспект лекцій з курсу «Соціальна психологія» [Текст] / Г.Ю. Чередник, О.О. Лоза. – Д.: РВВ ДНУ, 2009. – 76 с.

 

Системно викладений лекційний матеріал із курсу «Соціальна психологія». Зміст навчального предмета структурований і відповідає основним положенням цієї дисципліни. Обґрунтовано висвітлюються питання розвитку соціальної психології як галузі наукового знання, таких соціально-психологічних феноменів, як спілкування, особистість, великі й малі соціальні групи. Уміщені наукові погляди і дослідження широкого кола вітчизняних і зарубіжних дослідників як у галузі соціальної психології, так і суміжних дисциплін.

Для студентів ДНУ факультету психології.

 

Темплан 2009, поз. 107

 

Навчальне видання

 

Галина Юріївна Чередник

Олена Олександрівна Лоза

 

Конспект лекцій з курсу

Редактор К.В.Маліщук Коректор Г.В.Кіц Техредактор Л.П.Замятіна

Лекція 1. Загальна характеристика соціальної психології як галузі

Психологічних знань

1.1 Предмет соціальної психології

1.2 Місце соціальної психології серед інших наук та структура соціальної психології

1.3 Історія розвитку соціальної психології

1.4 Методологія та методи соціально-психологічного дослідження

 

Предмет соціальної психології.

Види соціально-психологічних явищ

Вона вивчає наступні явища: · психологічні процеси, стани й властивості індивіда, які проявляються в… · феномен взаємодії між людьми, зокрема, феномен спілкування. Взаємодія може бути не тільки міжособистісною, але й…

Місце соціальної психології серед інших наук та структура

Соціальної психології

Місце соціальної психології по відношенню до соціології та психології визначається такими підходами: 1. Міждисциплінарний підхід (інтердисциплінарний) – соціальна психологія… 2. Дисциплінарний підхід (інтрадисциплінарний) – соціальна психологія виникла між соціологією та психологією.…

Основні відмінності між західно-європейською і американською соціальною психологією

Парадигма (з греч. – приклад, зразок) – сукупність теоретичних передумов, що визначають конкретне наукове дослідження і визнаних науковою… Структура соціальної психології в кожний історичний період її розвитку є… а) диференціації, тобто поділу, подрібнення соціальної психології на складові її частини, розділи;

Сторія розвитку соціальної психології

Розглядаючи історію соціальної психології з позицій розвитку ідей, можна виділити три основні стадії в еволюції цієї науки. Е.Холландер виділив такі стадії в історії соціальної психології, як стадія… · соціальної філософія (емпіричні передумови соціальної психології) VI ст. до н.е. – середина XIX ст.;

Методологія та методи соціально-психологічного дослідження

У соціальній психології розрізняють три рівні дослідження: емпіричний, теоретичний і методологічний. Емпіричний рівень являє собою збір первинної… Поняття „методологія” може трактуватися у широкому та вузькому змістах. У широкому змісті слова методологія – це сукупність найбільш загальних, насамперед світоглядних, принципів у їхньому…

Етапи наукового дослідження

Перший етап – підготовка дослідження: · Вивчення стану проблеми. Постановка проблеми, вибір об'єкта й предмета… · Розробка або уточнення вихідної дослідницької концепції. Побудова загалом моделі явища, що цікавить. Висування…

Методи емпіричного дослідження

2) аналіз документів (методика контент-аналізу); 3) опитування (анкетування, інтерв'ювання (метод фокус-груп)); 4) тестування (у тому числі найпоширеніший соціометричний тест);

Лекція 2. Теоретичні напрямки зарубіжної соціальної психології

2.1 Основні напрямки зарубіжної соціальної психології

2.2 Біхевіористичний напрямок в соціальній психології

2.3 Когнітивний напрямок в соціальній психології

2.4 Психоаналіз в соціальній психології

2.5 Інтеракціонізм в соціальній психології

 

Основні напрямки зарубіжної соціальної психології

Основи соціальної психології закладалися спочатку під впливом напрямків психології, що панували на початку ХХ століття: психоаналізу, біхевіоризму, символічного інтеракціонізму. Надалі домінуючу роль почали відігравати модифікації цих напрямків, до яких можна віднести: необіхевіоризм, неофрейдизм, когнітивізм та інші.

