рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Невизначеність і ризик в економіці і бізнесі

Невизначеність і ризик в економіці і бізнесі - раздел Философия, Лекції З Дисципліни ...

ЛЕКЦІЇ З ДИСЦИПЛІНИ

  Зміст …

Вступ

Діяльність підприємств в умовах ринкової економіки здійснюється під впливом невизначеності та пов’язаними з нею ризиками, внаслідок чого фактичні результати конкретного рішення можуть відхилятися (і часто відхиляються) від запланованих. Ризики існують об’єктивно, незалежно від того, враховують їх чи ні, і проявляються як зниження доходів, перевищення витрат, зниження рентабельності тощо. Ігнорування або недбале врахування ризиків призводить підприємство до краху. Тому раціональна поведінка керівництва та провідних фахівців підприємства передбачає аналіз ризиків, обов’язкове їх урахування у прийнятті рішень та розробку заходів, спрямованих на ліквідування, зниження або компенсацію ризиків.

У запропонованих лекціях систематизована інформація з курсу «Управління ризиками», яка викладена у вигляді, доступному студентам.

Даний курс розкриває закономірності виникнення, аналізу і урахування ризиків економічної діяльності.

Метою курсу «Управління ризиками» є формування у майбутніх менеджерів системи знань з проблем виникнення ризиків у діяльності підприємств та методів їх зменшення.

Завданням курсу є формування навичок у студентів та знань, які необхідні для розробки економічно обґрунтованих управлінських рішень за критерієм «ризик-результат».

 

 

Невизначеність і ризик в економіці і бізнесі

Поняття невизначеності підприємницької діяльності

Тобто, незалежно від бажання, будь-яке підприємство стикується з невизначеністю і, як наслідок цього, перебуває під впливом тих чи інших ризиків. … Специфічною особливістю невизначеності є те, що суб’єкти підприємницької…

Під невизначеністю треба розуміти неможливість оцінки майбутнього розвитку ситуацій, як з точки зору імовірності їх реалізації, так і з точки зору виду їх проявлення.

До факторів невизначеності в економіці (на конкретному підприємстві) треба віднести:

  1. Зміни, які виникають внаслідок науково-технічного прогресу.
  2. Непередбачені зміни у зовнішньому середовищі, які стосуються підприємства або його партнерів (змінення цін, зміни у податковому законодавстві, коливання валютного курсу, зміни у соціально-політичній ситуації, зміни у законодавстві, зміни умов переміщення товарних, трудових і фінансових ресурсів між підприємствами, поява нових митних правил тощо).
  3. Зміни відносин підприємства з контрагентами (укладення більш вигідної угоди, змінення термінів угоди, зміна ділової орієнтації партнерів і т.д.), що призвело до перегляду досягнутих раніше домовленостей або відмови від них.
  4. Зміни, що відбуваються всередині підприємства (коливання фінансового положення підприємства, неадекватність реагування управлінського персоналу на зміни його внутрішнього и зовнішнього середовища, зміни у статусі підприємства або його продукції на ринку, невідповідність розвитку матеріально-технічної бази підприємства).

Усі фактори виникнення невизначеності поділяються на дві групи – зовнішні і внутрішні.

До зовнішніх відносяться фактори, які не залежать від конкретного підприємства. Підприємство повинно будувати свою діяльність таким чином, щоб згладжувати їх деструктивний вплив і використовувати сприятливі можливості, що виникають.

В свою чергу, зовнішні фактори ризику поділяються на фактори безпосереднього впливу і фактори опосередкованого впливу.

До зовнішніх факторів безпосереднього впливу відносяться:

  • законодавчі і нормативно-правові акти, які регулюють господарську та підприємницьку діяльність;
  • бюджетна, фінансово-кредитна і податкова системи;
  • дії органів влади;
  • дії контрагентів (постачальників, споживачів, торгових та збутових посередників тощо);
  • конкуренція;
  • дії криміналітету.

До зовнішніх факторів ризику опосередкованого впливу відносяться:

  • політична, економічна, демографічна, соціальна, екологічна ситуації та їх зміни;
  • стихійні лиха;
  • міжнародні економічні зв’язки та торгівля;
  • науково-технічний прогрес тощо.

До внутрішніх належать фактори, які характеризують безпосередньо конкретне підприємство:

  • стратегія розвитку;
  • маркетинг;
  • виробничі потужності;
  • технології;
  • кадри та мотивація їх діяльності;
  • якість продукції;
  • система управління;
  • місце розташування і т.д.

Внутрішні фактори є такими, що керуються, їх вплив можна звести до нуля або мінімізувати.

Зовнішні і внутрішні групи факторів мають загальні елементи, які тісно взаємодіють один з одним. Тому розглядати ці дві групи факторів треба разом у їх логічному взаємозв’язку.

Поряд з невизначеністю характерними особливостями ризику є протиріччя та альтернативність.

Протиріччя ризику виявляється у різних аспектах. З одного боку, ризик орієнтований на отримання позитивних для підприємства результатів. З другого боку ризик може призвести до негативних соціально-економічних наслідків, оскільки вибір варіанту прийняття рішення ґрунтується на неповній, нечіткій і недостовірній інформації.

Альтернативність припускає необхідність вибору одного або кількох управлінських рішень з багатьох їх варіантів. Відсутність можливості вибору рішення означає і відсутність ризику.

Поняття ризику

Наявність невизначеності в діяльності господарчих суб’єктів зумовлює виникнення ризиків, без урахування яких неможливий розвиток підприємства.

Економічний ризик у загальному вигляді треба розглядати як можливість або загрозу відхилення результатів конкретних рішень або дій від очікуваних.

Треба зауважити, що ці відхилення можуть бути пов’язані як з втратами, так і з додатковими придбаннями. Але далі ми будемо розглядати загрози втрат підприємств, пов’язаних з їх господарською діяльністю, що необхідно для розробки адекватних заходів, спрямованих на зниження втрат. У зв’язку з цим під ризиком у подальшому будемо розуміти:

Економічний ризик – це загроза втрат підприємством частини своїх ресурсів, недоотримання доходів або появу додаткових витрат у результаті здійснення конкретних видів діяльності.

Ризик виникає в результаті специфіки і особливостей ринкових механізмів, певної свободи дій суб’єктів ринку, впливу факторів зовнішнього середовища, суб’єктивних особливостей осіб, які приймають рішення і т.д.

Ризик має місце тільки там, де можливі, як мінімум, два сценарії розвитку подій. У ситуації, коли можливий тільки один результат, незалежно від того, чи йде мова про збитки, чи придбання, ризик відсутній, оскільки альтернатив немає.

Невизначеність і породжений нею ризик є невід’ємною частиною практично всіх прийнятих рішень в економіці і бізнесі. Вони існують об’єктивно, незалежно від того, чи беруть їх до уваги, чи ігнорують.

Наслідком ризику є те, що прийняті рішення часто відносяться до помилкових: вигоди – скромніше, а витрати – більші ніж очікували. За помилки треба платити. Треба платити і за те, щоб застрахуватися від помилок. Це справедливо для всіх суб’єктів господарської діяльності – споживачів і виробників, покупців и продавців – і призводить до значних витрат сил, засобів, часу і енергії, неоптимального розподілу ресурсів, які є в наявності.

Більшість господарських (підприємницьких) рішень, наслідки яких проявляються у майбутньому, мають невизначений результат. Особливо значний ризик притаманний інноваційній діяльності. Наприклад, новий (модернізований) товар може виявитися незатребуваним, тоді як на момент рішення про його розробку і виробництво було уявлення, що попит на нього буде стабільним. Ризик може проявитися і в тому, що на даному ринку новий товар може бути не реалізований у тих обсягах, які були розраховані за результатами маркетингових досліджень. Приймаючи рішення про проведення рекламної кампанії нової продукції, зазвичай, не можна бути цілком впевненим у її ефективності. Вибираючи варіанти цінової стратегії для проникнення на нові ринки, не можна бути цілком впевненим в успіху підприємства, оскільки конкуренти можуть відповісти адекватними діями. Як наслідок цих ситуацій – можливість збитків або недоотримання доходів.

Однак ризик треба розглядати як силу, що просуває підприємництво вперед, як можливість досягнення успіху тими, хто здатен ризикнути. Підприємницький досвід свідчить, що більшість підприємств, що досягли успіху, зобов’язані цим розробці і виведенню на ринок нових товарів, впровадженню нових методів виробництва і збуту, проникненню на нові ринки, хоча це й пов’язано з ризиком. Бездіяльність у сфері бізнесу пов’язана з ризиком невикористаних можливостей.

Проблема ризику займає важливе місце в обґрунтуванні варіантів господарських рішень, як пов’язаних з активною діяльністю, так і з пасивною поведінкою. Розумність поведінки при прийнятті тих чи інших господарських рішень не в тому, щоб ігнорувати невизначеність і ризик, а певним чином їх враховувати і обґрунтовано розробляти заходи, спрямовані на їх усунення, зниження або компенсацію.

Класифікація ризиків

Класифікацію можна продовжити, при цьому кожен з видів ризику тієї чи іншої класифікаційної групи можна поділити на ряд підвидів і т.д. Розділення… Наприклад, інноваційний ризик можна поділити на такі підвиди: … При аналізі ризиків необхідно враховувати такі особливості:

Вплив суб’єктивних факторів на процеси управління ризиком

Основним принципом теорії є принцип переваги суб’єкту. Він складається з того, що при будь-яких рівних умовах суб’єкти віддадуть перевагу більшому… Суб’єкт, не схильний до ризику, запобігає здійснення середньо- і… Суб’єкт, нейтральний до ризику, згоден приймати на себе ризик тільки у тому випадку, коли він буде справедливо…

Методичні основи аналізу і оцінювання ризику

Загальні принципи аналізу економічного ризику

У загальному відпадку аналіз ризику здійснюється у такій послідовності: 1. Виявлення ризику конкретних рішень або дій, а також можливих наслідків. 2. Виявлення внутрішніх і зовнішніх факторів, які визначають рівень ризику.

Методи кількісного аналізу ризиків

До методів кількісного аналізу ризиків відносяться:

  • статистичний метод;
  • метод оцінки фінансової стійкості (аналізу доцільності витрат);
  • аналітичний метод;
  • метод аналізу чутливості (критичних значень);
  • нормативний метод;
  • метод експертних оцінок;
  • метод аналізу ризику з використанням дерева рішень;
  • метод аналогій.

Статистичний метод

Статистичний метод - це розрахунок ймовірностей виникнення збитку на основі аналізу всіх статистичних даних, що є в наявності, які відносяться до… Частоту (імовірність) виникнення певного рівня збитку визначають за формулою …

Метод експертних оцінок

Метод передбачає аналіз кількісних та якісних факторів ризику групою експертів. Однією з таких умов експертної оцінки є виключення впливу одного… Експертна оцінка ризику – це суб’єктивний висновок відносно визначеного… Для кожного проекту розробляється перелік факторів, які впливають на виконання проекту, і оцінювальна шкала для…

Аналітичний метод

У залежності від методу урахування фактору часу у здійсненні інвестиційних витрат і отриманні зворотного інвестиційного потоку всі розглянуті… Показники оцінки ефективності інвестиційних проектів, що ґрунтуються на… На практиці показники ефективності проектів, що ґрунтуються на використанні дисконтних методів розрахунку, є…

Нормативний метод

Таких коефіцієнтів використовується декілька десятків. Фактичні значення коефіцієнтів, що розраховані для конкретного підприємства,… До переваг нормативного методу треба віднести простоту і оперативність розрахунків, однак, як і розглянуті вище…

Метод аналізу ризику з використанням дерева рішень

Припустимо, що необхідно вибрати між двома діями a1 і a2. Якщо обирається дія а1, через деякий час можливі результати b1, b2, b3. Припустимо, була…  

Метод аналогій

Аналізуючи ступінь ризику певного напряму діяльності підприємства, застосовують інформацію про розвиток подібних напрямів у минулому. Джерела…    

Виробничі ризики

Виробничі ризики, їх характеристики і класифікація

Виробничий ризик пов’язаний із здійсненням будь-якої виробничої діяльності (виробництвом продукції, товарів, надання послуг), у процесі якої… Виробничі ризики - це такий вид ризиків, які виникають у процесі… У відповідності з даним визначенням виробничі ризики можуть бути розділені на наступні категорії: Ризики НДДКР…

Безпосередньо виробничі ризики

Безпосередньо виробничі ризики являють собою основну групу виробничих ризиків і складаються з:

  • постачальних ризиків;
  • технічних і технологічних ризиків;
  • організаційно-управлінських ризиків;
  • трудових ризиків.

Постачальні ризики

- ризик збоїв у виробництві внаслідок несвоєчасного укладання договорів (причини: відмова традиційних постачальників від укладання договорів,… - ризик недоотримання матеріально-технічних ресурсів внаслідок порушення умов… - ризик неповернення передплати постачальниками (причини: укладання договорів з недієздатним, неплатоспроможним або…

Технічні і технологічні ризики

- ризик техногенних аварій (причини: форс-мажорні обставини, фізичне зношення обладнання, невідповідність обладнання технологіям, що застосовуються,… технологій);

Організаційно-управлінські ризики

- ризики розробки адекватної стратегії підприємства (причини: необґрунтованість визначення пріоритетів загальної економічної і ринкової стратегії підприємства по… інновацій, до поточної виробничої діяльності);

Трудові ризики

- низька кваліфікація; - плинність кадрів; - низька продуктивність праці;

Транспортні ризики

Транспортні операції супроводжують різні етапи виробничого процесу (поставка сировини, матеріалів, енергоносіїв, обладнання, збут продукції), тому… Транспортний ризик - ризик, який виникає у зв’язку з транспортними операціями,… Транспортні ризики тісно пов’язані з постачальними та реалізаційними ризиками. Ці ризики вивчає логістика – наука про…

Тільки морський та внутрішній водний транспорт: групи FAS, FOB, CFR, CIF, DES, DEQ.

Оптимізація вибору транспорту залежить від наступних основних факторів: швидкість; рівень витрат; надійність поставки. В якості транспортних засобів використовують: - залізничний транспорт;

Реалізаційні (маркетингові) ризики

Реалізаційні ризики часто називають маркетинговими або комерційними ризиками. Реалізаційні ризики - це такий вид ризиків, який пов’язаний з можливістю… Реалізаційні ризики характерні для різних етапів товарно-грошових і торгово-обмінних операцій, у відповідності з якими…

Фінансові ризики

Фінанси підприємства є системою грошових відношень, які відбивають формування, розподіл та використання грошових фондів і доходів суб’єктів… Фінансовий ризик - ризик, який виникає при здійсненні фінансового… Виокремлюють кілька груп фінансових ризиків: ризики купівельної спроможності грошей; ризики непередбачених…

Ризики купівельної спроможності грошей

Валютні ризики пов’язані зі зміною курсу однієї валюти по відношенню до іншої і уявляють з себе небезпеку валютних втрат при проведенні… Джерела виникнення даних ризиків можуть бути класифіковані за місцем їх… - небажання або неможливість іноземного партнера підприємства розрахуватися за

Ризики непередбачених витрат і перевищення кошторису витрат на виробництво

Збільшення ринкових цін на ресурси. Досвід функціонування підприємств в умовах ринкових відносин дозволяє виокремити кілька джерел даної групи… - допущені помилки під час проведення аналізу і прогнозування кон’юнктури на… ресурсів;

Ризики фінансової стійкості підприємства

До таких ризиків відносяться: Ризик зниження фінансової стійкості. Даний ризик генерується недосконалою структурою капіталу (занадто великою… Для оцінювання цієї групи ризиків використовують показники фінансового стану… Процедури управління ризиками фінансової стійкості передбачають оптимізацію складу необігових і обігових активів і…

Кредитний ризик

Він може мати наступні форми: ризик вибору недобросовісного партнера; промисловий ризик, пов’язаний з можливістю спаду виробництва або… Підприємство боржник може використати три можливих джерела погашення… - кошти, отримані у результаті операційної діяльності підприємства;

Відсоткові ризики

До процентних ризиків відносять також ризики збитку, які можуть понести інвестори у зв’язку зі зміненням розмірів дивідендів за акціями, відсоткових… Розмір відсоткової ставки залежить від наступних взаємопов’язаних факторів: … Базовою відсотковою ставкою за кредитами комерційних банків є облікова ставка центрального банку (НБУ), за якою він…

Інвестиційні ризики

Функціональна спрямованість промислових підприємств визначає як пріоритетну форму здійснення реальних інвестицій (будівництво, розробка нових… Інвестиційні ризики розділяють на три великих групи: 1. Ризик фінансових інвестицій. Такий вид ризиків є портфельним, тому що підприємство купує одночасно не один, а…

Механізми нейтралізації ризиків підприємства

Запобігання ризиків

Перелічені та інші форми запобігання ризику залишає підприємство без додаткових джерел формування прибутку, і відповідно негативно впливає на темпи… - якщо відмова від одного ризику не тягне за собою виникнення іншого ризику… високого або того ж рівня;

Лімітування ризиків

Система нормативів, що забезпечують лімітування ризиків, може включати: Граничний розмір (питома вага) позикових коштів, що використовуються у…  

Хеджування ризиків

Ф’ючерсний контракт подібний форвардному, але має три ключові відмінності. 1. Ф’ючерсні контракти «прив’язані до щоденного стану ринку». Це означає, що… 2. У випадку ф’ючерсних контрактів фізичної поставки товару не відбувається: дві сторони просто домовляються про…

Диверсифікація ризиків

Диверсифікація дозволяє мінімізувати портфельні ризики. Принцип дії диверсифікації оснований на розділенні ризиків. До основних форм диверсифікації ризиків підприємства відносяться: …  

Трансферт ризиків

У цьому випадку господарським партнерам передається та частка фінансових ризиків, за якою вони мають більше можливостей нейтралізації негативних… У сучасній практиці ризик-менеджменту отримали розвиток наступні напрями…  

Самострахування ризиків

Самострахування стає необхідним у наступних випадках: Очевидна економічна вигода від його використання у порівнянні з іншими методами…   Підприємство може сформувати свій власний фонд ризику двома способами: внутрішнім і зовнішнім.

Кептивні страхові компанії

Кептивна страхова компанія (КСК) - дочірня по відношенню до організації (або до групи організацій), що не є страховою компанією, і її першочергова… Ріст кількості КСК, присутніх на розвинених страхових ринках, а саме у США і у… Якщо існуюче законодавство утруднює організацію офшорних компаній, то КСК розташовуються там, де й батьківські…

Страхування ризиків

Суть страхування полягає у передачі ризиків від їх носія – організації або фізичної особи – до страхової компанії. Особа, яка передає ризик,… Страхування ризиків являє собою захист майнових інтересів підприємства при… З юридичної точки зору передача ризику означає прийняття на себе страхувальником зобов’язання виплатити страхувачу…

Страхові ризики

Вимога випадковості і непередбаченості подій витікає з самої природи ризику. Причому для страхової компанії важливіше дотримання цієї умови не… Вимірність ризику означає можливість розрахувати на основі статистики або… Імовірність настання страхового випадку не повинна бути досить великою за двома причинами. Перша пов’язана з тим, що…

Види страхування

Особисте страхування, де у якості об’єктів виступають життя, здоров’я і працездатність людини, розділяється на: страхування життя; страхування… Різні види страхування життя, такі, як страхування ренти, пенсій, страхування… Майнове страхування трактується як галузь страхування, у якій об’єктом захисту виступають різні види майна.…

Методи страхування

Очевидно також, що страхувальник при визначенні умов договору домагається протилежної мети: мінімального страхового ризику і максимальної страхової… Різні методи страхування розділяються саме за способом розподілення… Часткове страхування дешевше, ніж повне. Існують дві групи часткового страхування: пропорційне і непропорційне.

Особливості функціонування страхової компанії

Основним джерелом прибутку страхових компаній є надходження внесків від страхувачів в якості плати за ризик. Другим по значенню джерелом доходів… Із зібраних внесків страхувальник формує особливі страхові фонди, з яких у… Отже, перелічимо основні особливості фінансової організації страхової компанії: Усі клієнти страхової компанії …

Джерела коштів страхової компанії

Доходи від страхової діяльності є головним джерелом коштів страхової компанії. Загальний розмір страхової премії, зібраної компанією за певний… Особливістю обліку доходів і витрат за страховою діяльністю є те, що страхові…

Структура коштів страхової компанії

Баланс містить достатньо багато показників, що характеризують структуру коштів і платоспроможність страхувальника. Розглянемо так звану агрегіровану… Таблиця 5.2 Агрегірований баланс страхової компанії

Інвестиційна діяльність страхових компаній

Кошти страхових компаній розміщуються на умовах диверсифікації, повертальності, прибутковості і ліквідності. Страхова компанія повинна мати гарантію… У країнах з розвиненою економікою склалася певна структура інвестицій… Частина активів припадає на середньострокові інвестиції у цінні папери з фіксованим доходом. Цінні папери з фіксованим…

Переваги страхування

1. Залучення страхового капіталу для компенсації збитків підприємства. Страхові фонди являють собою гарантоване джерело грошових коштів для… 2. Зниження невизначеності у фінансовому плануванні діяльності підприємства.… 3. Вивільнення грошових коштів для більш ефективного використання. Зниження невизначеності у фінансовому плануванні…

Основні проблеми страхування

Страхування як сфера людської діяльності нараховує кілька сотень років. За цей час накопичено значний досвід в області визначення імовірності… Базою для визначення розміру страхового покриття і страхової премії для… Особливо сильно ці обставини проявляються при страхуванні унікальних об’єктів. Такими об’єктами можуть бути крупні і…

Внутрішні недоліки, притаманні страхуванню

1. Вимушене фінансування управлінських витрат і прибутків страхувальника. Дана обставина зумовлена тим, що страхові компанії створюються для… Сукупна частина страхової премії, яка не призначена на виплати страхового… Реально непродуктивні витрати страхувача досягають ще більшої величини. Необхідно враховувати, що страхувач оплачує…

Список використаної літератури

1. Ілляшенко С.М. Економічний ризик: Навч. посіб. 2-ге вид., доп. перероб. - К.: Центр

навчальної літератури, 2004.

2. Лук’янова В.В., Головач Т.В. Економічний ризик: Навч. посіб. - К.: Академ-видав., 2007.

3. Хохлов Н.В. Управление риском: Учеб. пособие для вузов. - М.:- ЮНИТИ-ДАНА, 2001.

4. Устенко О.Л. Теория экономического риска: Монография. - К.: МАУП, 1997.

5. Бланк И.А. Управление финансовыми рисками. - К: Ника-Центр, 2005.

6. Старостіна А.О., Кравченко В.А. Ризик-менеджмент: теорія та практика: навч. посіб. - : ІОЦ

«Видавництво «Політехніка», 2004.

 

Контрольні питання

2. Поняття економічного ризику. 3. Вплив суб’єктивних факторів на процеси управління ризиком. 4. Загальні принципи і види аналізу економічного ризику.

– Конец работы –

Используемые теги: Невизначеність, Ризик, економіці, бізнесі0.071

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Невизначеність і ризик в економіці і бізнесі

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Тема 1. Роль грошей в економіці, їх необхідність, сутність та функції.
Кафедра Банківської та страхової справи... Рег... Конспект лекцій з дисципліни Гроші та кредит для студентів курсу...

АНАЛІЗ РИЗИКУ ВИНИКНЕННЯ НЕБЕЗПЕКИ
Р Р x Р x Р x Р x Р x Р... Висновки з двох запропонованих захисних заходів виконання вимоги не...

Інформаційні системи в економіці
Київський національний торговельно економічний університет... Чернівецький торговельно економічний інститут... Кафедра економічної кібернетики та інформаційних систем...

Тема 1 Підприємство як суб’єкт господарювання в ринковій економіці
Мета вивчення теми ознайомлення з загальною характеристикою підприємства... План...

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ
ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ... Навчальний посібник Частина...

“Аналіз ризику впливу вражаючих факторів та розрахунок сил для аварійно-відновлювальних робіт у НС”
Національний університет кораблебудування... імені адмірала Макарова... Мармазинський О А Савіна О Ю Штейн П В...

Характеристика видів і типів облігацій та їх роль в економіці
Облігація цінний папір що засвідчує внесення її власником коштів і підтверджує зобов язання відшко дувати йому номінальну вартість цього цінного... Облігація засвідчує... факт надання власником папера коштів емітенту...

МЕХАНІЗМ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ
Та найголовншою проблемою сучасно Украни, я вважаю, тепершнй економчний стан. Макроекономчна стабльнсть, рвновага, достатн темпи економчного… На сьогодн рвень цих благ в Укран надзвичайно низький. Адже упродовж 90-х рокв… Лише протягом 1993 року було прийнято три так урядов програми. Безлч полтичних дячв, вищих урядовцв, кандидатв у…

Ризик кредитних операцій комерційного банку
Можна приймати ршення та запроваджувати д направлен на зменшення ризику але позбутися його неможливо. Ситуац коли вдсутнй ризик в економц майже не зустрчаються . Бльшсть ситуацй… В одночас ризик слд розглядати як невд мний елемент процесу снування органзац на ринку . Фактично якщо основною метою…

Ризик кредитних операцій комерційного банку
Можна приймати ршення та запроваджувати д направлен на зменшення ризику але позбутися його неможливо. Ситуац коли вдсутнй ризик в економц майже не зустрчаються . Бльшсть ситуацй… В одночас ризик слд розглядати як невд мний елемент процесу снування органзац на ринку . Фактично якщо основною метою…

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Поняття фінансового аналізу в ринковій економіці Аналз по сут явля собою неодмнний атрибут дяльност людини у будь-якй сфер буття. У практичнй науково-дослдницькй дяльност аналз широко застосовуться… На противагу цим наукам можливост аналзу суспльних явищ у тому числ економчних… Щоб одержати знання про цле поглиблене знання про кожну з його частин, потрбен синтез поднання частин, властивостей,…
  • Місце та роль людини в ринковій економіці Йдеться також про вдставання Украни у виршенн проблем людського розвитку, вносяться пропозиц щодо можливих шляхв вдосконалення соцально полтики… Тльки тод можна дйсно побачити вдтворити те, що живими хвилями рухаться перед… Економчн науки не формували методи доктрини, в основ яких була б модель homo oeconomicus модель персонально економчно…
  • Iнвестицiйнi ризики та iх оцiнка Здебльшого, вкладаючи сво кошти в виробництво тих чи нших товарв чи послуг, нвестор не може мати цлковито впевненост в суспльному визнанн… Саме тому вмння оцнювати нвестицйн ризики необхдним для сучасного менеджера.… Тому для капталовкладникв, як мають справу з втчизняним ринком, особливо важливо ретельно обраховувати можливий вплив…