рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРИ. ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРНИХ СТИЛІВ

ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРИ. ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРНИХ СТИЛІВ - раздел История, Міністерство Освіти І Науки України Вп «Брянківський Технолого-Еконо...

Міністерство освіти і науки України

ВП «Брянківський технолого-економічний технікум

Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»

 

 

 

Навчальний посібник

Укладач: Каменська Т.Д. - викладач БТЕТ ЛНУ імені Тараса Шевченка

 

 

 

ЗМІСТ

 

Зміст сторінка
ВВЕДЕННЯ 1. ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРИ 1.1 ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРНИХ СТИЛІВ 1.1.1 Архітектура древнього світу Первісна епоха. Древній Єгипет. Древня Греція Древній Рим 1.1.2 Архітектура епохи феодалізму Візантійська архітектура Романський стиль Готичний стиль Ренесанс. Бароко Класицизм. Рококо 1.1.3 Архітектура епохи капіталізму Стиль модерн Функціоналізм Неокласицизм. Постмодернізм 1.1.4 Сучасні архітектурні стилі 1.1.5 Хмарочоси. Загадки багатоповерхівок. 1.2 РУСЬКА АРХІТЕКТУРА 1.2.1. ІX-XIVст.ст. 1.2.2. XV - XVII ст.ст. 1.2.3. Перша половина XVIIIст. 1.2.4. Друга половина XVIII – перша третина XIXст. 1.2.5. Середина XIX – початок XX століть 1.2.6. Радянська архітектура 1.2.6.1. 1917 – 1932 рр. 1.2.6.2. 1933 – 1955 рр. 1.2.6.3. 1956 – 1990 рр. 1.2.6.4. Кінець XX ст. - початок XXI ст. 2. КОМПОЗИЦІЯ, АРХІТЕКТУРНІ КОНСТРУКЦІЇ І ДЕКОРАТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ БУДИНКІВ 2.1. Основи архітектурної композиції 2.1.1. Основні властивості архітектурно-просторових форм 2.1.2. Художні засоби створення єдності архітектурної композиції 2.1.3 Види архітектурної композиції. Зв'язок інтер’єра із зовнішнім виглядом будинку й архітектурним ансамблем 2.1.4. Ландшафтна й садово - паркова архітектура. 2.2 Класифікація будинків 2.2.1. Функціональне призначення і види будинків 2.2.2. Житлові будинки 2.2.3. Вимоги, які пред’являють до будинків 2.3 Конструктивні схеми, матеріали і елементи будинків 2.3.1. Конструктивні схеми будинків і матеріали несучих конструкцій 2.3.2. Класифікація будівельних матеріалів 2.3.3. Загальні відомості про конструктивні елементи будівель 2.3.4. Підземна частина будівлі 2.3.5. Несучий остов споруди    
2.3.6. Огороджувальні конструктивні елементи будинків 2.3.7. Підлога 2.3.8. Дахи. Підвісні стелі 2.3.9. Вікна і двері 2.3.10. Сходи, пандуси, ескалатори 2.3.11. Спеціальні елементи будинків 2.4 Декоративні елементи будинків 2.4.1. Декоративні елементи в дерев'яному зодчестві 2.4.2. Декоративна штукатурка, лицювальна цегла 2.4.3. Керамічні матеріали й вироби 2.4.4. Лицювальні матеріали на основі скла 2.4.5. Металеві декоративні елементи 2.4.6. Полімерні лицювальні матеріали 3. АРХІТЕКТУРНО - ОБ'ЄМНЕ ПРОЕКТУВАННЯ 3.1. Методика і техніка архітектурного проектування СЛОВНИК АРХІТЕКТУРНИХ ТЕРМІНІВ УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКИЙ СЛОВНИК  

 

 

ВВЕДЕННЯ

Історія розвитку суспільства на всіх етапах світової цивілізації відбивалася в пам'ятниках архітектури . Архітектурні спорудження є найбільш… Архітектура - це будівельне мистецтво, вид творчості, що формує дійсність за… Від функціонального призначення, будь той житловий, суспільний або промисловий будинок, залежать тип архітектурного…

СТОРІЯ АРХІТЕКТУРИ

СТОРІЯ АРХІТЕКТУРНИХ СТИЛІВ

Архітектура древнього світу

Первісна епоха. Древній Єгипет.

Головними джерелами вивчення первісного суспільства є археологічні пам’ятники, етнографія данні геології, антропології, міфології, фольклору. Вся історія технічних й культурних досягнень первісної людини на основі… Початок архітектури як мистецтва проявилося на найвисокій ступені варварства, коли в будівництві починають діяти не…

Древня Греція

В культурній спадщині древніх цивілізацій особливе місце займає греко-римська культура в Середземноморському басейні, Причорномор'ї й сусідніх… Історію античного світу ділять на кілька періодів. Найдревніший період -… островах і побережжі Егейського моря, в материковій Греції, на острові Крит і в Трої (західне побережжя Малої Азії. …

Древній Рим

Етруський ордер являв собою варіант грецького доричного, але колони його були без каннелюр і мали базу. Оскільки Етрурія розташовувалася на місці… В ІVст. до н.е. римляни завоювали всю Італію, а в П ст. до н.е. - все… Республіканський період (V - I рр.. до н.е.) за часом співпадає з класичним і еллітичним періодами древньої Греції,…

Архітектура епохи феодалізму

 

Візантійська архітектура

Візантійська архітектура розвивалася під впливом філософії християнства й на основі традицій античного зодчества. У Візантії будували палаци,… Найбільш значний пам'ятник хрестово-купольної системи - собор Святої Софії в… Хрестово-купольна система ґрунтовно увійшла в культову архітектуру країн східного християнства, вплинув на архітектуру…

Романський стиль

У XI – XIIст. на території, населеної народами романської мовної групи (Франція, захід Німеччини та північ Італії), з’явився романський стиль, який… Від ранніх феодальних романських міст до нашого часу збереглися собори,…  

Готичний стиль

     

Ренесанс. Бароко

Ведучу роль в подальшому розвитку архітектури зіграв флор енський собор Санта Марія дель Фіоре. В його 80-метровій дзвіниці, яка стояла окремо від… Час архітектури Ренесансу в Італії - XV - XVІ ст., основні періоди - ранній,… Значне місце в архітектурі Ренесансу в Італії займали цивільні будинки. Міські палаци (палаццо) буржуазії, що…

Класицизм. Рококо

Класицизм як стиль виник у Франції ще в середині XVІІ ст., передбачивши на сторіччя загальний розвиток європейського класицизму середини XVШ ст.… В перший період класицизму (друга половина XVІІ ст.) зразком стала архітектура…  

Архітектура епохи капіталізму

З розвитком капіталізму ( середина XІ ст.) у містобудуванні відбулися глибокі зміни. Наукові й технічні відкриття в промисловому виробництві,…    

Стиль модерн

 

Функціоналізм

У США в кінці XIX століття в Чикаго вперше з'явилася ідея використати сталевий каркас у будівництві багатоповерхових будинків. Конструктивні і…    

Неокласицизм. Постмодернізм

В будинку посольства США в Делі (1954 – 1958) наче кришталева скринька Міса була одягнена ажурними гратами – орнаментом. Неокласицизм 60-х років масивний і респектабельний. Великий псевдокласичний… Раціоналізм в деяких країнах на базі неокласицизму США став основою професійної свідомості. Технологізм визначив…

Сучасні архітектурні стилі

Архітектурні пам’ятники створювалися не тільки в стародавні часи. Архітектурні шедеври створюють і сучасні архітектори. Наприклад, центр Помпіду в… Майстри стилю арт – деко застосовували зигзагоподібні й східчасті форми,… Сучасний будинок мерії в Лондоні, нагадує яйце. До того ж, будинок ще має нахил. Воно в середній частині ширше ніж у…

Хмарочоси. Загадки багатоповерхівок.

Багатоповерхові житлові будинки не можна вважати прикметою сучасності. Це дуже давній витвір людини. Час виникнення фінікійських багатоповерхівок,… З 4 поверху, куди важко достатися ворогу, починалися житлові приміщення з… Чому ж у людей нашого часу зростає роздратованість проти житлових багатоповерхівок? Їх презирливо називають…

РУСЬКА АРХІТЕКТУРА

X-XIVст.ст.

До кінця Хст. на Русі не було монументального кам’яно - цегельного будівництва. Всі давньоруські будівлі цього часу були дерев'яними або дерево -… Остаточне розкладання родоплемінного укладу й утворення класового суспільства… Перші монументальні церкви на Русі були побудовані по візантійському зразку. Так, за свідченням російського літопису,…

XV - XVII ст.ст.

Об’єднання руських земель, яке завершується до кінця XVст. після звільнення від монголо-татарського ярма, сприяло політичному, економічному і… У другій половині XVст. почалася реконструкція і будівництво собору… Того ж часу почалося будівництво нових стін і веж Кремля, яке завершилося через 10 років. Кремль зберіг трикутний…

Перша половина XVIIIст.

Цей період іноді називають умовно «петровським бароко», однак руські зодчі цього часу зверталися й к спадщині Ренесансу, і к бароко, й к класицизму,… В Московському Кремлі був збудований Арсенал (1702 – 1736) з застосуванням… Велику роль в архітектурі мав указ Петра I (1714) про забороні монументального будівництва у всіх інших містах Росії,…

Друга половина XVIII – перша третина XIXст.

Руський класицизм поставив руську архітектуру другої половини XVIII століття на провідне місце в розвитку світової архітектури. Характерні принципи… В період раннього класицизму (1760 – 1770) в Петербурзі були збудовані… Розквіт руської архітектури класицизму пов'язаний з творчістю видатних руських зодчих В.Баженова, М.Казакова,…

Середина XIX – початок XX століть

У зв’язку з загальною кризоюросійської імперії і розвитком капіталізму з 40-х років XIX ст. в російській архітектурі помітний відхід від ансамблю в… В палацовій архітектурі з’явилося реакційно-монархічне офіційне направлення,… Інше направлення в архітектурі застосовувало стилізацію сільського декору хат, орнаментів народного прикладного…

Радянська архітектура

Рр.

 

Початком революційних змін в архітектурі була зміна призначення ряду будинків: в палацах розташовувались установи, в особняках – робочі клуби, дитячі садки і т.п.

Одразу після революції були створені проекти реконструкції Москви і Петрограду, проекти міст майбутнього. Пошуки нових шляхів рішення проблем в архітектурі велися у різних напрямках: в галузі містобудівництва, стандартизації і типізації, основ архітектурної освіти і т.п. Одні архітектори проповідували вічність законів класичного зодчества , інші виражали архітектуру в зонтичних формах, прагнучи порвати з традиціоналізмом.

Контрасти в історії архітектури проявилися у діалектиці історизму і авангардизму.

Найбільш впливовою течією вітчизняної культури ХХ ст. була неокласика. Прибічники неокласики розглядали модерн як антихудожню течію, в той час у багатьох європейських країнах новаторські течії були спадково з ним пов’язані.

Прибічники історизму в архітектурі прагнули створити в середовищі майбутнього знаки історичної пам’яті. Вони часто зверталися до спадщини зодчих часів Великої французької революції.

Водночас з цім в країні розвивалися ліві новаторські течії. В період 1912 – 1922рр. переважало ліве образотворче мистецтво, а в період 1922 – 1932рр. – новаторська течія архітектури. Концепціями, які створювали стиль першого періоду були конструктивізм і супрематизм. Конструктивізм передбачав конструкторсько – винахідний початок, конструювання в нутрі, супрематизм пропонував пошуки нового стилю через геометризацію форм, через колір, через створювання системи нових форм. Однак якість матеріалів і будівельних робіт відставало від нових архітектурних ідей. В 1925р. виникли перші проекти соціалістичних міст на базі промислових гігантів перших п’ятирічок: Запоріжжя, Кузнецьк, Магнітогорськ. Будували нові міста комплексно: разом з житловими будинками зводили підприємства, магазини, дитячі заклади, школи, клуби і т.ін.

Архітектурною спорудою світового рівня являлася будівля Дніпрогесу в Запоріжжі, величний образ якого характерний для першого етапу радянської архітектури.

Розвиток промисловості визвало бурний ріст міського населення. Сформувався новий тип чотирьох- і п’ятиповерхового багатоквартирного секційного житлового будинку. В цей час будувалися нові типи суспільних будинків – робочі клуби: в Москві – Палац культури Пролетарського району, Клуб імені Русакова. До кінця 20-х років палац отримав значення символу перемоги нового суспільного строю. Прикладом синтезу тенденцій авангарду і історизму став Мавзолей В.І.Леніна на Красній площі в Москві. Ярусність і пірамідальний силует, які йдуть від древніх архетипів меморіальних споруд, поєднані в його композиції з лаконізмом форми, яка притаманна авангардній архітектурі 20-х років ХХст.

До середини 30-х років направленість в архітектурі змінилася. Архітектори звернулися до класичної спадщині як арсеналу композиційних принципів , прийомів і форм. Задача, яку поставила перед архітектурою влада, містила в собі створення «нового ампіру» - 20-річного послідовного розвитку «стилю сталінської імперії».

 

Рр.

 

Радянська архітектура передвоєнного часу характеризується монументалізацією архітектурного образу, парадною імпозантністю. Велику роль в створенні стилю цього періоду відіграє об’явлений на початку 30-х років конкурс на розробку проекту Палацу Рад в Москві. В другому турі конкурсу головними нагородами були відмічені проекти, які прагнули до романтизированому класицизму і ар-деко. Гасло до виконання «як нових, так і кращих прийомів класичної архітектури» був прийнятий як програмна вказівка всій радянській архітектурі. В 1939 році почалося будівництво Палацу Рад. Будівництво було перервано війною, але проект вплинув на розвиток архітектури 50-х років.

Перший комплексний Генеральний план Москви, затверджений у 1935 році, передбачав розширення території Москви зі зберіганням радіально-кільцевої структури, яка склалася історично, але з корінним переплануванням вулиць та площ.

Житлові території формувалися у вигляді збільшених кварталів, які об’єднувалися в планіровочні райони і мали комбінати побутового обслуговування. Почалося будівництво метрополітену, перша черга якого почала діяти в 1935р.

Особливо цінним став досвід зведення житлових будинків поточно - швидкісним методом, будинків з великих блоків.

Будівництво, яке було розгорнуто по всій країні перервалося війною 1941-1945рр.

Відновлення, будівництво і реконструкція міст після війни вимагали наукового обґрунтування величезного об’єму проектно-планувальних робіт, розробки схем і проектів районного планування. Формування нового архітектурного обліку міст і сіл у післявоєнний період йшло в короткі строки, вже в першої половині 50-х років зруйновані міста і села загалом були відновлені.

У 1947р. було прийнято рішення про будівництво в Москві висотних будинків як символу перемоги у Великій Вітчизняній війні.

В цей час були збудовані в Москві житлові будинки за проектами І Жолтовського на Смоленській площі та Великій Калузькій вулиці, які були вирішені на основі розробки тем класики. В багатоповерхових будинках, збудованих за проектами І Жолтовського, на фасадах з рівномірною сіткою вікон відтворена структура ренесансної системи при організації сучасного житла.

Важливу роль в післявоєнної архітектурі відіграє типове проектування, яке тримало розвиток в 1945 – 1954рр. Це був час створення нової методології типового проектування – серійного метода при централізованому виготовленню уніфікованих елементів.

 

Рр.

 

Для 60- років характерним є впровадження методів науки в творчі області, розвиток структурно-топологічних досліджень, прагнення до точності формулювань, виводів, визначень, часу НТР. Типовим в цей час є захоплення просторово – трансформованими решітчастими конструкціями, збірними елементами, де домінують сітчасті орнаменти, які позбавлені акцентів. Це привело до появлення методів машинного проектування., типологічної однаковості і стандартизації в сфері будівельного мистецтва і архітектури.

Створюються великі житлові масиви переважно на вільних міських землях. Почалося будівництво багатоповерхових односекційних великоблочних будинків баштового типу.

Для архітектури 70-х років характерна прагнення в область екології людини. При створенні загальноміських ансамблів творчо опановувався історичний досвід, враховувався зв'язок міста з природним оточенням. Основу архітектури міст формує житлове і культурно-побутове будівництво. Генеральний курс на типізацію в масовім будівництві та розвитку індустріального будівництва будинків дозволив набагато швидше вирішувати проблему забезпечення населення житлом.

В 1976 році почалося будівництво об’єктів до XXII Олімпіади 1980 року в Москві. Деякі з будованих олімпійських об’єктів є унікальними за своїм архітектурним і інженерно-технічним рішенням, технологічним обладнанням (критий спортивний стадіон і басейн «Олімпійський» на проспекті Міра, критий велотрек в Крилатському, міжнародний поштамт на Варшавському шосе та ін.).

Архітектура кінця 70-х – початку 80-х років відзначена зростанням рівня майстерності. Архітектурна практика переходить на більш високий рівень розвитку, характерною рисою якого є комплексне рішення її задач архітекторами, конструкторами, будівельниками, економістами, робітниками промисловості будівельних і оздоблювальних матеріалів, в тому числі житлобудівельних заводів, соціологами, медиками і іншими працівниками суміжних професій.

Форму в архітектурі стало визначати культурно-історичне середовище, більше стало приділятися уваги до історично-культурним традиціям. Особливу увагу приділяли новим тенденціям в розвитку будівництва міст, своєрідності міст і селищ, питанням охорони архітектури історичних районів, ландшафтній архітектурі.

Кінець XX ст. - початок XXI ст.

Архітектура стала переважно буржуазною як в стильовому, так і в естетичному відношенні; в її типологічному асортименті вілли, банки, офіси приватних… Затяжна соціально-економічна криза привела до різкого зменшення інвестицій в… Одна з головних задач сучасної архітектури – будівництво і реставрація багатофункціональних центрів великих міст в…

КОМПОЗИЦІЯ, АРХІТЕКТУРНІ КОНСТРУКЦІЇ І ДЕКОРАТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ БУДИНКІВ

Основи архітектурної композиції

Архітектурна композиція (утвір, твір) - це система створення проекту й самого об'єкта архітектури. Архітектурна композиція як наука вивчає загальні… Архітектори покликані погодити три сторони в гармонічній композиції будинку:… Вимоги до сучасної архітектури науково обґрунтовані. Вивчаються особливості окремих типів будинків, взаємозв'язок…

Основні властивості архітектурно-просторових форм

Геометричний вид - основна властивість форми архітектурного спорудження, вона визначається співвідношенням розмірів форми по трьох координатах… Розміри архітектурної форми - властивість її розмірів по висоті, ширині,… Положення форми в просторі стосовно глядача: фронтальне, профільне, горизонтальне; ближче, далі, вище, нижче глядача…

Художні засоби створення єдності архітектурної композиції

Особливість архітектури як мистецтва полягає в створенні єдності архітектурної композиції з безлічі архітектурних форм. Єдність архітектурного витвору досягається декількома композиційними і… Важливий засіб досягнення єдності й художньої виразності композиції в архітектурі - симетрія. Систематичними…

Види архітектурної композиції. Зв'язок інтер’єра із зовнішнім виглядом будинку й архітектурним ансамблем

Розрізняють три види архітектурної композиції: фронтальну , об'ємну й глибинно - просторову. Ознакою, що відрізняє фронтальну композицію, є розподіл… Об'ємна композиція являє собою форму, розвинену по трьох координатах,… Глибинно - просторова композиція будується на розвитку простору в глибину. Відчуття глибин підсилюється, коли в…

Класифікація будинків

Функціональне призначення і види будинків

Структури міст та селищ утворюються з урахуванням всіх функцій і елементів , з яких складається життя населених місць: праця, побут, культурне… В ході історії архітектури в підсумку довготривалого удосконалення… Існують різні види будинків і споруд. Будинками прийнято називати наземні споруди, які мають внутрішній простір, який…

Житлові будинки

Міста і житлові масиви забудовуються комплексно з усіма необхідними культурно-побутовими об’єктами згідно генеральним планам і проектам детального… Будинки будують переважно секційні, кожна секція яких являє собою групу… Уся площа квартири називається корисною і поділяється на житлову і підсобну. До житлової відносять площу житлових…

Вимоги, які пред’являють до будинків

Інші важливі вимоги - міцність будинку, в тому числі стійкість, тобто опір перекиданню і здвигу, а також жорсткість, тобто незмінність його… Встановлені три ступені довговічності будинків (100років, не менше 50 і не… Естетичні вимоги до будинку пов’язані з поняттям краси в архітектурі або архітектурній виразності, оскільки…

Конструктивні схеми, матеріали і елементи будинків

Конструктивні схеми будинків і матеріали несучих конструкцій

     

Класифікація будівельних матеріалів

За призначенням будівельні матеріали поділяють на наступні групи: конструкційні, що сприймають та передають навантаження; теплоізоляційні, що… За технічним призначенням будівельні матеріали класифікують з урахуванням виду… За способом виготовлення розрізняють матеріали природні (деревина, природний камінь), ті що підлягали механічній…

Загальні відомості про конструктивні елементи будівель

Кожна будівля складається з елементів, які за крупністю можна поділити на три групи: 1) об’ємно-планувальні елементи – крупні частини, на які можна… За призначенням усі конструктивні елементи підрозділяють на несучі…  

Підземна частина будівлі

Навантаження від споруди сприймається підґрунтям – масивом ґрунту, що розташований під фундаментом. Підґрунтя можуть бути природними та штучними,… За матеріалом, з якого їх виготовляють, розрізняють фундаменти бутові,… Верхню площину фундаменту, на яку спираються стіни чи опори, називають поверхнею (обрізом) фундаменту; нижню площину,…

Несучий остов споруди

Кам’яні малоповерхові будинки. Несучий остов включає в себе стіни (кам’яної кладки, монолітні або із збірних великорозмірних елементів) та… Шви заповнюють вапняними, цементними та мішаними розчинами.   Рис.2.11. Архітектурно-конструктивні елементи стін: 1…

Огороджувальні конструктивні елементи будинків

Перегородки є тонкі внутрішні вертикальні огороди, які установлюють на перекриття. Вони розділяють приміщення і не несуть навантаження. В житлових… Розрізняють перегородки за призначенням (міжкімнатні і міжквартирні з високими…

Підлога

Улаштовують підлогу по ґрунту або по міжповерховому перекриттю. Конструкція підлоги складається з ряду шарів, кожний з яких має функціональне… За конструкцією підлога ділиться на монолітну, зі штучних і рулонних… Деталі підлоги містять плінтуси і галтелі, які закривають зазори у 1-2см, що залишають для того, щоб посадка стін не…

Дахи. Підвісні стелі

Покриття передає навантаження від снігу, вітру (тимчасове навантаження) і своєї маси на стіни і окремі опори (постійне навантаження). Воно…    

Вікна і двері

Віконний проріз заповнюють віконним блоком, який складається з віконної коробки, віконних переплетів зі склом, яки включають створи, фрамуги,… За конструкцією віконні блоки бувають одинарні ( з одним або двома рядами… Перепльоти і коробки виготовляють з дерева, металу, пластмаси і залізобетону різної форми і розмірів.

Сходи, пандуси, ескалатори

Сходи, які розміщують в будинках, обмежують стінами, утворюючи приміщення, яке називається сходовою клітиною. Основними елементами сходів є похилий…    

Спеціальні елементи будинків

Ґанок.Рівень підлоги першого поверху повинен буди не менше ніж 150мм вище за рівень спланованої землі, або тротуарунавколо будинку.Як правило, цей показник дорівнює 300 – 600мм, тому перед вхідними дверима в будинок споруджують ґанок: вхідні сходи і навіс над ними. При двох сходинках і більше під ґанок підводять самостійний фундамент у вигляді поперечних та повздовжніх стін, на які спираються костури або сходинки.

Веранда.В малоповерхових будинках улаштовують літні (неопалювальні) приміщення у вигляді веранд – одно- або двохповерхових каркасних прибудовок з максимальним заскленням стін. Фундаменти під несучі конструкції веранди стовбчасті, бутобетоні або бетонні. Засклення одинарне, перепльоти відчиняються. Веранди з частковим заскленням або без нього називають терасами.

Балкони, лоджії, еркери формують художній образ будинку, тому їх форму, пропорції, ритм розташування уважно проробляється архітектором. В південних районах балкони і лоджії є сонцезахисними елементами.

Балкони.Балкони – площадки, які огороджені перилами, різні по розмірам і формі в плані, вони виступають за межі зовнішньої стіни на 0,8 – 0,9м на рівні міжповерхового перекриття. Вони можуть призначатися як для окремих кімнат так і для декількох кімнат або квартир. Улаштовують і стрічкові балкони, які розділені поперечними стінками – екранами або бар’єрами на окремі ділянки. Балкони роблять за чотирма схемами: консольна плита, яка затиснута стіною; плита спирається на кронштейни, які вроблені в стіну; плита спирається на стойки; плита кріпиться на тяжах (вертикальних або поверхово похилих). Обгороджують балкони металевою решіткою, суцільною стіною з цегли або залізобетону з отворами в нижній частині для стоку дощової води, хвилястим склопластиком по металевому каркасу, пластмасовими плитами і т.ін

Лоджія.Лоджія врубається всередину об’єму будинку, створюючи западаюче, відкрите зі сторони фасаду приміщення. Розрізняють три типа лоджій: западаючи, тобто повністю розташовані в габаритах будинку; частково западаючи в площину зовнішньої стіни; навісні (виносні), які виступають повністю з площі зовнішніх стін будинку. В перших двох типах залізобетонні стіни лоджії є несучими. В виносних стінки лоджії навісні.

Еркер.Еркер являє собою винесену з площі фасаду частину житлової кімнати, яка освітлюється одним або декілька ми вікнами. Еркери особливо ефективні у північних районах, оскільки приміщення отримує додаткову інсоляцію. Еркери дозволяють урізноманітнити форму фасадів, пластично збагачувати їх. В плані еркери роблять прямокутними, трикутними, трапецевидними, півколом. Стіни еркеру зазвичай мають широкі вікна або суцільне засклення. Еркери улаштовують як на всю висоту будинку , так і на один або декілька поверхів.

 


Рис.2.14. Конструкції спеціальних елементів житлових будинків:

а – балкон, б – лоджія, в - еркер

Декоративні елементи будинків

Розвиток архітектурного декору привів до створення основних прийомів використання художніх засобів у будівельному мистецтві. У Древній Греції були вироблені декоративні способи рішення конструктивних… У Древньому Римі як декоративний прийом використалася стояково-балкова система, що збагатила простоту аркових…

Декоративні елементи в дерев'яному зодчестві

Основний декоративний прийом при будівництві з дерева - набір і розташування дощок для обшивання брущатих і каркасних будинків. Із профільних дощок… Широко застосовують в обробці будинків напівфабрикати деревини. З тонких… Колір деревини залежить від породи й району виростання: деревина південних країн більш темного кольору. Декоративні…

Декоративна штукатурка, лицювальна цегла

Декоративні штукатурки дають остаточну архітектурну обробку поверхні й не вимагають подальшого барвистого або фактурного покриття. Залежно від… Способи фактурної обробки оштукатуреної поверхні різноманітні: набризк,… Найбільш раціональним декоративним оздоблювальним матеріалом є лицювальна цегла. Різноманітні прийоми декоративної…

Керамічні матеріали й вироби

Керамічні матеріали виготовляють із глин й їхніх сумішей шляхом формування й випалу. Для додання стійкості до зовнішніх впливів та для… За якістю глини розрізняють гончарні, фаянсові й порцелянові (фарфорові)… Найпоширеніші лицювальні керамічні плитки.

Лицювальні матеріали на основі скла

До найпоширеніших скляних лицювальних матеріалів відносяться аркуші й плити зі стемаліту, марбліту, килимово-мозаїчні плитки, смальта, стекломармур… Загартоване емальоване скло - стемаліт - покрито з однієї сторони емалевою… Прозоре скло з полірованою лицьовою поверхнею й рифленою тильною - марбліт - випускають різних кольорів (…

Металеві декоративні елементи

Огородження роблять із ланок, кожна з яких має самостійну, міцно закріплену опору у вигляді сталевих труб або суцільного профілю. Фурнітуру ( цвяхи, шурупи, стяжки, замки, петлі й різні сполучні деталі)…  

Полімерні лицювальні матеріали

Матеріали на основі термопластичних полімерів ( лінолеум, декоративні плівки, плитки) одержують прокаткою, екструзією ( видавлюванням), литтям під… - плитки для підлог одно - і багатобарвні мармуроподібні, краплисті, муарові;… - листовий вініпласт товщиною 1...3 мм, а також листи з рельєфною поверхнею, що імітує різьблення по дереву,…

АРХІТЕКТУРНО - ОБ'ЄМНЕ ПРОЕКТУВАННЯ

Якщо графіка - це вид образотворчого мистецтва, що включає малюнок і друковані художні твори, а промислова графіка - це вид прикладної художньої… У залах, вестибюлях, фойє клубів, будинків культури, театрів нерідко можна… У театрі це звичайно композиції на теми театрального життя й мистецтва, у науковій установі - сюжети, присвячені…

Методика і техніка архітектурного проектування

Проектування (від лат. буквально - кинутий уперед) процес створення проекту - прототипу, прообразу передбачуваного або можливого об'єкта. Архітектурне проектування - це розробка проектної, конструкторської… У процесі проектування виконуються технічні й економічні розрахунки, графіки, пояснювальні записки, макети,…

СЛОВНИК АРХІТЕКТУРНИХ ТЕРМІНІВ

Абсида –(апсіда) – виступ будинку, півкруглий в плані, зазвичай перекритий куполом. Акант– південна трав’яниста рослина, стилізована форма листа якої…  

Рис.12

Колонада –ряд колон, які з’єднані горизонтальним перекриттям.

Консоль –конструкція, жорстко закріплена одним кінцем при вільному іншому, або частина конструкції, що виступає за опору.

Контрфорс –підпорка, стовповидний виступ стіни , який завершує її будову (рис.13)

Конха –півсклепіння, півкупол.

 

 

 

Рис.13

Коропластика –скульптура з обпаленої цегли, вона ж – теракота

Курдонер -(парадний двір) простір, який створюється в тому разі, коли один або більше будинків відсунуті від лінії забудови в глибину кварталу. Лоджія –балкон, відкритий тільки з однієї сторони. Лопатки –плоскі вертикальні прямокутного перерізу виступи стіни без капітелі (рис.14)

УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКИЙ СЛОВНИК

Альтанка, бесідка – беседка Брила, груд – глыба Будівельник – строитель

– Конец работы –

Используемые теги: Історія, архітектури, Історія, архітектурних, стилів0.073

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРИ. ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРНИХ СТИЛІВ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

З дисципліни Історія мистецтва, архітектури та містобудування основ архітектури
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ... Спеціальності...

Опорний конспект лекцій з курсу Основи екології Тема 1. Предмет, історія, структура та методи екології 1. Предмет, об’єкт і завдання екології 2. Історія розвитку екології як науки
Кафедра екології харчових продуктів та виробництв... Опорний конспект лекцій... з курсу Основи екології...

Методичні вказівки складені на основі навчальної програми дисципліни Історія архітектури та містобудування, затвердженої НМК
Методичні вказівки складені на основі навчальної програми дисципліни Історія архітектури та містобудування затвердженої НМК...

Історія економіки та історія економічних вчень
О Ю Омельченко... Н М Скороход... Сторія економіки та...

Тема 4. ВИДИ МИСТЕЦТВА. АРХІТЕКТУРА – МИСТЕЦТВО ЗВЕДЕННЯ СПОРУД
План... Видова структура мистецтва... Архітектура мистецтво створення споруд Загальні положення Мова архітектури...

Модуль №1.2 кредита. Історія розвитку локомотивів паровози, тепловози, електровози тощо. Класифікація і типи основних вузлів , елементів та пристроїв локомотивів
Модуль кредита... Історія розвитку локомотивів паровози тепловози електровози тощо Класифікація і типи основних вузлів елементів...

Архітектура персональних комп’ютерів
Сьогодні серед виробників процесорів лідирують дві компанії Intel Corporation та Advanced Micro Devices AMD...

Навчально-методичний комплекс дисципліни Історія економіки та економічної думки
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ... Кафедра економічної теорії До друку...

Лекція Тема: Історія розвитку обчислювальної техніки
Тема Історія розвитку обчислювальної техніки Перші обчислювальні машини... Леонардо да Вінчі... Вважається що перший у світі ескізний малюнок тринадцятирозрядного десяткового підсумовуючого пристрою на базі...

Архітектура будівель і споруд спецкурс На тему “Багатоповерховий житловий будинок”
Тернопільський національний технічний університет... Імені Івана Пулюя... Кафедра будівельної механіки...

0.026
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Історія світової філософії. Фундаментальні проблеми філософії ФІЛОСОФІЯ з давньогрец любов до мудрості теоретична форма світогляду особливий рівень мислення на якому думка усвідомлює себе саму у... РЕФЛЕКСІЯ з латин загинати обертати унікальна здатність людської...
  • ІСТОРІЯ ФІЛОСОФІЇ Філософський факультет кафедра історії філософії... ІСТОРІЯ ФІЛОСОФІЇ... Підручник...
  • Самостійна роботи з історії України Модуль 1 ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ Частина Робота з контурними картами... ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ...
  • Загальні відомості, історія дизайну даної теми Серед закладів культурного відпочинку виникло направлення як молодіжні центри клуби Такі заклади вважаються популярними відкриваються по всій... На даний момент в Україні інформаційних молодіжних центрів не багато але вони... Метою дизайн проекту є створення підвищеної комфортності наявність культурного відпочинку Молодіжний центр...
  • Історія України Первісне суспільство і перші державні утворення на території України Початок формування людської цивілізації на... Скіфи... Проникнення скіфів на узбережжя Чорного моря відбувалося кількома хвилями Спочатку вони не тільки мирно уживалися з...