Основні напрямки соціальної психології

У самому загальному плані біхевіоризм у соціальній психології являє собою перенесення принципів, розроблених у традиційному біхевіоризмі й… Ще в 30-ті роки відбулося розмежування в психологічній школі біхевіоризму.… В області соціальної психології ми зустрічаємося із цими двома тенденціями: радикальна лінія найбільш чітко…

Теорії агресії й наслідування

· 50-ті роки, пов'язані в основному з дослідженнями Н.Міллера й Д.Долларда; · 70-ті роки, пов'язані з роботами А.Бандури. Підхід Н.Міллера й Д.Долларда

Когнітивний напрямок в соціальній психології

Сутність когнітивного підходу полягає у прагненні пояснити соціальну поведінку за допомогою опису переважно пізнавальних процесів, характерних для людини.

Найчастіше теоретичними джерелами для когнітивного напрямку виступають гештальтпсихологія й теорія поля К.Левіна.

До когнітивних теорій відносять:

1) теорія структурного балансу (Ф. Хайдер).

2) теорія комунікативних актів (Т. Ньюком).

3) теорія когнітивного дисонансу (Л. Фестингер).

Теорія структурного балансу

Для пояснення цих положень пропонується так звана „схема Р-О-Х”, де Р – сприймаючий суб'єкт; О – „інший” (сприймаючий суб'єкт);

Теорія комунікативних актів Т. Ньюкома

Вихідна теза Т.Ньюкома полягає в наступному: коли дві людини позитивно сприймають одне одного й будують якесь відношення до третього (особи або… Подібно Ф.Хайдеру, він побудував схему, яка показує, яким чином розвиток… Ця схема одержала назву „схеми А-В-Х”, де:

Теорія когнітивного дисонансу Л. Фестингера

Вихідним поняттям для нього є „потреба в оцінюванні людиною себе з навколишніми”. Л. Фестингер припустив, що тенденція порівнювати себе з іншими зменшується,… Л.Фестингер пропонує замінити термін „протиріччя” на „дисонанс”, а „погодженість” на „консонанс”,

Психоаналіз в соціальній психології

Відомо, що З.Фрейд пояснював особистість невротика через розкриття психологічних механізмів такої первинної групи, як родина. Надалі ці механізми… У груповій психології З.Фрейда ключовою фігурою є лідер. Саме відношення… До психоаналітичних теорій відносять:

Принцип визначальної ролі в розвитку особистості раннього дитинства.

Принцип сумісності. Сумісні групи більш ефективні в досягненні групових цілей, чим групи… 1) сумісність, заснована на взаємному обміні. Максимум такої сумісності має місце, коли сума поведінки, яка…

Нтеракціонізм в соціальній психології

Понятійний апарат і проблематика взяті в основному із соціально-психологічних концепцій Дж.Міда. Відправним пунктом аналізу тут є не окремий… До інтеракціоністських теорій відносять: 1) символічний інтеракціонізм (Дж.Мід, Г.Блумер)

Лекція 3. Загальна характеристика процесу спілкування

3.1 Комунікативний аспект спілкування

3.2 Інтерактивний аспект спілкування

3.3 Перцептивний аспект спілкування

 

Комунікативний аспект спілкування

Враховуючи, що спілкування є досить складним феноменом, для більш ґрунтовного розуміння слід розглянути його структуру. До структури спілкування… Комунікативна сторона спілкування, або комунікація у вузькому змісті слова,… Інтерактивна сторона полягає в організації взаємодії між індивідами, що спілкуються, тобто в обміні не тільки…

Нтерактивний аспект спілкування

У ході спілкування для учасників надзвичайно важливо не тільки обмінятися інформацією, але й організувати «обмін діями», спланувати спільну… Інтеракція може проявлятися у самому загальному вигляді як два типи взаємодії:… Кооперація – характеризується об'єднанням зусиль учасників для досягнення спільних цілей при одночасному поділі між…

Перцептивний аспект спілкування

Уявлення про іншу людину тісно пов'язане з рівнем власної самосвідомості. Чим краще ми розуміємо себе, тим краще ми розуміємо іншого, водночас, чим… Ідентифікація – буквально означає ототожнення себе з іншим. Це, зрозуміло, не… Рефлексія – усвідомлення діючим індивідом того, як він сприймається партнером по спілкуванню.

Лекція 4. Спілкування й міжособистісні стосунки

4.1 Місце спілкування в системі суспільних і міжособистісних відносин

4.2 Міжособистісна атракція

4.3 Методи психологічного дослідження міжособистісних стосунків

 

Місце спілкування в системі суспільних і міжособистісних відносин

Розрізняють два основні види відносин: суспільні і міжособистісні. Структура суспільнихвідносин досліджується соціологією. Вони носять… Міжособистісні (В.Мясищев називає їх «психологічними») відносини складаються не десь поза суспільними відносинами, а…

Міжособистісна атракція

Атракція – це процесформування привабливості якоїсь людини для того, хто її сприймає, і продукт цього процесу, тобто деяка якістьставлення. Атракцію можна розглядати як особливий вид соціальної установки (атитюда) на… Дослідження атракції головним чином присвячені з'ясуванню тих чинників, які приводять до появи позитивних емоційних…

Методи психологічного дослідження міжособистісних стосунків

· соціометричний; · референтометричний; · вивчення мотиваційного ядра міжособистісних виборів;

Лекція 5. Проблема особистості в соціальній психології

5.1 Особистість як предмет дослідження в соціології і психології

5.2 Специфіка соціально-психологічної проблематики особистості

 

Особистість як предмет дослідження в соціології і психології

Одна група науковців розуміє переважно під задачею соціальної психології дослідження саме особистості (Платонов), хоча і добавляється при цьому, що… Разом з тим, інші займають позицію, згідно якої для соціальної психології… Розведення напрямів такого загального інтересу до проблеми особистості передбачає необхідність комплексного підходу до…

Специфіка соціально-психологічної проблематики особистості

У роботах Б.Д.Паригіна модель особистості, яка повинна зайняти місце в системі соціальної психології, передбачає поєднання двох підходів:… Можна підійти до визначення специфіки соціально-психологічного підходу… Так, зокрема відзначають, що в основі соціально-психологічного розуміння особистості лежить «характеристика…

Лекція 6. Соціалізація особистості

6.1 Поняття та стадії соціалізації особистості

6.2 Механізми соціалізації

6.3 Порушення соціалізації особистості

 

Поняття та етапи соціалізації особистості.

Водночас, соціалізація не є суто засвоєнням існуючого досвіду особистістю, так би мовити, інтеріоризацією. У процесі свого розвитку та становлення… Поняття соціалізації тісно пов’язане з іншими семантично близькими поняттями,… · соціалізація передбачає перш за все засвоєння соціального досвіду, а формування і розвиток – це набуття нових рис…

Механізми соціалізації

· Інституціоналізований механізм – у рамках взаємодії з інститутами-організаціями; · Стилізований механізм – у рамках взаємодії із субкультурою – комплекс норм,… · Міжособистісний механізм – у рамках взаємодії зі значимими особами за допомогою ідентифікації, емпатії,…

Порушення соціалізації особистості

Перш за все слід звернути увагу на процес асоціалізації. Асоціалізація («-» соціалізація) – засвоєння особистістю антисоціальних норм, цінностей,… Соціальна дезадаптація – порушення процесу активного пристосування індивіда до… Порушення процесу соціалізації часто супроводжується різними видами відхилень у поведінці: алкоголізм, наркоманія,…

Лекція 7. Соціальна ідентичність особистості й формування Я-Концепції

7.1 Психоаналітичні витоки проблеми соціальної ідентичності

7.2 Самосвідомість і Я-Концепція особистості

7.3 Формування Я-Концепції

 

Психоаналітичні витоки проблеми соціальної ідентичності

Теорія розвитку особистості Е.Еріксона також була розроблена в дусі неофройдизму. Вчений наголошував, що розвиток особистості визначається… · особистісному, що складається з двох компонентів: органічного та… · соціальному, який передбачає групову ідентичність — входження особистості в різні спільноти, психосоціальну…

Самосвідомість і Я-Концепція особистості

Я формується в діяльності і спілкуванні. Змінюючи в предметній діяльності зовнішній світ і взаємодіючи з іншими людьми, суб'єкт відділяє своє Я від… Коротко самосвідомість можна визначити як образ себе (Я-образ) і ставлення до… Т.ч., головні функції самосвідомості — це пізнання себе, удосконалення себе і пошук сенсу життя. Хоча, звичайно, цим…

Формування Я-Концепції

Я-концепція формується під впливом життєвого досвіду людини, перш за все дитячо-батьківських відносин, проте достатньо рано вона набуває активної ролі, впливаючи на інтерпретацію цього досвіду, на ті цілі, які індивід ставить перед собою, на відповідну систему очікувань, прогнозів щодо майбутнього, оцінку їх досягнення — і тим самим на власне становлення, розвиток особистості, діяльність і поведінку.

 

Лекція 8. Соціальні норми й цінності

8.1 Проблема детермінації соціальної поведінки особистості

8.2. Соціальні норми

8.3 Соціальні цінності

 

Проблема детермінації соціальної поведінки особистості

Поведінка особистості в соціумі зумовлюється та мотивується багатьма чинниками: · особливостями розвитку суспільства; · способами розв'язання суперечностей середовища та особистості;

Соціальні норми

Заборонні соціальні норми називаються також негативними, а ті, які приписують — позитивними; наприклад, з 10 старозавітних заповідей, принаймні, 7 —… Існує багато класифікацій соціальних норм. Наприклад, У.Самнер розробив… Соціальні норми розрізняються залежно від: 1) соціальної системи (спільності, групи), яка їх створює (Маркович ділить…

Соціальні цінності

Суспільні цінності – матеріальні та духовні явища, що є важливими, позитивним для суспільства. При цьому слід відокремлювати суспільні цінності від… Варто також зазначити, що суспільні цінності завжди є соціальними, але… Суб'єктивні орієнтації індивіда як члена суспільства (групи) на ті чи інші цінності характеризують соціальну установку…

Лекція 9. Соціально-психологічні властивості особистості

9.1 Методологічні основивизначення соціально-психологічних властивостей особистості

9.2 Види соціально-психологічних властивостей

9.3 Соціальний інтелект та соціальна компетентність

Методологічні основи визначення соціально-психологічних властивостей особистості

1. Різниця трактувань самого поняття «особистість» в загальній психології. Якщо «особистість» — синонім терміну «людина», то, природно, опис її… 2. Неоднозначність у вживанні понять «соціальні властивості особистості» і… 3. Нарешті, найголовніше: відмінність загальних методологічних підходів до розуміння структури особистості — розгляд…

Види соціально-психологічних властивостей

Ці соціально-психологічні властивості зведені в чотири групи: · властивості, що забезпечують розвиток і використання соціальних здібностей… · властивості, що формуються у взаємодії членів, і в результаті її соціального впливу;

Соціальний інтелект та соціальна компетентність

Соціальний інтелект - набір психічних властивостей особистості, який дозволяє людині шляхом розумових операцій ефективно взаємодіяти з іншими… Соціальний інтелект є частиною загального інтелекту і передбачає здатність… Поняття „компетентність” з’явилось в останні роки з ідей теорії діяльності і поведінкових теорій. В ньому звертається…

Лекція 10. Соціальні установки особистості

10.1 Поняття соціальної установки та її структура

10.2 Ієрархічна структура диспозицій особистості (концепція В.Я.Ядова)

10.3 Формування та зміна соціальних установок

 

Поняття соціальної установки та її структура

Засновником вітчизняної теорії установки є Д.М.Узнадзе. Згідно Узнадзе, установка - це цілісно-особистісний стан готовності до певної поведінкової… Атитюди у вітчизняній соціальній психології позначаються терміном… На відміну від первинної, соціальна установка має:

Формування та зміна соціальних установок

Класичне зумовлювання наголошує, що соціальна установка являє собою результат научіння, яке засноване на асоціаціях. Згідно цієї теорії безпосереднє… Інструментальне зумовлювання пояснює виникнення соціальної установки шляхом… Соціальне порівняння – це співвіднесення свого відношення й своїх дій з відношенням і діями інших людей, за умови…

Лекція 11. Загальна характеристика соціальної психології груп

11.1 Поняття та історія вивчення груп

11.2 Соціально-психологічні характеристики групи

11.3 Класифікація груп

 

Поняття та історія вивчення груп

По мірі становлення соціальної психології заперечення груп було переборено, але залишилось багато проблем пов’язаних з визначенням поняття… За Р.Мертоном, група – це сукупність осіб, які певним чином взаємодіють один з… Безумовно, що група – це сукупність осіб, об’єднаних чимось спільним, але не кожну сукупність можна назвати групою. …

Соціально-психологічні характеристики групи

Групова статика включає: 1) композицію (склад групи); 2) структуру;

Класифікація груп

Умовні – за віком, статтю, політичним періодом. Таке абстрагування використовується зі статистичною метою, члени групи можуть не перебувати у… Реальні–спільноти, пов’язані між собою об’єктивними відносинами. Реальні групи в свою чергу діляться на Лабораторні(штучно об’єднані групи, що створені для якоїсь тимчасової…

Групи

 

Умовні Реальні

 

Природні Лабораторні

Великі Малі Середні   Стихійні Стійкі Первинні і вторинні

Лекція 12. Соціальна психологія малих груп

12.1 Поняття малої групи та її меж

12.2 Рольові позиції в групі.

12.3 Динаміка групових процесів

 

Поняття малої групи та її меж

Беззаперечними характеристиками малої групи є: · можливість взаємодіяти з кожним; · наявність постійної мети спільної діяльності;

Рольові позиції в групі

М.Дойч і Р.Краусс відзначають, що через різні підходи до розуміння ролі в соціальній психології недоцільно намагатися шукати всеосяжне визначення, а… Дойч і Краусс виділяють наступні аспекти: 1. Роль як існуюча в суспільстві система очікувань щодо поведінки індивіда, який займає певне положення у його…

Динаміка групових процесів

Мала група має власні механізми, що забезпечують їй збалансованість між силами, які ведуть до її змін, розвитку і стабілізації. Зазвичай виокремлюють три психологічні механізми групової динаміки:… · Розв’язання внутрішньогрупових суперечностей: між зростаючими потенційними можливостями й реально виконуваною…

Лекція 13. Лідерство і керівництво в малих групах

13.1 Соціальна влада в групі

13.2 Феномен лідерства та основні підходи до його вивчення

13.3 Види лідерства в малих групах

 

Соціальна влада в групі

Соціальна влада в групі, яка реалізується через потенційне чи актуальне право на впливові дії з боку певних членів групи, може здійснюватися в… Група є надзвичайно складним організмом, активність якого розгортається… Лідерство в групі – це процес міжособистісного впливу, який формується і визначається цілями групи, цінностями і…

Феномен лідерства та основні підходи до його вивчення

Лідерство в малій групі – це феномен впливової дії або впливу індивіда на думки, оцінки, відношення і поведінку групи в цілому або окремих її… Лідерство засновано на особистісних якостях лідера і соціально-психологічних… Керівник - особа, на яку офіційно покладені функції управління групою і організація її діяльності; несе юридичну…

Види лідерства в малих групах

· природою суспільного ладу; · характером групи; · конкретною ситуацією.

Лекція 14. Великі соціальні групи

14.1 Зміст і структура психології великої соціальної групи

14.2 Дослідження психології великих груп

14.3 Загальна характеристика і типи стихійних груп

14.4 Маніпуляція свідомістю і поведінкою людей в натовпі

 

Зміст і структура психології великої соціальної групи

Разом з тим психологія великих соціальних груп є важливою частиною соціальної психології. Адже якими б не були великими роль малих груп і… Отже, що ж таке "велика соціальна група"? "Великі" в кількісному відношенні утворення людей розділяються на два види:

Дослідження психології великих груп

По суті через аналіз соціальних уявлень різних великих груп пізнається їх психологічний вигляд. Механізм зв'язку групи і виробленого нею соціального уявлення представляється… Ця концепції допомагає точнішому визначенню такого поняття як менталітет. Менталітет — інтегральна характеристика…

Загальна характеристика і типи стихійних груп

Серед стихійних груп в соціальній психології найчастіше виділяють натовп, масу, публіку (з них починалось вивчення груп в історії соціальної… Важливим чинником формування стихійних груп є громадська думка. У всякому… Цей механізм можна прослідити конкретніше на прикладі формування різних типів стихійних груп.

Маніпуляція свідомістю і поведінкою людей в натовпі

Зараження. Багато дослідників констатують наявність особливої "реакції зараження", яка виникає особливо у великих відкритих аудиторіях. В… Особливою ситуацією, де посилюється дія через зараження, є ситуація паніки.… Навіювання. Навіювання представляє особливий вид дії, а саме цілеспрямована, неаргументована дія однієї людини на іншу…

Список рекомендованої літератури

Андреева Г.М. Социальная психология [Текст] / Г.М. Андреева. – М.: Аспект Пресс, 1999. – 375 с. Социальная психология [Текст]: хрестоматия / сост. Е.П. Белинская, О.А.… Майерс, Дж. Социальная психология [Текст] / Дж. Майерс. – СПб.: Питер, 2002. – 632 с.

– Конец работы –

Используемые теги: Конспект, лекцій, курсу, СОЦІАЛЬНА, Психологія0.076

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ «СОЦІАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ»

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Економічна і соціальна географія світу Конспект лекцій з дисципліни Економічна і соціальна географія світу розроблений викладачем 1 категорії Рибаченко І.М. Затверджений на засіданні циклової комісії загальноосвітніх дисциплін
МІНІСТЕРСТВО НАУКИ І ОСВІТИ УКРАЇНИ Верстатоінструментальний технікум... НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... ХПІ...

З курсу Моделювання та прогнозування як конспект лекцій з дисципліни Конспект лекцій
Сумський державний університет... Конспект лекцій з курсу Моделювання та прогнозування...

Конспект лекцій з курсу Управлінський облік Конспект лекцій дає змогу ознайомитися з основами сучасного обліку й навчитися їх практичному застосуванню
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Конспект лекцій з курсу Управлінський облік...

Конспект лекцій як конспект лекцій з курсу Експлуатація та обслуговування машин
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ по курсу Архитектурное материаловедение Конспект лекций по курсу Архитектурное материаловедение
ФГОУ ВПО ЮЖНЫЙ ФЕДЕРАЛЬНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ... ИНСТИТУТ Архитектуры и искусств... КАФЕДРА ИНЖЕНЕРНО строительных ДИСЦИПЛИН...

Лекція 1. Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії. Лекція 2. Витоки філософії Індії. Лекція 3. Санкх’я та йога Патанджалі. Лекція 4. Вайшешика і ньяя
Стародавність та Середньовіччя... ЗМІСТ... ВСТУП Лекція Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії...

ТЕМАТИКА КУРСУ ЛЕКЦІЙ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ. Ввідна лекція. 1.Предмет і завдання курсу. Періодизація історії України
Ввідна лекція... План...

Краткий курс механики в качестве программы и методических указаний по изучению курса Физика Краткий курс механики: Программа и методические указания по изучению курса Физика / С
Федеральное агентство железнодорожного транспорта... Омский государственный университет путей сообщения...

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

Конспект лекционного курса по дисциплине Философия Конспект лекцій
Українська інженерно педагогічна академія... ФІЛОСОФІЯ Конспект лекцій...

0.034
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам