рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вернути в журналістику правдолюбство і моральний пафос

Вернути в журналістику правдолюбство і моральний пафос - раздел Образование, ПУБЛІЦИСТИКА Й ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СВІТУ Публіцистика, Яка Останніми Роками Виконала Роль Месії, Оголивши Жахливе Мину...

Публіцистика, яка останніми роками виконала роль месії, оголивши жахливе минуле імперії та комунізму, недвозначно довела, що логіка безоглядної боротьби веде до боротьби, позбавленої логіки, до розгулу так званої революційної стихії. Отже, якщо ми залишимося у полоні нетерпимості, фанатизму, – злу не буде кінця. Вихід один – повертатися до етики ненасильства. Мусимо переосмислити своє минуле через формування історичної свідомості, яка є найвищою духовною та етичною вартістю людини, одночасно збагнути свою місію – реабілітувати добро. Тоталітарна пропаганда знищила етичну вартість історіографічної культури. Відновлення її є необхідним для виваженої оцінки минулого.

Такий підхід допоможе уникнути концептуального сум’яття в погляді на світ і, зокрема, на призначення журналістики.

Кілька принципових зауваг.

1. Розмаїття засобів передачі та тлумачення інформації, крім позитивних аспектів, спричинило інфляцію слова, а у формі телебачення – тривіальну культуру. Рукопис подає навколишній світ як ідею, зображення – як предмет. Так само велика кількість пропозицій цілком не гарантує адекватного мислення, себто думання, бо в усьому світі замало якісних видань, преси думок. В Україні таку пресу ще треба сформувати. Найгірше те, що в журналістиці склався культ випадку, надмірно переважає інформативна, відображальна функція. Зникає, відтак, еліта нації (нам її, щоправда, свідомо винищили, а нині блокують її відтворення різними хитромудрими способами, у тому числі шляхом формування масової, точніше бульварної, журналістики). Еліта як втілення благородства, сумління, інтелекту, гідності, милосердя. На наших очах відбувається процес підривання, паплюження, «охохмлювання»

фундаментальних засад буття – релігійно-національних вартостей. Чи у багатьох виданнях, які ростуть як гриби після дощу, на першому плані є найчільніші принципи й засади, які можна висловити словами Бог, Україна, Свобода?

2. Американський професор, лауреат Нобелівської премії Тед Сміт, дивуючись суцільному негативізмові, що «випирає» з більшості видань і телебачення, запитував: «Чому вони такі цинічні, хіба вони не можуть бути конструктивнішими? Адже це суперечить глибоким людським прагненням до впорядкованого світу, що має вічні опори, за котрі ми можемо триматися».Французький учений Жан Бодріяр у своїй популярній книзі «Екстаз комунікації» стверджує: «Суспільство тотальної інформації – це безсоромне суспільство, де можна демонструвати що завгодно, як завгодно і кому завгодно». Політичні діячі, вбивці та їхні жертви, спритні гендлярі, ниці інстинкти, патологічна зловтіха, безсоромність... Водночас трагедія Чорнобиля, голод у Сомалі – все однакове перед безоглядністю мас-медіа. Відтак руйнуються критерії добра і зла.

3. Журналістика досі не може похвалитися конструктивністю понятійного апарату, влучністю нового просвітленого слововжитку. Куди спрямовується мислення, які мотиви викликає воно у споживача інформації, до чого спонукає і від чого застерігає? Ілюстрацією такого понятійного сум’яття може слугувати дискусія на сторінках американського журналу «Медіа стадіє джорнел» («Media Studies Journal») щодо поняття справедливості25.

Журналістика може зробити багато, щоб зупинити небезпечну тенденцію – витіснення етичного абсолютизму релятивізмом. Обов’язково мусить функціонувати спільний критерій одухотворення. Маємо зняти тоталітарний шар свідомості загалу, прищепити людям, спільнотам гуманістичне світобачення. Висловимо це словами Франціска Ассізького: «Нести правду туди, де панує брехня, віру – туди, де панує сумнів, злагоду – туди, де панує розбрат, надію – туди,де панує відчай». Сказані вони у XIII столітті. У кабінеті Маргарет Тетчер ці велемудрі слова були вміщені в рамці над її робочим столом.

25 Докладніше див.: Землянова Л. М. Что такое справедливость? (дискуссия на страницах «Медиа стадис джорнел»). – Вестник Московского университета. Серия 10. Журналистика. – 1999. – № 5. – С. 84-96.

Не лише місія ретельного чесного інформатора й коментатора, а передовсім місія будителя має стати серцевиною публіцистики. Хіба не ставив перед собою і нами завдання Шевченко «людям серце розтопить», поставити на сторожі «малих отих рабів німих» слово? Не можемо ігнорувати того, що масованість фактів, які не несуть нових моральних осягнень, перекриває джерела світла. І тоді може виявитися пригніченим, а не просвітленим складний, поранений внутрішній світ людини, може виникнути озлоблення й відчуження.

Соціальний, політичний прогноз, визначення тенденцій розвитку, створення політичної філософії відновленої Української держави – це насущні завдання насамперед якісної преси. І у цьому разі наша українська держава, зважаючи на нинішній стан речей, на інформаційну блокаду і засилля бульварщини, для того, щоб взяти розгін у впровадженні державного мислення і державної відповідальності (а на зигзагах історичного процесу держава стає найвищим втіленням політичних змагань нації, бо інакше поки що не зреалізується сенс історії), мусить:

а) взяти на державну дотацію якісну, опінієтворчу пресу в усіх регіонах України, можливо, передусім на Сході і Півдні;

б) подбати про інфраструктуру (розповсюдження, технічне оснащення та інше);

в) створити єдиний центр інформаційної – у найширшому розумінні цього слова – політики, як тут, в державі, так і з таким розрахунком, щоб повсюдно у світі про Україну говорили українці, а не чужинці, до того ж – українофоби;

г) забезпечити підготовку в університетах публіцистів-мисли-телів, які зможуть висловити виразну, концептуальну думку, стануть апостолами гідності людської особистості, нації, поборниками прав людини, захисниками її нескінченного удосконалення.

Саме держава на нинішньому перехідному етапі має пильно стежити за тим, щоб вернути в журналістику правдолюбство і моральний пафос, щоб лицемірство й аморальність не стали пружинами життя, особливо молоді, яку піддають нині вкрай цинічному обстрілові – як зі Сходу, так із Заходу.

Створення якісної преси допоможе повернути той стан, коли видання були ініціаторами шляхетної політики, розквіту мистецтва, науки. Адже вони повинні організовувати смаки, навчати норм гуманного

співжиття, духовно виховувати суспільність. Або, кажучи образно, підносити людей на висоту шляхетних ідей, стати паспортом людських душ, криницею знань про далекі світи і найближче оточення, отим вогнем, що висвітлює пласти історії, архітектором, який вибудовує моделі сучасного і накреслює візію майбутнього. Якісні видання слід створювати на національній базі, ментальності власної нації, таких її психологічних ознаках, як селянськість (культура), солідаризм, емоційність, ідеалізм, релігійність. Тоді матимемо законодавців життя, гідного людини. Такі видання (наприклад, «Літературна Україна») зберігатимуть благородну виразність, предметну арґументацію, джентльменський тон розмови, літературну витонченість.

Мандат журналістики – вираження потреб усього суспільства на противагу приватним інтересам. Так звана інтернаціоналізація мас-медіа за тоталітарного режиму на Сході і надмірна комерціалізація їх на Заході привели (ясна річ, не однаковою мірою) до розмивання багатьох понять, вартостей (історія, традиція, істина, сенс, реальність, новаторство, мовний репертуар, стиль). Повернення до релігійно-національного менталітету, відродження національної ідеї спроможні не лише очистити клімат життя людини і співжиття спільнот, але й витворити національну журналістику з тим глибинним світосприйманням, яке шанує традиції культури, плекає однозначні моральні орієнтири, щоб зберегти найголовніше – діяльну думку, завдяки здоровому інстинктові нації не толерує тотальний анархізм, зацікавлена у відродженні милосердя, впровадженні в масову свідомість етики терплячості, мобілізації інтелектуальних, духовних, моральних, матеріальних ресурсів народу, створенні атмосфери розуміння, причетності, стурбованості, виробленні нових сенсожиттєвнх орієнтирів.

Прилучення читача, глядача і слухача до інтелектуальної свободи і політичного плюралізму стає кроком до елітарності. Непоневолена свідомість і психологія плюс звільнена національна ідея вже дали плід: можемо вести мову про український національний текст як феноменологічне явище, репрезентований Євгеном Сверстюком, Ліною Костенко, Оксаною Пахльовською, Дмитром Степовиком, Іваном Дзюбою, Сергієм Кримським, Анатолієм Погрібним, Павлом Мовчаном, Сергієм Плачиндою, Юрієм Пригорницьким, десятками публіцистів з діаспори. Українська журналістика вже є сама собою, хоча бракує

наукових теорій, інфраструктури, техніки, платні та ін. Найважливіше – принцип адекватності відображення дійсності і Людини дедалі активніше утверджується в нашому слові. Водночас маємо і низький аналітичний рівень, і перевагу описово-зображального методу над психологічною динамікою, і зросійщення мови у переважній більшості видань, особливо на телебаченні.

Вкрай важливо оживити душі, інтегруватися у світ не зиску, а творчості, не безоглядної боротьби, а порозуміння, не негативізму, а поміркованості, що передбачає чин задля правди, але що важливіше – бажання так чинити, щоб це стало категоричним імперативом журналіста, усіх його спонук.

Газета «Голос України» 19 грудня 1992 р. опублікувала лист Євгена Сверстюка «Лише закон свободу може дати, або як розв’язність і легковажна хоробрість у зайців стала модою». Приводом до виступу знаного у світі письменника й есеїста стали публікації ніби-українських газет «Независимость» і «Киевские ведомости», які постійно послуговуються демагогією, практикують інсинуації, агресивний та брутальний спосіб розмови з читачем, зачіпливість, аморалізм. Ці видання репрезентують позанаціональні космополітичні сили. Хоч і хизуються вони об’єктивністю і незалежністю, фактично, повністю залежачи від аморального бізнесу, демонструють марксистсько-ленінське світосприймання, яке емансипувалося до плебейського, свобода для журналістів названих газет самоусвідомилась як безкарність, а надутий радянський патріотизм оголився до відвертого цинізму. І все це потрошить душу нещасного читача і будить тугу за хоча б сталінським порядком. І скрізь криком душі маскується позиція, яку виставляти в наготі перед народом соромно. Оцінюючи виступ у газеті «Независимость» Юрія Айвазяна, котрий під’юджує хіба що «глубоко плевать», вдався до брутально-зневажливих епітетів на адресу Михайла Гориня, Євген Сверстюк порушив низку кардинальних питань діяльності преси в Україні. Зокрема, ми мріяли про час для чесної думки і чесного слова, такого променистого слова, що має замінити мову догідливих рабів – «рабів лінивих і лукавих». Але незалежність деяких газет зірвалася з короткого прив’язу, пустилась берега й почала «гуляти з тими, хто платить». Автор цитує знамениті слова Гете: «Лише закон свободу може дати». А закон – це повага і самоповага. Схиляння перед

святинею. Шанування батьків і краю батьків. Одне слово, це Бог у серці і його Заповіді.

Кілька витягів: «Хочеться особливо наголосити на принципі поваги. Маленький біблійний епізод про Хама, який підглянув і осміяв батькову наготу, виріс у цілу науку, яка застерігає людей проти сповзання в хамство. Нині, за моторошного економічного сповзання, найстрашніше все ж таки – моральне сповзання суспільства до хамства»;«Людина серцем чує, де є любов, яка будує («Нехай жодне гниле слово не виходить з вуст ваших, тільки те, що будує» – вчив апостол Павло). Де шукати надії, що підіймає. Де шукати святині, яка додає сил. І де знайти людей, у яких є щось святе за душею»; «Важко розібратися в джунглях тих «незалежних» і «независимых» видань, від яких віє духовною пустотою і таким дефіцитом любові, що руки опускаються. І вся ця сльота лягає на вівтар, ще гарячий від учора принесеної жертви. «Ви там ближче з ними знаєтеся, – сказала одна бабуся, загортаючи в газету пучок калини. – Хай вони не думають, що для нас усе згодиться. Бо треба мати Бога в серці, щоб мати право до людей говорити, щоб дати їм якусь радість і надію. Воно ж і земля родить не від холодного дощу, а таки від сонечка».

Екстремістська критика створює хаос, безлад, винаходить внутрішніх ворогів, леліє програму покірної пошлості, одностайно захоплюється сконструйованими груповими кумирами, створює нову вульгарну естетику. Псевдопророки, керовані духом зла, володіючи більшістю мас-медіа у світі, щоденно вкидають у душі людей убивчий камінь – популістське шумовиння, зневагу до святинь, зваблюють людей, передовсім молодих, життям без обов’язків. І тому використовують не виважене, стримане, праведне слово, що оживляє і просвіщає, а знахабніле слово-розтлінник. Тож як важливо не капітулювати перед цим організованим злом, перед цими, за висловом Євгена Сверстюка, «духами печерними», які перетворили червону газету у кримінально-руду, «і брудний потік став пійлом для маси».

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПУБЛІЦИСТИКА Й ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СВІТУ

Міністерство освіти і науки України Львівський національний університет імені Івана Франка...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вернути в журналістику правдолюбство і моральний пафос

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Додатки 358
Йосип ЛОСЬ: «Університет не може бути товариством із обмеженою відповідальністю» 358 Ришард КАПУСЬЦШСЬКИЙ: «Нещастям для медіа є інтелектуальні лінощі ї

Структурна криза світосистеми
Всеохопні катаклізми XX століття, що його газета «Нью-Йорк Таймс» назвала «століттям Сатани»1, спричинили стрімке наростання різнопланового духовного і соціально-політичного досвіду людс

Віднайти істотне
Журналістика нині – футуристична й архаїчна водночас. Вона начебто переносить нас у магічний світ. Це стосується передовсім телебачення, яке репрезентує тривіальну культуру, нетривкі символи, до чо

Наукові погляди на журналістику
Завжди доречно зіставляти методологічно-теоретичні постулати з результатами їх практичної реалізації. Позитивізм, екстраполюючи своє бачення історії на медійну сферу, остаточно, ще після Другої сві

Орієнтації мас-медіа
Варто збагнути плідність суджень представників різних народів, епох, цивілізацій щодо сфери творчості, мистецтва управління душами. Але перш ніж відтворити кілька засадничих орієнтирів «будівництва

Місійність слова
Йдеться про непорочність розуму. Ідейний архітектор італійського Відродження XIX століття Джузеппе Мацціні залишив нам блискучі розмислення про суть публіцистичної творчості, що її він не відділяв

Горизонти української світоглядної публіцистики
Українська світоглядна публіцистика відображає відмежовування від двох крайніх поглядів на мету і сенс історії: від точки зору «тільки цього світу» (марксизм, лібералізм) і від точки зору «виключно

Кредо Волтера Кронкайта
Унікальну сторінку в історію світової журналістики вписав американський телекоментатор Волтер Кронкайт. У своїх мемуарах, названих скромно «A reporter’s Life» («Життя репортера»), він орієнтує нас:

Кількість примірників щоденних газет/1000 мешканців
  1. Японія 7. США 2. Швейцарія

Орієнтир – метааналіз історії
Нагадаємо, як трактує цей термін словник: «Мотивація – сукупність мотивів, доказів для обґрунтування чогось; мотивування»1. Йдеться про підставу, привід для якої-небудь дії, вчинку, про

Вища школа – кузня світоглядних думок
Щораз більше теоретиків і практиків журналістики переконуються у потребі фундаментальної журналістської освіти. Університет – вища школа. Отже, на відміну від середньої, він повинен забезпечити вищ

Інтегральність мотивації
Отже, дбаючи про повноцінну підготовку фахівців, не маємо права дати можливість так званим новаторам витіснити нас з континентальної, тобто фундаментальної системи навчання журналістів і замінити ї

Філософія факту
Відколи утвердилася могутність журналістики/публіцистики, людина сягала до газети не лише для того, щоб дізнатися про останні події, але й щоб випрацювати собі певний погляд на речі, щоб зрозуміти,

Моральна кристалізація ідеологічних вартостей
Публіцисти-концептуалісти завжди вміли відрізняти дочасне й минуще від остаточного. Вони усвідомлювали (усвідомлюють), що без подвижництва, ентузіазму й досвіду будь-яке навчання стане даремною тра

Культурний чинник – визначальний
В умовах всеохопної моральної та екологічної кризи людства на порядок денний поставлено проблему докорінної переоцінки вартостей. Незважаючи на очевидні великі осяги цивілізаційного влаштування жит

Медіатизація політики
Нині роль ЗМІ інтенсифікується з кількох причин. Серед них, по-перше, нові технічні й технологічні можливості збирання, акумуляції та передачі інформації, по-друге, розширення й укорінення демократ

Вплив мас-медіа на діяльність політичних інституцій та громадської думки
  Сфера впливів Франція ФРН В-британія Іспанія США Судочинство

Сучасна преса світу і проблеми морально-екологічної кризи на зламі епох
Кожна історична доба – це сторінка у божественній книзі Провидіння. Час постійно залишає по собі невитравний слід. Відтак маємо вчитуватися у цей «слід». Під сучасну пору, коли ми воювали один прот

Уникати підміни понять
Минали століття, змінювалися цивілізації, зміщувалися акценти у дослідженнях сфери комунікації, але – закономірно! – повертаємося до плодотворних орієнтирів європейської культури. Наша українська т

Публіцистика онтологічного оптимізму
Епічне бачення світу українською та закордонною публіцистикою має бути систематизоване, ґрунтовно осмислене й задіяне як для навчання молодої генерації, так і для грамотного керівництва динамікою с

Авангард духу: концепція Миколи Шлемкевича
Почнімо з усталених дефініцій. Новий тлумачний словник української мови так визначає суспільство: «Сукупність людей, об’єднаних певними відносинами, обумовленими історично змінним способом виробниц

Пріоритет макротексту
Щоб примножувати мудрість, треба постійно переосмислювати своє минуле, звіряти з досвідом інших народів. Це допоможе перекодову-вати інформацію у знання, а знання – у розуміння. Просвіщати – означа

Свобода як істина
Свобода без істини – шлях егоїзму. У документі «Сіяння істини» Іван Павло II зазначає, що вона просвіщає розум і формує свободу людини. Йдеться про цілісний сенс життя. Існує фундаментальний зв’язо

Роль особи в історії
Про роль особи в історії писало чимало знаних у світі політиків, учених, публіцистів і т. ін. Фундатор сюжетної публіцистики Плутарх залишив нам неперевершені зразки життєпису тих постатей Антики,

Концептуальна публіцистика: історичний аспект
Класичним прикладом такої публіцистики у вигляді 36 листів із п’ятимісячної подорожі до Росії є книга «Росія 1839 року» Астольфа де Кюстіна – французького письменника і журналіста, нащадка давньої

Спадок XX століття: Європа
Збереження пошани до правди й пізнання передбачає: по-перше, сповнення обов’язку щодо історії, по-друге – обов’язку пам’яті. Для публіциста-історика38 не може бути заборонених тем і жодн

Спадок XX століття: Азія, США
Подібний вплив на масову свідомість мала публіцистика Леопольда Вейса (1900-1992), журналіста зі Львова, який прийняв іслам й одержав ім’я Мухаммед Асад. У мусульманському світі його трактують як в

Українська традиція публіцистичного тексту
Входження у світ історичних осіб, подій дає змогу не тільки автентично проаналізувати процеси, а й відчути, пережити їх. Тобто – краще розуміти, ніж просто пізнавати. Схоплення життя інтуїцією веде

Нагнітання деструктивності
Посилення глобальної напруженості, викликаної передовсім матеріальними чинниками (боротьба за ресурси, зиск, економічна, політична і мілітарна експансії та ін.), у журналістській теорії та практиці

Ідеологеми Жана-Поля Сартра
Публіцистика «думання» давно звернула увагу на те, що, незважаючи на перемогу у двох світових війнах XX століття, ліберальна демократія не витворила нових ідей, які б після страхітливих

Позиція Амоза Оза щодо фанатизму
Вищенаведені приклади публіцистичної діяльності «Столичных новостей» дають, крім усього іншого, підстави зазначити, що арбіт-ральний підхід до історії, претензії на роль «командирів дійсності», неп

Пастки постмодернізму
У 1597 р. філософ і теоретик науки Френсіс Бекон увів в обіг стереотип «Знання – це сила». Він і його сучасники були переконані, що незабаром знання вирішить усі проблеми людства. Ренесанс та просв

Призначення ЗМІ – засоби масового порозуміння
«Мас-медіа повинні стати засобом масового порозуміння, натомість масовість спричинила перевагу турботи про засяг комунікації над турботою про її зміст; «переважає комунікаційний супермаркет», – до

Правда – найвищий етичний ідеал
Найголовніше завдання журналіста – служити правді й справедливості. За Великим тлумачним словником сучасної української мови, «ПРАВДА – 1. Те, що відповідає дійсності; істина. // Певна сукупність д

Онтологія публіцистики
Онтологія публіцистики полягає у її всеохопності, на відміну від науки, яка визначається переважно матеріальними онтосами, до того ж – відзначається специфікацією. Публіцистика має справу з матеріа

Дійова особа історії
Освіченість насамперед полягає у тому, що глядачів, тим паче серед журналістів, не повинно бути. Кожний із нас – дійова особа історії. Її описувати на своє задоволення замало, історія твориться кон

Етичне розуміння професіоналізму
Свобода, якщо вона не сполучена з етичним розумінням професіоналізму, є просто непорозумінням. Отже, примат правди над журналістикою, а не навпаки! Саме правда є шансом стати автентичним

Слово, що визволяє, чи слово, що поневолює?
У слов’янському світі правда тісно пов’язана зі світлом, святістю. Так, у староруській мові вона має передовсім значення «Суду Божого». Євген Сверстюк у своїх роздумах «Свобода слова і культура дум

Позбутися селективної моралі
У кожній країні у всі часи, за усіляких умов знаходилися подвижники, які увесь запал серця, увесь талант віддавали благородній справі. Не так давно пішов з життя Володимир Маняк, який зробив першу

Світоглядна публіцистика Світлани Алексієвич
Унікальну місію виконує білоруська письменниця й публіцистка Світлана Алексієвич. Вона працювала в районній, республіканській газетах, завідувачем відділом нарисів і публіцистики журналу «Неман». З

Нинішнє буття без метафіки збагнути неможливо. Слід шукати нові механізми впливу на народну свідомість.
У цій розмові С. Алексієвич тепло згадує про свій український родовід, «дуже барвисте, гарне дитинство», радить «дати свободу самій природі речей» у Білорусі, де знищена національна субстанція, том

Відходять; ми не додумуємо речі до кінця, жонглюємо, шаманимо старими словами.
Сама творчість С. Алексієвич, «нова література факту», її роздуми над специфікою, потугою (або неміччю) слова заслуговують окремого дослідження. Наразі – деякі рефлексії. Публіцисти, так само, як «

Вирішальна роль слова-рушія
У всіх культурах зазначено першоідею, первісний сенс буття. Дао, Логос, Архетип, Парадигма, Монада та інші слова-коди підкреслюють первинну, вирішальну роль інформації у зародженні життя, функціону

Плекати сакрум, вибудовувати сенс
Світоглядна публіцистика під сучасну пору, крім оперативного осмислення поточних подій найширшого діапазону, намагається дати вичерпну відповідь на фундаментальні питання буття, розвитк

Громадянське суспільство – інституція доброчесності
Суто позитивістська методологія, як засвідчив досвід історії, є помилковим мірилом. Людину не можна вилучати із трансцендентності, адже вона – створіння релігійне, а не лише політична тварина, як г

Плекати невмирущий дух нації
Іван Франко «скрізь ставив рідний народ підставою своєї діяльності, добро народне – метою, розум, науку – шляхом до мети»1. Тому нам треба «... зберегти все незі

Цілюща влада вистражданого слова
Особливо варто наголосити на силі переконання у праві на цілющу владу вистражданого слова, що його демонстрував Іван Франко. Паралелі в цьому випадку з найвидатнішими геніями людства цілком доречні

Горизонти публіцистики
Пробуджуючи людське в людині, накреслюючи нації шлях у будуччину («Засяєш у народів вольних колі»), підносячи на найвищі орбіти духовності візію людства, через різні прояви творчості – філософію,

Прогностичний аспект творчості
Із горизонтів XXI століття бачимо, з одного боку, банкрутство комерційно-маніпулятивної цивілізації, яка мусить полишити історичну арену, оскільки спричинила жахливу несправедливість і понизила люд

На найвищих світових орбітах
Як бачимо, Іван Франко мислив, творив на найвищих орбітах національного, європейського та й світового життя. Невситимий інтерес до історії як навчительки життя, до ідеалів народів, наслідування муд

Багатоликість брехні й одне слово правди
Лазар Каганович Є щось символічне у тому, що «останнім із могікан» більшовизму став Лазар Мойсейович Каганович. На

Невтишний біль нації
Голодомор 1932-1933 років... Тривожна згадка з минулого життя, що її вже відроджена українська нація навіки берегтиме у пам’яті. Спомин про два страшні роки, позначені чорною тінню смерті, сповнені

Голодні повні засіки
Історія кожної нації мусить мати свої дзвони: веселі, сумні, величні, визвольні, дзвони перестороги чи перемоги, які б стояли на сторожі пам’яті, які б не дозволяли канути в небуття нашій національ

Парадокс імені Сталіна
У темряві холодного листопадового вечора запалю невеличку свічку. Одну маленьку свічку на своєму підвіконні. І її слабке кволе тіло танутиме, як танули тисячі слабеньких дитячих тілець, замучених,

Хто сказав, що пекло в потойбічні?
«Щохвилини гинуло 17 людей, щогодини – 1000, майже 25 тисяч – щодня» (Із промови Віктора Ющенка, 2005 рік) Кінець зими 33-го... На землі ще поскрипує сніг,

Колір голодної смерті
Якого кольору очі дитини, що помирає з голоду: карі, блакитні чи, може, волошково-зеленкуваті? Вони кольору затхлого мертвого повітря і плісняви, вкритої тонкою павутиною, що не дозволяє пізнавати

Із повідомлення італійського консула
у Харкові Серджіо Граденіго від 31 травня 1933 року: Голод і далі шаленіє і нищить людей, і просто неможливо збагнути, як може світ залишатись байдужим до такого лиха і як

Антиепітафія – ‘33
Людей поховали тільки один раз. У скотинячих братських ямах. Відтоді, щороку, з музикою та квітами Ховають числа. Змордовані привиди на шпальтах, Ніби м

ДОДАТКИ
ЙОСИП ЛОСЬ: «Університет не може бути товариством із обмеженою відповідальністю» Кафедра зарубіжної преси та інформації Львівського національного університету імені Івана Франка н

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги