рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я

УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я - раздел Медицина, СОЦІАЛЬНА МЕДИЦИНА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ 1. Засновники Наукового Менеджменту Зр...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Засновники наукового менеджменту зробили значний внесок в теорію й практику менеджменту. Хто є засновником першої (класичної) школи управління?
  * А Ф.Тейлор
  B А.Файоль
  C М.П.Фолет і Е Мейо
  D Г.Бернард
  E Д. Макгрегорі і Р.Макмуррі
     
2. Менеджмент, як науково-обгрунтований процес, виник у надрах капіталістичного виробництва. Великий внесок у формування наукового менеджменту внесла неокласична школа. Вкажіть, хто є засновником цієї школи управління?
  А Ф.Тейлор
  * B А.Файоль
  C М.П.Фоллет і Е. Мейо
  D Великі менеджери, президенти компаній
  E Г.Бернард
     
3. Велика увага представниками школи людських відносин приділялась технолого-психологічному опрацюванню методів удосконалення праці управлінського персоналу. Хто є засновником цієї управлінської школи?
  А Ф.У.Тейлор
  B А.Файоль
  * C М.П.Фолет і Е. Мейо
  D Г.Бернард
  E Д. Макгрегорі й Р.Макмуррі
     
4. Важливою особливістю емпіричної школи, яка відрізняла її від інших шкіл управління, є те, що вона конкретизувала зміст управлінської праці. Вкажіть, хто є засновником емпіричної школи управління?
  А Ф.У.Тейлор
  B А.Файоль
  C М.Фолет і Е. Мейо
  * D Великі менеджери, президенти компаній
  E Д. Макгрегорі й Р.Макмуррі
     
5. У 50-х роках ХХ сторіччя сформувалось направлення в розвитку наукового менеджменту, яке одержало назву школи соціальних систем. Хто є засновником цієї управлінської школи?
  А А.Файоль
  B М.П.Фоллет і Е Мейо
  C Великі менеджери, президенти компаній
  * D М.Бернард
  E Д. Макгрегорі й Р.Макмуррі
     
6. Важливе значення в розвитку й становленні менеджменту як науки мало створення “Нової школи” або “Теорії сучасного капіталістичного менеджменту”. Хто є засновником цієї школи?
 
А А.Файоль
  B М.П.Фолет і Сі Елтон Мейо
 
C Великі менеджери, президенти компаній
  D М.Бернард
 
* E Д. Макгрегорі й Р.Макмурі
     
7.
Завідуюча відділенням і профгрупа втретє звернулись до головного лікаря щодо звільнення старшої медсестри, яка працює 17 років. Факти звинувачення підтвердились і визнані старшою медсестрою. Остання проживає з донькою (яка не працює, розлучена) та 9 місячним онуком. Прийміть рішення з позицій менеджменту:
  * А Залишити старшу медичну сестру на посаді з попередженням про звільнення в разі повторного порушення трудової дисципліни
  B Звільнити працівника з роботи, тобто задовольнити вимоги колективу
  C Перевести працівника на іншу посаду
  D Звільнити працівника з роботи і вирішити питання щодо його працевлаштування за межами лікарні
  E Перекласти вирішення цього питання на інших посадових осіб або на громадські організації
     
8. На підставі заяви батьків та пояснювальної записки від старшої медсестри приймального відділення начмедом лікарні поданий рапорт головному лікарю про видачу за плату старшою медсестрою ліків на лікування дитини з фонду гуманітарної допомоги. Що повинен зробити керівник у цій ситуації з позицій менеджменту: ?
  А Передати рапорт начмеда завідуючому приймальним відділенням для дійових заходів щодо припинення такої практики
  B Не робити ніяких дій
  C Звільнити старшу медичну сестру з роботи
  D Попередити начмеда про перевищення ним службових обов’язків
  *E Провести службове розслідування, за результатами якого реалізувати дії адміністративного порядку у відповідності до обставин. Про свої дії повідомити начмеда, а якщо факти знайдуть підтвердження – то й колектив
     
9. На рівні міського управління охорони здоров’я проводиться аналіз організації роботи стаціонарів. Які показники будуть залучені до цього аналізу?
  А Первинна та загальна захворюваність, смертність, летальність
  * B Середня зайнятість ліжка, середня тривалість госпіталізації хворих, летальність
  C Середня тривалість госпіталізації хворих, захворюваність госпіталізованих, частота співпадіння діагнозів поліклініки та стаціонару
  D Первинна та загальна захворюваність, інвалідність, летальність
  E Обґрунтованість направлення хворих до стаціонару, середня тривалість госпіталізації хворих, захворюваність госпіталізованих
     
10. Під головуванням начмеда, комісією за планом перевірялася робота відділення. Підписана всіма членами комісії довідка не виявила істотних недоліків в організації роботи відділення й зауважень до його керівника. Головний лікар, як і члени медради, з матеріалами перевірки не познайомилися. Однак на медраді лікарні начмедом приведені недоліки роботи завідувача відділенням, що граничать з посадовим злочином. Ці факти у подальшому не були ні підтверджені, ні спростовані. Яке рішення необхідно прийняти керівнику ?
  * А Запропонувати начмеду пояснити невідповідність висновків роботи комісії і його виступів. Вчинок начмеда, як керівника комісії і посадової особи, оцінити негативно з наступним застосуванням покарання адміністративного порядку
  B Ніякого рішення не приймати щодо оцінки роботи відділення, посилаючись на сформоване непорозуміння
  C Організувати повторну перевірку відділення, з огляду на виступ заступника головного лікаря з медичної частини, і прийняти надалі рішення в залежності від обставин
  D Роботу відділення оцінити за матеріалами довідки комісії
  E Передати матеріали в суд
     
11. Дільничний лікар Л. 14.05.01 р. написала заяву про звільнення з роботи за власним бажанням з 17.05.01 р. Неможливість відробити 2 тижні перед звільненням вона пояснила в заяві необхідністю зміцнення ослабленого здоров'я дитини у віці 8 років, що пов'язано з поїздкою її до моря. Квитки на літак придбані, дата вильоту - 17.05.01р. Головний лікар, пояснюючи, що так швидко він не може знайти їй заміну, просив відробити 2 тижні й виліт відкласти. Лікар Л. 17.05.01р. на роботу не вийшла. Які дії головного лікаря будуть правомірними ?
  А Звернутися в профспілковий комітет поліклініки з проханням дати згоду на звільнення лікаря Л
  B Звільнити лікаря Л. за прогули
  C Дочекатися приїзду лікаря Л. і зажадати письмове пояснення
  *D Звільнити лікаря Л. за власним бажанням, відповідно до поданої заяви
  E Оголосити лікареві Л. догану і звільнити її
     
12. Лікар М. терапевтичного відділення ЦРЛ звільнений за прогул, бо він передчасно покинув робоче місце. Відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку ЦРЛ робочий день закінчується о 17.00, лікар М. пішов о 15 годині 45 хв. Суд визнав звільнення необґрунтованим і відновив лікаря на роботі. Рішення суду обґрунтовано, тому що до прогулу прирівнюється відсутність на робочому місці без поважних причин:
  * А Більше трьох годин протягом робочого дня
  B Цілий робочий день
  C Більше двох годин протягом робочого дня
  D Два робочих дня
  E Не менше чотирьох годин за два робочих дня
     
13. Для ефективного управління системою охорони здоров’я важливо виділяти основні ієрархічні рівні управління. Які рівні управління має охорона здоров’я в Україні?
  * А Базовий, регіональний, державний
  B Регіональний, обласний, районний
  C Міський, обласний, сільський
  D Базовий, державний
  E Обласний, регіональний
     
14. Процес управління – це сукупність взаємопов'язаних операцій, які здійснюються по визначеній технології керівниками, спеціалістами або службовцями за допомогою різних методів, машинних систем і окремих технічних засобів. Вкажіть із скількох технологічних фаз складається процес управління?
 
А 2-х технологічних фаз
  B 3-х технологічних фаз
 
* C 4-х технологічних фаз
  D 5-ти технологічних фаз
 
E 6-ти технологічних фаз
     
15.
Вироблення й прийняття управлінського рішення за своєю природою є результатом психологічного акту. Вкажіть, скільки стадій включає в себе вироблення та ухвалення управлінського рішення?
  А 2 стадії
  B 3 стадії
  * C 4 стадії
 
D 5 стадій
  E 6 стадій
 
   
16. Найбільш важливі управлінські рішення доводяться до відома колективу в формі наказу, розпоряджень, приписань. Вкажіть, з якої кількості розділів складається наказ у структурному відношенні?
 
А 2-х розділів
  B 3-х розділів
  C 4-х розділів
  * D 5-х розділів
  E 6-х розділів
     
17. Складання плану реалізації управлінського рішення може доручатися, на розгляд керівника, любій посадовій особі, але затвердження його може здійснювати визначена посадова особа. Хто є цією особою?
 
А Той, хто його розробляв
  * B Той, хто затвердив управлінське рішення
 
C Тільки керівник закладу
  D Трудовий колектив
 
E Рада трудового колективу
     
18.
В процесі виконання управлінського рішення проводиться попередній, направляючий, фільтруючий та заключний контроль. Що передбачає попередній контроль?
  * А Дозволяє уникнути необґрунтованих висновків на етапі вироблення управлінського рішення
  B Дозволяє вносити певні корективи в процесі управлінського рішення
  C Дозволяє відмінити прийняте рішення
  D В процесі реалізації корекції не вносяться, але дія співробітників оцінюється за принципом ,,Зроблено –добре чи погано”
  E Здійснюється контроль з оціночними показниками, з виходом на кінцеві результати
     
19. Контроль - це систематична позитивна оцінка діяльності системи, яка направлена на приближене фактичне виконання плану-завдання до запланованого результату. Яка дія характерна для направляючого контролю?
  А Дозволяє уникнути необґрунтованих висновків на етапі вироблення управлінського рішення
  * B Дозволяє вносити визначені корективи в ході виконання управлінського рішення
  C Дозволяє відмінити прийняте рішення
  D У процесі реалізації управлінського рішення корекції не вносяться, але дії співробітників оцінюються за ,,Зроблено добре чи погано “:
  E Здійснюється контроль з оціночними показниками, з виходом на кінцеві результати
     
20. Значна роль в забезпеченні ефективного процесу управління відводиться заключному контролю. Яка дія характерна для цього контролю?
  А Дозволяє уникнути необґрунтованих висновків на етапі вироблення управлінського рішення
  B Дозволяє вносити певні корективи в ході виконання управлінського рішення
  C Дозволяє відмінити прийняте рішення
  D У процесі реалізації управлінського рішення корекції не вносяться, але дії співробітників оцінюються за принципом ,, Зроблено добре чи погано “.
  * E Здійснюється контроль з оціночними показниками, з виходом на кінцеві результати
     
21. Керівникам, які управляють охороною здоров’я, важливо знати методологію різних видів контролю виконання управлінських рішень. Яка дія характерна для фільтруючого контролю?
  А Здійснюється на етапі вироблення управлінського рішення
  B Дозволяє вносити певні корективи в ході виконання управлінського рішення
  C Дозволяє відмінити прийняте рішення
  * D У процесі реалізації управлінського рішення корекції не вносяться, але дії співробітників оцінюються за принципом ,, Зроблено добре чи погано”
  E Здійснюється контроль за оціночними показниками, з виходом на кінцеві результати
     
22. В процесі управління системою охорони здоров’я безперервно виникають ситуації, коли керівнику необхідно приймати різні управлінські рішення. Що таке управлінське рішення?
  * A Розгорнутий в часі логічний, психологічний, правовий акт, орієнтований на досягнення мети
  B Спосіб дії на систему
  C Соціальний акт, який вміщує постановку мети, перелік засобів і методів для її вивчення
  D Форма дії, яка вміщує норми, правила, рекомендації та способи й встановлює субординацію
  E Вибір способу дії і декларації про бажані результати
     
23. На сільській лікарській дільниці, де проживає 6100 мешканців, протягом останніх двох років не проводились флюорографічні обстеження. Головний лікар центральної районної лікарні видав наказ про обстеження всього населення дільниці протягом поточного року. При підведенні підсумків з’ясувалось, що за рік було обстежено 14%. З якої причини, на Вашу думку, управлінське рішення залишилось не виконаним ?
  А Незрозумілою була мета рішення
  Не були створені умови для виконання управлінського рішення
  С Підлеглі не були зацікавлені щодо виконання рішення
  D Управлінське рішення було погано сформульованим
  Е Управлінське рішення залишилось не зрозумілим для підлеглих
     
24. Текст наказу повинен бути змістовним, коротким, максимально зрозумілим, а виконавець повинен розуміти не тільки цілі і мотиви рішення, але і ту відповідальність, яка покладається на нього. Вкажіть, що таке наказ?
  * A Розпорядчий документ, що видається керівником підприємства, організації на правах єдиноначальності і в межах своєї компетенції
  B Правовий акт, що приймається в колегіальному порядку для розв’язання найважливіших питань
  C Акт, що визначає основні правила організації і діяльності установ та організацій
  D Документ, в якому викладають правила, що регулюють спеціальні сторони діяльності
  E Документ, що видається з поточних питань
     
25. Перша фаза процесу управління це розробка й прийняття управлінського рішення. Який із наведених видів контролю здійснюється на цій фазі?
  * A Попередній
  B Направляючий
  C Фільтруючий
  D Заключний
  E Поточний
     
       

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

СОЦІАЛЬНА МЕДИЦИНА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ

МЕТОДИ ОЦІНКИ ВІРОГІДНОСТІ РЕЗУЛЬТАТІВ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ... НЕПАРАМЕТРИЧНІ МЕТОДИ ОЦІНКИ ВІРОГІДНОСТИ... ДИНАМІЧНІ РЯДИ І ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА МЕТОД...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Эвакуационные возможности воздушных судов
Тип летатель­ного аппарата Количество мест при варианте компоновки Время переоборудования в санитарный вариант, мин Время погр

ОСНОВИ БІОЛОГІЧНОЇ СТАТИСТИКИ.
1. Статистика має стародавні корені. Є дані про те, що в стародавньому Китаї проводився перепис населення, але дослідження мали безсистемний, хаотичний характ

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ, ЙОГО ЕТАПИ
1. При проведенні клініко-статистичних, соціально-гігієнічних, соціологічних та інших досліджень необхідно дотримуватись певної послідовності (етапності) у ви

ВІДНОСНІ ВЕЛИЧИНИ
1. Для розрахунку показників здоров’я населення використовуються відносні показники. Що характеризує показник інтенсивності ?  

ГРАФІЧНЕ ЗОБРАЖЕННЯ СТАТИСТИЧНИХ ДАНИХ.
  1. У річному звіті наведені дані про рівні розповсюдженості захворювань серед населення району за ряд років. Який вид графічного зображення сл

ЇХ ВИДИ ТА ПРИЦИПИ ПОБУДОВИ
1. Варіаційний ряд складається із варіант – числових значень ознак, що вивчаються. Визначте другий складовий елемент варіаційного ряду:

МЕТОДИКА ЇХНЬОГО ОБЧИСЛЕННЯ
  1. Укажіть, чи можна за допомогою середніх величин проводити порівняння між собою статистичних сукупностей з різною варіацією кількісної ознак

ХАРАКТЕРИСТИКА РІЗНОМАНІТНІСТІ ОЗНАК
  1. Який із критеріїв ступеня неоднорідності ознак визначається крайніми значеннями варіант у варіаційному ряді ?  

РЕЗУЛЬТАТІВ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
1. В яких випадках виникає необхідність оцінки достовірності отриманих результатів статистичного дослідження ?   A

ВІРОГІДНОСТИ РІЗНИЦІ РЕЗУЛЬТАТІВ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
1. При проведенні медико-статистичних досліджень досить часто доводиться використовувати методи статистичного аналізу даних, представлених у напівкількісному,

І ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА
1. Народжуваність в одній із областей України за останні 5 років становила: 8,7‰, 8,3‰, 7,8‰, 7,8‰, 8.5‰. Який динамічний ряд наведено ?

МЕТОД СТАНДАРТИЗАЦІЇ
1. У практичній охороні здоров’я часто доводиться розраховувати стандартизовані показники. У чому полягає практична цінність методу стандартизації ?

КОРЕЛЯЦІЙНО-РЕГРЕСІЙНИЙ АНАЛІЗ
  1. За допомогою якого методу можна встановити силу кореляційного зв’язку між статтю населення та його смертністю від інфаркту міокарда ?

ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ЗДОРОВ’Я
1. У даний час немає єдиного визначення поняття “здоров’я” населення. У світовій практиці прийнято характеризувати індивідуальне здоров’я, використовуючи різн

Й ОЦІНКИ ДЕМОГРАФІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ
  1. Демографія - наука про народонаселення. В її предмет і задачі входять вивчення чисельності, складу, механічного й природного руху населення

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ. ОБЧИСЛЕННЯ ТА ОЦІНКА ПОКАЗНИКІВ ОКРЕМИХ ВИДІВ ЗАХВОРЮВАНОСТІ
  1. В поточному році в районі діяльності поліклініки зареєстровано 1450 захворювань на 1000 населення, в тому числі 650 випадків з вперше встан

ІНВАЛІДНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ
  1. Серед причин первинної інвалідності дорослого та працездатного населення України хвороби системи кровообігу, новоутворення, хвороби нервово

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК НАСЕЛЕННЯ
  1. Фізичний розвиток є важливим показником здоров’я населення. Які ознаки використовують для оцінки морфо-функціонального розвитку дитини ?

Найважливіших захворювань серед населення
  1. Серед хвороб, які обумовили хронічний тип патології населення, є хвороби системи кровообігу (ХСК). Яка з хвороб цього класу займає перше мі

Найважливіших захворювань серед населення
  1. Серед хвороб, які обумовили хронічний тип патології населення, є хвороби системи кровообігу (ХСК). Яка з хвороб цього класу займає перше мі

ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ УКРАЇНИ
1. Одним з основних завдань охорони здоров’я є збереження та укріплення здоров’я населення. Важлива роль у цьому належить лікувально-профілактичній допомозі.

ДОПОМОГИ МІСЬКОМУ НАСЕЛЕННЮ
  1. Реєстратура – це один із підрозділів поліклініки, який виконує ряд функцій. Визначте, що з наведеного слід віднести до її функції:

ДОПОМОГИ СІЛЬСЬКОМУ НАСЕЛЕННЮ
  1. В поліклініку обласної лікарні направили з центральної районної міської лікарні хворого. Яка основна мета направлення ?

ДОПОМОГИ РОБІТНИКАМ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
  1. Визначте, до якого типу буде віднесена медико-санітарна частина, якщо вона надає лікувально-профілактичну допомогу працюючим на цьому підпр

ОХОРОНА МАТЕРИНСТВА ТА ДИТИНСТВА
  1. Охорона здоров’я матері та дитини – це комплекс державних і громадських заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я жінок і дітей та покраща

АКУШЕРСЬКО-ГІНЕКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ
  1. Жіноча консультація веде диспансерний нагляд за вагітними жінками, в тому числі і з нормальним перебігом вагітності. З якою періодичністю в

ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ
  1. Однією з задач міської дитячої поліклініки є надання медичної допомоги дітям у дошкільних закладах і школах. На яку кількість учнів в загал

СІМЕЙНА МЕДИЦИНА, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПЛАНУВАННЯ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ НА ЇЇ ЗАСАДАХ
1. На стан здоров’я населення суттєво впливають соціально-економічні та санітарно-екологічні чинники. Знання цих чинників допоможе сімейному лікарю успішно ви

МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ
  1. Група лікарів отримала від медичної страхової компанії замовлення на створення підприємницького закладу для виконання медичного розділу зоб

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ
1. “Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” складаються з:   А

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ СТІЙКОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТИ
1. У населеному пункті з чисельністю населення 30 тис. отримують пенсії по інвалідності 150 чоловік. Який статистичний показник можна розрахувати для аналізу

САНІТАРНО – ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ
1. У великому промисловому регіоні вивчається ефективність діяльності санепідстанції (СЕС). Необхідно визначити одиницю спостереження:

НАВЧАННЯ Й ВИХОВАННЯ НАСЕЛЕННЯ
  1. Медико-гігієнічне навчання та виховання населення є невід’ємною частиною діяльності лікаря. З переходом на засади сімейної медицини суттєво

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги