рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ - раздел Философия, Міністерство Освіти І Науки України ...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДОНБАСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВ

 

 


КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ

ЕКОНОМІКА І ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ

ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ”

 

(для студентів спеціальності 7.050107 "Економіка підприємства")

 

 

Макіївка ДонНАБА – 2010

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДОНБАСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВ

 

 

 

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ

ЕКОНОМІКА І ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ

ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ”

 

(для студентів спеціальності 7.050107 "Економіка підприємства")

 

Склали: ас. Андрєєва О. Ю.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

на засіданні кафедри Економіки підприємств

Протокол № ___ від ______________р.

Зав. кафедри ______________

д.е.н., професор Амоша О. І.

 

Макіївка ДонНАБА – 2010

  ВСТУП РОЗДІЛ 1. ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ. ТЕМА 1.1. Об'єднання підприємств…   ВСТУП

ТЕМА 1.1. ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ЯК СУБ'ЄКТ ГОСПОДАРЮВАННЯ

1.1.1. Підприємство і його функції в сучасних економічних теоріях. 1.1.2. Етапи розвитку підприємств України 1.1.3. Поняття і сутність об'єднань підприємств.

Етапи розвитку підприємств України

З точки зору організації виробництва післяреволюційний період розвитку підприємств в Україні можна розділити на вісім етапів. Перший етап охоплює…   Таблиця 1.1

Класифікація корпорацій

У сучасній корпорації роль материнської компанії, як правило, виконують фінансові товариства — холдинг-компанії. Їх основна діяльність полягає: у… Завдяки володінню контрольним пакетом акцій холдинг-компанія керує залежними… Участь холдинг-компанії в акціонерному капіталі інших фірм приводить до подальшого ускладнення системи участі.…

Форми об’єднань підприємств.

Картель- це спілка або угода підприємців, форма об'єднання, учасники якого домовляються про умови виробництва і збуту продукції, рівні цін, термінах… Трест - це одна з форм об'єднання. Підприємства, що входять у нього, цілком… Синдикат- спілка підприємців, яка утворюється з метою узгодженого розподілу замовлень, закупівлі сировини і реалізації…

ТЕМА 1.2. СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ТА КООПЕРУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ

В ОБ'ЄДНАННЯХ

1.2.2. Спеціалізація підприємств в об'єднаннях. 1.2.3. Кооперування підприємств.  

Спеціалізація підприємств в об'єднаннях.

Спеціалізація підприємства і його окремих виробничих підрозділів означає зосередження їх діяльності на випуску певного виду продукції чи виконання… 1) створення або виділення галузей і підприємств, спеціалізованих на випуску… 2) розчленування процесу виготовлення продукту на ряд часткових процесів і концентрація на підприємствах відособленого…

Кооперування підприємств.

Виробниче кооперування істотно відрізняється від матеріально-технічного забезпечення, що не випливає безпосередньо з форм спеціалізації і не завжди… У промисловості кооперовані зв'язки можуть розрізнятися за галузевою і… За територіальною ознакою кооперування поділяється на регіональне, коли виробничі зв'язки встановлюються між…

ТЕМА 1.3. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

1.3.1. Ринок і державне регулювання.

1.3.2. Пряме економічне регулювання діяльності підприємств.

1.3.3. Непряме економічне регулювання діяльності підприємств.

 

Ринок і державне регулювання.

Основні функції регулювання ринкової економіки: - стабілізаційна, покликана забезпечувати необхідний рівень зайнятості… - розподільна, спрямована на досягнення більш справедливого розподілу доходів у суспільстві;

Пряме економічне регулювання діяльності підприємств.

З погляду впливу на економіку в цілому і на суб'єкти ринку може здійснюватися пряме і непряме економічне державне регулювання. Пряме державне… - державні субсидії; - державне підприємництво;

Непряме економічне регулювання діяльності підприємств.

Найбільш діючим методом непрямого державного регулювання діяльності підприємства державою є податкове регулювання. Як відомо, податкова система… - акумулює фінансові кошти, необхідні державі для реалізації його функцій; … - перерозподіляє національний доход у залежності від соціальних і політичних пріоритетів з метою забезпечення…

ТЕМА 2.1. ЗАКОНИ ОРГАНІЗАЦІЇ: ЗАГАЛЬНІ ТА СПЕЦИФІЧНІ

 

2.1.1. Поняття закону організації.

2.1.2. Основні закони організації.

2.1.3. Фонові закони організації.

2.1.4. Специфічні закони соціальної організації.

Поняття закону організації.

Закони організації мають у своєму складі загальне й особливе. Загальна частина закону універсальна, а особлива - частина закону, що відбиває… Вони мають такі особливості: - характеризують загальні зв'язки і відносини в соціальному середовищі;

Основні закони організації.

Потенціал організації містить в собі джерела, можливості, засоби, ресурси і запаси, що можуть бути приведені в дію чи використані для рішення… Ефект виробничого масштабу і загальний об'єм інвестицій обумовлюють в… Для успішної реалізації закону синергії використовуються методи "питань і відповідей", "конференції…

Типи синергізму господарських комплексів міста

Синергетичні ефекти найчастіше оцінюються збільшенням прибутку в грошовому еквіваленті, зниженням оперативних витрат і потреби в інвестиціях. Усі… Однією з найважливіших властивостей системи є наявність зв'язків між… - напрямом - спрямовані і ненапрямлені;

Таблиця 2.2

Параметри самозбереження організації

  Закон розвитку.Механізм дії цього закону лежить в основі проходження життєвого циклу підприємства. На кожній стадії…

Фонові закони організації.

Закон єдності синтезу й аналізу . Аналіз у теорії організації включає основні процедури поділу цілого на частини і поліпшення функціонування цих… - складати і реалізовувати програми постійного удосконалення фірми, її… - проводити маркетингові дослідження в ключових областях діяльності;

Специфічні закони соціальної організації.

Специфічні закони соціальної організації забезпечують ефективне використання функціонування фірми і працівника. Це закон своєрідності організаційної структури виробництва і управління фірмою, закон соціальної гармонії (розвитку соціальної сфери і росту продуктивності праці); закон оптимального завантаження (для кожної людини існує обсяг оптимального завантаження, при якому розкриваються його здатності), закон ефективного сприйняття і запам'ятовування інформації; її ефективного осмислення, установки на сприйняття інформації, стійкості інформації і її дохідливості.

Підводячи підсумок, варто підкреслити, що пізнання і використання в діяльності організації загальних і специфічних законів забезпечує успіх діяльності складної соціально-економічної організації сучасної фірми в умовах невизначеності і мінливості навколишнього середовища.

 


ТЕМА 2.2. ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКІ СТРУКТУРИ

ОБ'ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

2.2.1. Поняття і сутність організаційної структури об'єднань.

2.2.2.Типи організаційних структур.

2.2.3. Види об’єднань по взаємодії сфер бізнесу.

 

Поняття та сутність організаційної структури об'єднань.

Тип оргструктури - її елементи і зв'язки між ними. Вид оргструктури - домінантний принцип ведення бізнесу з погляду відношення до… Будь-яка організаційна структура може бути охарактеризована в загальному вигляді трьома показниками:

Типи організаційних структур.

Усі види організаційних структур у загальному вигляді можна розділити на три типи: функціональні, процесні і змішані. Різні модифікації цих трьох… У функціональних структурах поділ організації здійснюється на основі виділення… Розглянемо найбільш розповсюджені варіанти оргструктури, їх достоїнства та недоліки.

Види об’єднань по взаємодії сфер бізнесу.

Об'єднання типу "внутрішні мережі" досягають конкурентної переваги за допомогою створення системи вільного підприємництва в рамках великих… В об'єднанні типу "стабільна мережа" значна частина робіт… В об'єднанні типу "динамічна мережа" головна організація керує капіталом і іншими організаціями в рамках…

ТЕМА 2.3. ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАЦІЙ В ОРГАНІЗАЦІЯХ

2.3.1. Класифікація комунікацій в організації.

2.3.2. Методи формування комунікацій в організації і напрями комунікаційних потоків.

2.3.3. Рівні протиріч у комунікаціях і методика управління ними.

2.3.4. Механізм використання матриці ефективності рівней протиріч.

 

Класифікація комунікацій в організації.

Як явище комунікації являють собою встановлені норми (правила, інструкції, принципи, закономірності, положення) відношень між людьми в рамках… Комунікаційний процес в організації реалізується через наступні функції: - інформативну - передача істинних або помилкових відомостей, що грає певну роль в процесі ухвалення рішень;

Методи формування комунікацій в організації і напрями комунікаційних потоків.

Усна комунікація найбільш ефективна з точки зору залучення і збереження уваги одержувача інформації, а також отримання зворотного зв'язку. Письмова… Сучасні організації використовують практично усі доступні методи комунікації… Інформаційний обмін в кожній організації здійснюється відповідно до певної внутрішньої логіки. Організаційна структура…

Протиріччя в комунікаціях і методи управління ними

Теорія організації розглядає комунікації між організацією і зовнішнім середовищем; між підрозділами компанії; між робітниками підрозділів по рівнях… Протиріччя розглядається як процес і як явище. Як процес протиріччя - це… Самої спокійної по нервовій напруженості є рівень розходження. Він характеризується тим, що керівник і підпорядковані…

Механізм використання матриці ефективності рівней протиріч.

Успішне функціонування компанії залежить від ряду умов. Серед них: ступінь уваги керівника до діяльності своїх підпорядкованих і виробництва в… З дванадцятьох областей (А1, А2 і т.д.), поданих на матриці, тільки дві (Б2 і… На рівні «розходження» (аналогічно як і при повній підтримці дій керівника або колег) діяльність компанії…

ТЕМА 2.4. ОРГАНІЗАЦІЙНА ТА КОРПОРАТИВНА КУЛЬТУРА

 

2.4.1. Організаційна культура й організаційне поводження.

2.4.2. Ієрархія організаційної культури.

2.4.3. Процес управління організаційною культурою.

 

Організаційна культура й організаційне поводження.

Організаційна культура є сполучним елементом у відносинах людей, груп і компаній і дозволяє поділяти їх на своїх і чужих. Організаційна культура містить у собі елементи теорії, методології і практики.… У цій діяльності важливими об'єктами вивчення є:

Ієрархія організаційної культури

Корпоративна організаційна культура характерна для розподілених структур виробництва і управління, наприклад, для холдингів, фінансово-промислових… 1) приходу в несформований колектив неформального лідера, що володіє сильним… 2) довгострокової практичної діяльності;

Процес управління організаційною культурою.

Управління організаційною культурою полягає, по-перше, у формуванні, підтримці чи перетворенні елементів організаційної культури таким чином, щоб… Кожна пануюча організаційна культура повинна співіснувати з індивідуальними… Організаційна культура компанії включає не тільки глобальні норми і правила, але і поточний регламент діяльності,…

ТЕМА 3.1. ХОЛДІНГОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

3.1.1. Організація холдингу.

3.1.2. Система управління холдингом.

3.1.3. Причини створення і механізм управління дочірньою фірмою.

 

Організація холдингу.

На думку багатьох правознавців, перші холдингові компанії (холдингова або держательская - від англійського слова hold - тримати) з'явилися в США у… Проте іншою батьківщиною холдингу називають континентальну Європу або… Відмітимо, що сформувалися два підходи до трактування холдингу. Згідно з першим, холдинг розглядається як особливий…

Система управління холдингом

Якщо компанія планує територіально і (або) функціонально розширити свою діяльність, вона може піти двома шляхами: створити філіальну мережу або… Сучасне законодавство зв'язує можливість впливу на діяльність організації не… Активи великих холдингів, як правило, умовно діляться на дві частини. Профільні активи майже завжди оформлені як…

Причини створення і механізм управління дочірньою фірмою.

В структуру холдингу входять дочірні фірми, головні причини створення яких полягають в наступному: - диверсифікованість операцій компанії для перегрупування ресурсів і… - ліцензійність видів діяльності (високо спеціалізованих чи потребуючих акредитації і реєстрації);

ТЕМА 3.2. ФІНАНСУВАННЯ ОБ'ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

3.2.1. Фінансова модель холдингової компанії.

3.2.2. Методи фінансового контролю за дочірньою фірмою.

3.2.3. Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.

Фінансова модель холдингової компанії.

Для управління фінансовими потоками і фінансовим контролем за витратами в структурі холдингу виділяються центри прибутку, центри фінансової… Центр прибутку - самостійні суб'єкти оподатковування, що мають власні рейтинги… Центр витрат консолідує витрати в окремих підрозділах компанії, що має власний видатковий бюджет, обумовлений на…

Методи фінансового контролю за дочірньою фірмою.

Фінансова система повинна забезпечити реалізацію єдиної стратегії материнської компанії і надійний контроль за дочірніми підприємствами. В… Материнська компанія стежить за станом дочірньої фірми через звіти про рух… Оптимальний розподіл ресурсів у дочірніх компаніях здійснюється на основі аналізу ефективності їх діяльності. Ресурси…

Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.

Фінансові потоки і доходи перерозподіляються між центрами фінансового управління за допомогою спеціальних коефіцієнтів (схему розподілу ресурсів… У залежності від обраної моделі господарські операції філії або автоматично… Автоматизована система управління фінансами холдингу вирішує дві основні задачі. На рівні центрів прибутку вона формує…

ТЕМА 3.3. РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОБ'ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

 

3.3.1. Механізм управління об'єднанням підприємств (корпорацією).

3.3.2. Інформаційна модель управління об'єднанням підприємств.

3.3.3. Система підтримки прийняття рішень в об'єднанні (корпорації).

 

Механізм управління об'єднанням підприємств (корпорацією).

Рада директорів корпорації вирішує всі питання діяльності за винятком компетенції загальних зборів: загальне керівництво і стратегічні пріоритети,… Загальний контроль не припускає втручання в оперативну діяльність, отже,… Керівники функціональних служб перебувають у подвійному підпорядкуванні за лінією галузі і вищого органа управління…

Інформаційна модель управління об'єднанням підприємств.

Корпорація як будь-яка економічна інформаційна система містить у собі дві підсистеми: основного функціонального процесу і підсистему управління цим… На рис.3.2. представлена схема системи управління корпорації з погляду…

Система підтримки прийняття рішень в об'єднанні (корпорації).

Комп'ютерна система підтримки прийняття рішень моделює комплексний механізм управління корпорацією і складається з чотирьох основних блоків: організаційний блок - структура управління для забезпечення процесу… обліковий блок – система документообігу для інформаційного забезпечення управлінських рішень (управлінський,…

В ОБ’ЄДНАННЯХ ПІДПРИЄМСТВ І НАУКОВИХ УСТАНОВ

3.4.1. Поняття і сутність циклу “наука-виробництво”.

3.4.2. Організаційні аспекти циклу “наука-виробництво”.

3.4.3. Розвиток науково-виробничих комплексів.

Поняття і сутність циклу «наука-виробництво».

У системі «наука-виробництво» наука являє собою сферу активної духовно-теоретичної діяльності, виробництво - активної практичної діяльності. Сучасне… Однак компоненти системи «наука-виробництво» у силу своєї… По-перше, наука - це система виробництва знань, що у багатьох випадках споживаються виробництвом, тобто наука займає…

Розвиток науково-виробничих комплексів.

Світовий досвід показує, що такими є різні види асоціацій: концерни, господарські асоціації, консорціуми, холдинги-компанії й ін. Хоча створювані в… Таким чином, об'єднання на принципах добровільності, рівноправності, волі… Особливо актуальна задача — побороти відставання в сфері комерціалізації НДДКР — головного інструмента…

ТЕМА 4.1. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИХ ГРУП

4.1.2. Способи формування промислово-фінансових груп. 4.1.3. Роль промислово-фінансових груп у рішенні економічних задач держави. …  

Характеристика об’єднань підприємств

4.1.2. Способи формування промислово-фінансових груп.   Можливі наступні способи формування ПФГ:

ТЕМА 4.2. ГЛОБАЛІЗАЦІЯ РИНКІВ І ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ

4.2.1. Поняття і сутність глобалізації.

4.2.2. Діяльність транснаціональних корпорацій.

4.2.3. Глобалізація та економіка України.

Поняття і сутність глобалізації.

Розвиток підприємств відбувається в умовах прискореної глобалізації. Проблеми глобалізації, що виникли в індустріальну епоху і впливають на всі… У світовому масштабі відбулася чітка структуризація країн, компаній, що, на… Якщо виходити з критеріїв рівня доходів населення, виробництва ВВП, експортного потенціалу, конкурентноздатності, то у…

Діяльність транснаціональних корпорацій.

У материнських структурах ТНК, більш 80 % яким знаходяться в розвинених країнах, утримуються найбільш істотні потужності по виробництву інноваційної… Тобто ТНК конкурують, щоб стати чи монополістами у випадку олігополістичної… Для ТНК, як і для високорозвинених країн характерні як конкуренція, так і співробітництво, як інтеграція, так і…

Глобалізація та економіка України

Яку стратегію обрати постсоціалістичним країнам, Україні у світі, глобальним станом якої є нестабільність, нестійкість, необоротність, а стійкість… Важко погодитися з фахівцями, що затверджують, що немає країн - сировинних… Історична практика показала, що для виходу на передові рубежі і збереження їх, держава реалізує наступні стратегії:…

ТЕМА 4.3. СТРАТЕГІЧНІ АЛЬЯНСИ ПІДПРИЄМСТВ

4.3.1. Поняття стратегічних альянсів.

4.3.2. Види стратегічних альянсів.

4.3.3. Особливості стратегічних альянсів у міжнародному бізнесі.

 

Поняття стратегічних альянсів.

Спочатку альянси переслідували мети виключити дублювання функцій, знизити операційні витрати й обмежували сферу своєї діяльності на окремому… Стратегічні альянси між компаніями, у тому числі і між ТНК, є,… Кожний з корпоративних альянсів, як і кожна з компаній, що беруть участь у них, має перед собою визначені цілі, що у…

Види стратегічних альянсів.

Кожен тип ділового стратегічного альянсу має різну модель координації і контролю взаємозв'язків і інформаційного обміну між учасниками, обумовлену… Організаційна структура координації і контролю за діяльністю альянсу в… Найважливішої складовою діяльності альянсу є оцінка ефективності його роботи, хоча це і являє собою дуже складну…

Особливості стратегічних альянсів у міжнародному бізнесі.

Стратегічні альянси в міжнародному бізнесі бувають різних типів. Приведемо найбільш типові приклади утворення і функціонування стратегічних… У середині 1990-их рр. компанія Nestle вивела на ринок нову марку сподіваючись з льодом Nestea, що призначалася для…

ТЕМА 4.4. КЛАСТЕРИ ЯК ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ ОБ'ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

4.4.1. Поняття кластера.

4.4.2. Використання кластерного підходу для розвитку об'єднань підприємств.

4.4.3. Зарубіжний досвід формування кластерів.

Поняття кластера.

Згідно теорії Майкла Портера, кластер - це група взаємозв'язаних компаній (постачальники, виробники та ін.), що географічно є сусідами, і пов'язаних… Для усієї економіки держави кластери виконують роль точок зростання… В цілому, розрізняються 3 широкі визначення кластерів, кожне з яких підкреслює основну рису його функціонування:

Використання кластерного підходу для розвитку об'єднань підприємств.

З часом ефективно діючі кластери стають причиною великих капіталовкладень і пильної уваги уряду, тобто кластер стає чимось більшим, ніж проста сума… Таким чином, співпраця стає усе більш необхідною, але воно ж несе з собою… Ось чому у ряді країн в останні десятиліття набули такого значення ефективні "кластерні стратегії", які…

Зарубіжний досвід формування кластерів.

На думку Портеру, в сучасній економіці, особливо в умовах глобалізації, традиційне ділення економіки на сектори або галузі втрачає свою… Свого часу в СРСР існували поняття "Науково-виробничий комплекс" і… Кластерний підхід здатний найпринциповішим чином змінити зміст державної промислової політики. В цьому випадку зусилля…

– Конец работы –

Используемые теги: Конспект, лекцій, курсу, єднань, під, ємств0.099

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Конспект лекцій як конспект лекцій з курсу Експлуатація та обслуговування машин
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН...

КУРС ЛЕКЦІЙ з дисципліни Метою дисципліни Маркетингова цінова політика є формування теоретичних знань та практичних навичок щодо розробки і реалізації маркетингової цінової політики підприємства. Лекція №1. Тема. КОНЦЕПЦІЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ
Полтавський національний технічний університет... імені Юрія Кондратюка... Кафедра маркетингу...

З курсу Моделювання та прогнозування як конспект лекцій з дисципліни Конспект лекцій
Сумський державний університет... Конспект лекцій з курсу Моделювання та прогнозування...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з предмету Економіка підприємств. Розділ 1 Підприємство в сучасній системі господарювання
Політехнічний технікум... Конотопського інституту Сумського державного університету...

Робоча програма і короткий конспект лекцій до самостійного вивчення курсу Економетрія 7.050106 Облік і аудит і 7.050107 Економіка підприємств
Харківська національна академія... міського господарства Робоча програма і короткий конспект лекцій...

Конспект лекцій з курсу Управлінський облік Конспект лекцій дає змогу ознайомитися з основами сучасного обліку й навчитися їх практичному застосуванню
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Конспект лекцій з курсу Управлінський облік...

Лекція 6. Методологічні підходи до оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств 1. Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств
План... Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних... Критерії та показники конкурентоспроможності туристичних підприємств...

Конспект лекцій З дисципліни ВОДОВІДВЕДЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Донбаська національна академія будівництва й архітектури... Кафедра Водопостачання водовідведення і охорона водних... Конспект лекцій...

Грошові кошти та організація розрахунків на підприємствах. Розрахунок планування прибутку. Розрахунок загального та чистого прибутку, їх розподіл і використання. Санація підприємства
Основними завданнями фінансової роботи являються - мобілізація фінансових ресурсів в розмірі, необхідному для забезпечення нормального процесу… Призначення фінансового планування і прогнозування полягає в визначенні потреб… Оперативна фінансова робота складається з комплексу заходів з мобілізації фінансових ресурсів, необхідних для…

0.036
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам